Jump to content

aldik79

Modelarz
 • Content Count

  130
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by aldik79

 1. Podpytaj tutaj https://www.volantexrc.pl/
 2. Ostatnio ćwiczyłem obroty i trochę za nisko byłem i wylądowałem na mokrym polu:)
 3. U mnie jest na styk, dronik trochę obłocony bo lądowanie w polu sie odbyło:)Może i wejdzie troszeczkę większe ale to trzeba by dokładnie wymierzyć.
 4. Tak to ta rama. Powiem tak, teraz mam pierwsze lepsze śmigła kupione w sklepie(cały czas czekam na dostawę z chin), aktualnie używam 5x5x3R i są one na "styk". Czasami jak źle założę pasek trzymający baterię to ocierają o ten pasek. Przed każdym uruchomieniem muszę sprawdzać czy śmigła nie haczą o pasek. Tak więc jeszcze większe śmigła będą większym problemem. Myślę że śmigła 5" są optymalne. Jak będę w domu to mogę zrobić zdjęcie i zmierzyć ile miejsca pozostaje przy moich śmigłach....ale to po pracy:)
 5. Cały czas ćwiczę nad tym żeby tak nie było:) To wymaga praktyki niestety, a latam dopiero 1,5h... Mam nadzieje że się poprawię
 6. A tu kolejna porcja z dzisiejszych lotów. Wylatane 6 pakietów- około 1h lotów https://www.youtube.com/watch?v=mHp25f34LRE
 7. Dzisiaj "zaszalałem" i od razu przeszedłem w tryb acro. Zupełnie inna bajka, ale da się już opanować jako tako:) Symulator jednak pomógł. Krótki filmik z postępów https://www.youtube.com/watch?v=-Nt8MolBbOg&t=113s
 8. No to nie pomogę. U mnie binduje w obu przypadkach od razu bez najmniejszego problemu. R9slim+_ oraz R9mm
 9. Może ja trochę pomogę. Wklęję co mi Patryk pisał jak miałem problem z bindowaniem Modułu R9M z odbiornikiem R9 slim+ "Do modułu wgrywasz ten firmware: https://www.frsky-rc...EX_20190117.zip Do odbiornika wgrywasz z tej paczki: https://www.frsky-rc...EX_20190201.zip Oczywiście pamiętaj, żeby wybrać odpowiedni typ odbiornika (musisz patrzeć po nazwie). I ma się bindować bez proszenia, jak się nie binduje to albo coś robisz źle, albo sprzęt jest uszkodzony." Jak wgrałem wskazane oprogramowanie to bez problemu się binduje- od ręki za każdym razem. W Quadrocopterze do odbiornika R9 MM również wgrane i bez problemu działa- binduje się od razu. Aparatura- Taranis QX7
 10. Hehe oczywiście że nie sprawdziłem, podłączyłem odrazu drugi pakiet na storage i nie pamietam. Ale jak pisałem sprawdzę następnym razem. Ustawie sobie też alarm w BF na 3,1V Skalibrowałem również czujnik na FC. Po podłączeniu pokazywał mi 24,3 a jak mierzyłem miernikiem miałem 24,5V na pakiecie Jeszcze musze zmniejszyć kąt położenia mojej kamery 4k, bo w większości filmu widzę niebo:)
 11. około 3,3 albo 3,2. nie pamietam bo skupiałem się na locie:) Następnym razem dokładnie to przeanalizuję. Może temperatura miała tez tu coś do powiedzenia? około 0 stopni
 12. Dzisiaj udało mi się po pracy wylatać 1 pakiet. Lot odbył się już bez żadnej kraksy j:) Latałem w goglach ale w trybie stabilizacji- nie odważyłem się jeszcze na tryb acro- bo za zimno było(jakieś wytłumaczenie jest) Na 1 pakiecie wynosił około 10min z 1 lądowaniem. Po podłączeniu do ładowarki pokazywało 9%. Zaznaczam że to był raczej spokojny lot:)
 13. Ustawiam swojego quadrocoptera(zmniejszam za poradą prędkości skrętów) i przyglądam się z bliska śmigłom. 2 łopaty lekko ukruszone a jedna lekko pęknięta na końcówce:) dalej czekam na dostawę z chin zamówionych śmigieł.
 14. Mój model lata na pewno wolniej niż ta "bestia":)
 15. kończę naukę na dziś, w wirtualnym świecie zbankrutowałem, bo za dużo kraks:) ale wiem z czego wynikają moje błędy. W samolocie bardzo rzadko używałem steru kierunku, bo zawsze raczej używałem lotek. I teraz z przyzwyczajenia nie używam "Yaw" a to błąd przy dronie:) Ale to się zmieni....
 16. Właśnie zainstalowałem symulator, miałem małe problemy żeby widział mojego Taranisa- ale to problem był sterowników windowsa. Rozbiłem ze 20 razy drona:( jeżeli w rzeczywistości tak samo się lata sto czeka mnie trochę nauki:)
 17. Tak mi doradził nasz "guru" od dronów- Patryk:)
 18. Pakiet zrobiony z poleconych liion https://allegro.pl/oferta/sony-18650-vtc5a-30a-us18650vtc5a-8571260679. zrobiony 6s1P. Czas lotu cięzko okreslic bo nie mierzyłem, na razie skupiam się na "przeżyciu":)
 19. Dzieki za radę, na pewno zmniejszę kąt kamery. I tak teraz bez gogli latałem, przyda sie przy następnych lotach w goglach. Dzisiaj zamówiłem sobie matę 55cm za 18zł od kolegów ze wschodu:) Run cam chyba teraz zdemontuje bo i tak przy moich lotach to tylko niebo widać
 20. Przednia, przednia zabawa. Wczoraj polatałem, raczej poćwiczyłem start i lądowanie w punkt....ani razu nie wylądowałem poprawnie:) Symulator wczoraj zainstalowałem, dzisiaj powalczę sobie wirtualnie. dorzucam zdjęcia drona- już po oblotach, tak więc trochę brudny:)
 21. A ja też polecam darmowy symulator na komórkę np: Picasim Free. Uczy podstaw zachowania motoszybowca, nic nie kosztuje a można co nie co się nauczyć.
 22. Pierwszy lot przez przypadek acro, bo pomyliłem się. Później zdjąłem gogle ale dalej miałem acro. Po kolejnej kraksie musiałem wrócić do domu bo śmigło mi się poluzowało i posprawdzałem ustawienia. Przy kolejnym locie latałem w goglach ze stabilizacja:) Jakoś to ogarnę Filmim odnośnie nauki ogadałem....ale w praktyce jest inaczej, szczególnie gdy dochodzi stresik przed pierwszym lotem:) Na szybko zdjęcie przed pierwszym lotem zrobione(jeszcze czysty)
 23. Dzisiaj odbyły się pierwsze loty moim quadrocopterem. Cieżko to nazwać lotami, była to raczej walka z przyzwyczeniami z samolotu:) Na szczęście zero strat....jutro kontynuacja jak czas pozwoli. Przedstawiam krótki film z pierwszych prób:) https://www.youtube.com/watch?v=P6movJbK9HU ps. Dronik cały w trawie i piachu, trzeba go przedmuchać- mam nadzieję że silnikom to nie zaszkodzi.
 24. trochę się szprecha po angielsku to ogarnę juz widziałem poradniki na YT ale tak na "sucho" to bez sensu oglądać. Jeszcze pozostaje bezcenna pomoc Patryka:)
 25. tak , tylko jeszcze konfiguracja betaflight- czego jeszcze nie robiłem, to może w przyszłym tygodniu się uniosę....jak dolecą moje śmigła z chin:)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.