Jump to content

CryFlay

Modelarz
 • Content Count

  17
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About CryFlay

 • Birthday 03/26/2003

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Tarnów
 • Zainteresowania
  Modrlarstwo, tenis,
 • Imię
  Wiktor

Recent Profile Visitors

300 profile views
 1. Chyba wybiorę silnik z ABC, jak nauczę się trochę lepiej latać i przy jakimś większym modelu pewnie zainwestuje w lepszy silnik
 2. Dzień dobry, Poszukuję jakiegoś niedrogiego silnika do modelu o masie do 800g (pakiet 3s). Większość tematów na forum jest już dosyć stare i silniki w nich wymieniane nie są już dostępne. Czy możecie coś polecić? https://abc-rc.pl/product-pol-10222-Silnik-XXD-A2212-1400KV-2-3S-180W-ciag-830g.html Czy taki silnik nadaje się do prostych modeli (aktualnie poszukuję jakiegoś silnika do wicherka 10)? Wiem że to chińczyk ale cena jest atrakcyjna Z góry dziękuję za odpowiedź
 3. Jestem w trakcie budowy mojego drugiego modelu i padło na Toto 2. Kadłub mam już praktycznie skończony czeka go tylko oklejenie papierem na wikol. Teraz zabieram się za skrzydło i mam mały problem, otóż skrzydło będzie robione w dwóch częściach i nie wiem jak je połączyć żeby uzyskać wznios. Myślałem nad połączeniem takim jak w Toto 0 w wersji z wzniosem. Bardzo proszę o podpowiedzi jak połączyć skrzydło. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 4. Przepraszam że tak ciągle się dopytuje, ale jak poprawnie nazwać te problemy z pakietem? Pakiet ma 12 miesięcy gwarancji i będę pisał do sklepu. Z góry dziękuję za pomoc.
 5. Pakiet jak i całą elektronikę kupiłem około miesiąc temu a sam model wykonał może z 7 lotów. W powietrzu był nie dużej niż 30 min. Czy to możliwe że przy tak krótkim czasie używania akumulator się zajechał? Zawsze pilnowałem napięcia i nigdy nie spadło poniżej 3,7V na cele, ładowałem go zawsze z balancerem.
 6. Mój najdłuższy lot bez LiPo alarmu trwał 2 min i napięcie ledwo spadło poniżej 4V na celę (po wylądowaniu). Potem latałem z alarmem więc miałem pewność że nie spada poniżej 3,7V. Innego pakietu nie mam bo to dopiero mój pierwszy model. Pakiet ma 20C jest link do niego w pierwszym poście, według danych na stronie producenta silnika powinien przy śmigle 10x6 pobierać nie całe 9A więc jest zapas. Może rzeczywiście to wina pakietu, sprawdziłem kable i wszystko działa dobrze.
 7. Sam nie wiem co się stało model przez tydzień leżał nieużywany bo podczas jednego nieudanego ładowania złamałem skrzydło i robiłem nowe, po tym czasie zaczął mieć problemy. Wydaje mi się że to jest problem w elektronice bo czasami na pełnym gazie czuję że ma mniejszy ciąg a jak dam na zero i znowu na maksa to z powrotem ma większy ciąg ale i tak mniejszy niż przy pierwszym locie.
 8. Napięcie na pakiecie nigdy nie spadło poniżej 3.6 V na cele więc tą opcję wykluczam. Model ma przesunięty środek ciężkości o 0,5 cm do przodu względem planów od początku i przy pierwszym locie dobrze sobie radził a teraz ma problemy. Śmigło jest dobrze zamontowane.
 9. Mam problem z modelem, mianowicie nie radzi sobie z nawet ze słabym wiatrem a przy spadku napięcia do 7,60v ma problem ze startem. Przy pierwszym locie z śmigłem 10x6 na maksymalnym gazie "miotało nim jak szatan" a teraz na pełnym gazie ma problem z lekkim wiatrem. Według opisów na stronie producenta to ten silnik powinien mieć ciąg 526g przy tym śmigle i przy napięciu 7,9v. Model gotowy do lotu waży 530g więc spokojnie powinien być zapas mocy. Jak sprawdzić co działa nie tak w elektronice?
 10. Mam jeszcze jedno pytanie, jakie ustawić: - Niskie napięcie - Alarmowe napięcie - Wysokie napięcie Na aparaturze? Chodzi mi o funkcje "RX battery" na aparaturze FlySky FS - i6x.
 11. Czy przy śmigle 10x6 mogę używać Prop Savera? Wczoraj podczas pierwszych prób lotu połamałem dwa śmigła.
 12. Dziękuję za porady. Najprawdopodobniej zmienię pakiet na 3s, jaką wielkość śmigła dobrać w tym przypadku.
 13. Mam w tym modelu zamontowane serwa Tower Pro SG90, czy nic się nie stanie jeżeli zamontuje w nim pakiet 3s?
 14. Skończyłem swój pierwszy model ToTo 0. Dzisiaj poszedłem na pierwsze loty, model po rzucie poszybował kilka metrów i lądował. Mimo że przepustnica ustawiona na maksa model nie chciał się wznieś, jak by brakowało mu mocy. Wyposażenie modelu: https://allegro.pl/oferta/redox-1500-mah-7-4v-20c-pakiet-akumulator-lipo-7975560682 https://allegro.pl/oferta/silnik-a2212-1000kv-2-3s-135w-ciag-820g-8461171450 https://allegro.pl/oferta/esc-abc-power-air-30a-2-3s-bec-1a-prosty-regulator-8947886898 https://allegro.pl/oferta/smiglo-abc-power-8x4-orange-wkladka-redukcyjna-8958445056 Masa modelu to 503g z wyposażeniem, model był prawidłowo wyważony. Jak rozwiązać ten problem?
 15. Przepraszam, przez przypadek dodałem ten temat w małych i mikro modelach. Mam też pytanie jak usunąć temat? Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.