Jump to content

TBaki

Modelarz
 • Content Count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About TBaki

 • Birthday 03/07/1975

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Maków/Skierniewice
 • Imię
  Tomek

Recent Profile Visitors

226 profile views
 1. Witam Chciałbym zadedykować to wszystkim mającym wątpliwość co do tego iż moje rozwiązanie mocowania silnika jest nieprzepisowym wzmocnieniem. jak widać w załączonych obrazkach to żadna przewaga ani wzmocnienie. Rozkwasiłem się dokładnie tak samo jak przy dotychczasowych rozwiązaniach. I wcale nie było to jakieś konkretne przyłożenie
 2. Piękny model. Faktycznie trochę go szkoda do walki
 3. TBaki

  www.aricombat.pl

  Próbowałem się rejestrować znacznie wcześniej, więc możliwe że przepadłem. Próbowałem się zarejestrować dzisiaj ale rejestracja jest wyłączona. jakieś propozycje ? ? co robić?
 4. TBaki

  www.aricombat.pl

  Kto administruje forum http://www.aircombat.pl/ACES/forum/index.php?redir=1 na www.aircombat.pl ? Próbuję się tam zarejestrować i nie dostaję linka z weryfikacją. Wszelkie uwagi typu "sprawdź spam" , "literówka w mailu", etc odpadają próbowałem kilkukrotnie i zgłoszenie leci jak kamień w wodę zero odzewu.
 5. TBaki

  LFG Roland DVI

  Budowa modeli na ścianę to nie moja bajka a to nie F4C żeby się bawić w deskowanie.
 6. TBaki

  LFG Roland DVI

  Jak to zrobie to bedzie mi jeszcze bardziej żal latać :-).
 7. TBaki

  LFG Roland DVI

  Model na razie nie posklejany, tylko luźno złożony żeby obcenić efekt. Myslę że jest do przyjęcia. W planach ma zrobić jeszcze drugi w wersji A to troszkę dopieszczę losenge. ? Zostało zamontować płaty, zrobić podwozie, karabiny i wyposażenie. Już się nie mogę doczekać oblotu ?
 8. TBaki

  LFG Roland DVI

  Koledzy ? mała zajawka. Święta zaoferowały dużo wolnego więc mogłem powalczyć z losengą. oto mały efekt. Niebawem jak posklejam to wszystko do kupy pochwale się efektem. Swoją droga autor koncepcji tego kamuflażu musiał nienawidzieć modelarzy. ? ale nie taka losenga zła jak by sie mogło wydawać. wszystko kwestia techniki i dobrego szablonu.
 9. TBaki

  LFG Roland DVI

  Postęp niewielki ale zawsze postęp. (jak się prowadzi zajęcia w modelarni to niewiele można zrobić :-)) Naniosłem linie deskowania na kadłubie wstawiłem dźwigar z rurki węglowej w górny płat i obrobiłem końcówki płata (częściowo)
 10. TBaki

  LFG Roland DVI

  Raczej sklejone na stałe ale bez tego kawałka rurki w formie zawleczki trochę słabo by to wyglądało. :-) Nie ma tam za wiele powierzchni styku żeby to dobrze przykleić. Dolne skrzydło trochę wystaje i przy pierwszym lądowaniu w wysokiej trawie mogło by się wyrwać
 11. TBaki

  LFG Roland DVI

  Zgadzam się. Sam fakt budowania z EPP modelu półmakiety to potwierdza. Ale ja mam zamiar tym modelem latać :-) i co więcej chciałbym polatać więcej niż raz :-)
 12. TBaki

  LFG Roland DVI

  Popatrz na to po inżyniersku. Skrzydła muszą się pewnie trzymać kadłuba czy wg ciebie wąski pasek z EPP grubości ok 10mm jest w stanie mi to zapewnić? Idąc za twoją sugestią dolny płat będzie trzymał się na tym wąskim pasku EPP i zastrzałach. Zwróć uwagę że tam jeszcze jest podwozie. Gdyby skrzydła kleić bezpośrednio do kadłuba to nie było by tematu ale to nie ten samolot.
 13. Oczywiście rozumiem twoja reakcję ale myślę że była zbyt pochopna. Znam regulamin i w moim odczuciu nie robię nic co miało by z nim kolidować (ale to moje subiektywne zdanie). Moją intencją jest jedynie pewne i solidne zamocowanie silnika a nie taranowanie modeli w powietrzu. Dlatego najlepszą weryfikacją będą zawody i oglądanie modelu w realu. Swoją drogą myślę że solidnym zapisem ograniczającym próby opancerzania modeli jest masa.
 14. TBaki

  LFG Roland DVI

  Wymajstrował taki element ze sklejki oklejony balsą z dwóch stron i wklejonym klockiem bukowym w miejscu gdzie schodzi się podwozie. Wykonałem lutownicą rowek w kadłubie gdzie mój element będzie mocowany za wczasu żeby później nie kombinować zrobiłem otwory w klocku pod druty podwozia W skrzydle wykonałem rowek pod kawałek rurki węglowej, który będzie stanowił zawleczkę. Tak wygląda złożony na sucho pylon stanowiący łącznik między kadłubem a skrzydłami. Wychodzi prawie jak w orginale :-)
 15. TBaki

  LFG Roland DVI

  Wracając do relacji musiałem skorygować kształt statecznika poziomego bo nie miał nic wspólnego z żadną wersją Rolanda Czeka na mnie teraz sprawa mocowania dolnego płata. Mam juz pomysł i efekty przedstawię w kolejnym wpisie
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.