Jump to content

macgaw

Modelarz
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Sędziszów Młp. podkarpackie
 • Imię
  Maciej
 1. macgaw

  Latająca bomba V1

  V1 można było oglądać tutaj : Park Historyczny Bliza Film ale dawno tam nie byłem więc nie wiem jak to obecnie wygląda.
 2. Niepoprawne. Skutki takiego podłączenie trudne do przewidzenia albo zniszczenie akumulatorka albo modułu albo obu. Polecam lekturę : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3188126.html
 3. Witam. Zakupiłem używany silnik elektryczny do roweru ( przednie koło). Niestety przekładnia planetarna jest w fatalnym stanie. Potrzebuję dorobić/zakupić 3 koła zębate prawdopodobnie moduł 1, 17 zębów ale o długości 25-30 mm ("plastikowe"). Czy ktoś z Was przerabiał już podobny problem? -- Pozdrawiam Maciej 'macgaw' Gawlik
 4. Dawno dawno temu: https://www.youtube.com/watch?v=RtiM4UH53xQ https://www.youtube.com/watch?v=iZjis1uvurg
 5. Witam. Mam pytanie do użytkowników wattmeter'ów - czy mogą one pracować w sposób ciągły? Moim pomysłem jest użyć go jako monitora do małej instalacji fotowoltaicznej. Na wejściu byłoby max. 40V i 10A ( jeden panel 245 W).
 6. Współczynnik KV zwykle opisuje silnik bezszczotkowy. Twój silniczek jest szczotkowy -zwykle zasilany z ustalonego przez producenta stałego napięcia. Parametry silnika wyznacza się na hamowni. Ujemny biegun zasilania przylutowany do ubudowy powinien zmiejszyć zakłócenia elektromagnetyczne. Silnik szczotkowy można zastąpić silnikiem bezszczotkowym ale wymaga to zmiany również regulatora ( o ile Twój silnik był w jakiś sposób regulowany).
 7. Pictures please. Nie uwierzę jak nie zobaczę.
 8. Troszke jest tu opisane: http://www.cnc.info.pl/topics63/mini-wrzeciono-bldc-vt23080.htm
 9. Ponieważ sterownik i aplikacje stworzyłem samodzielnie, więc dla testow pod port LPT podpiąłem 8 diod LED - bardzo pomogło Czekam na śnieg, może wtedy wrócę do moich zabawek. Informuj o swoich postępach w pracy!
 10. Skoro masz opis sygnałów wejściowych sterownika, to ustaw je w programie i przetestuj wszystkie sterowniki (DLL). Któraś na pewno zadziała, wiem bo dla mojego sterownika 'samoróbki' tak właśnie go uruchomiłem. Jeśli polska wersja językowa programu jest dla Ciebie niezrozumiała popraw ją ( w końcu jest to plik tekstowy) lub zmień na angielską Timer jest potrzebny dla sterowników typu MM2001 oraz może służyć do regulacji temperatury ( dokładniej prądu płynącego przez ) drut grzejny. Bardziej nie mogę pomóc, moja przygoda z CNC była dość krótka.
 11. macgaw

  Icon A5

  np.: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1211295 Śliczny jest prawda?
 12. Zobacz na stronie http://www.hobbycnc.hu/English.htm maszynę 42 ( są też inne). Jeśli wymiar 120 cm nie jest krytyczny to 500 zł powinno wystarczyć. Prowadnice szufladowe można zastąpić innym rozwiązaniem. Poza tym dokładność wycinanych elementów znacznie bardziej zależy od elementu grzejnego i parametrów zasilania.
 13. Witamy, witamy i do pisania o modelach zapraszamy
 14. No właśnie może ktoś się znajdzie co by pokierował młodszymi i starszymi ?
 15. Linijka w rękę i pomierzyć, przeskalować tak aby cięciwa wyszła 1, poszukać programu do profili , wpisać dane. Jak dość dokładnie pomierzysz to coś z tego powinno wyjść. http://www.profili2.com/eng/ http://www.worldofkrauss.com/about
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.