Jump to content

Rysiek

Modelarz
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About Rysiek

 • Birthday 05/06/1956

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Słupsk
 • Imię
  Ryszard

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ładna bestyjka . Wygląda na system z przekładnią napędzaną paskiem . Powinienem zacząć od pozdrowień , ale kończę jak facet. Pozdrawiam!
 2. Jako lekarz weterynarii zaświadczam , że ten piękny poglądowy model wnętrza krowy - jest zbudowany z zachowaniem głębokiej wiedzy anatomii . Jedyna uwaga dotyczy braku narządu rodnego , ponieważ ten osobnik ma wymię. Zwieracz "zakończenia " przewodu pokarmowego tez by się przydał . ( denko od puszki po wołowinie w sosie własnym by się nadało).
 3. Rysiek

  Curare 60

  Piękny model Andrzeju! Śledzę całość relacji . Pozdrawiam całą Rodzinę . Jesteś skazany na sukces. Jak zawsze.
 4. Chyba nie mam innego wyjścia jak przyznać Ci rację .
 5. Witam Was i informuję, że jeszcze przebywam w przyrodzie i mam się całkiem nieźle . Przesyłam link od allegrowicza jakiego raczej warto śledzić - ponieważ całkiem często sprzedaje ciekawe motorki . https://allegro.pl/oferta/silnik-supertigre-2000-25cc-dla-kolekcjonera-10165855779 Podejrzewam,że to modelarz , choć sprzedaje różności z dziedziny elektroniki dla koneserów . Nie widziałem jeszcze silników z takim mocowaniem . Odkopuję się powoli z codziennego znoju przed emeryturą i jak się odkopię to...Nareszcie odżyję modelarsko. Pozdrawiam wszystkich Kolegów - życząc głównie uniknięcia Covida , oraz powodzenia we wszystkim co czynią ..
 6. W roku 1975 (?) miałem jedyną i ostatnią w życiu okazję spotkać się i porozmawiać z Jerzym Ostrowskim, który onegdaj przegrał ze swoim Lightingiem z tym An 14 , jaki miał rozruszniki silników ( silniki były rozgrzane - więc trzeba było na nie tylko krzywo spojrzeć i zapalały - cyt, z wypowiedzi Jerzego Ostrowskiego ) . Wszystko to pamiętam jak było by to wczoraj . Pan Jerzy pokazał się wówczas na zawodach makiet w Częstochowie - jaki cichy "gość" i przywiózł na dachu Fiata 126 z dachowym bagażnikiem pod brezentowym namiocikiem ten piękny model . Jako uczeń liceum - pojechałem tam w towarzystwie kolegów ze Słupska stanowiących piękny - trwający do tej pory trzon główny modelarzy- od których uczyłem się budowy modeli swobodnie latających i na uwięzi - których serdecznie pozdrawiam.
 7. Pozwalam sobie spuścić na dalszą dyskusję na temat domniemanej podkładki woalkę milczenia z papieru japońskiego tryśniętego rzadkim cellonem i pyłem ze szlifowanej balsy . Jeśli jesteś z Warszawy- to pojedź na Bemowo- gdzie się wychowałem . Tam na lotniskowym betonie może jeszcze są ślady po dość twardych lądowaniach moich i starszego brata - sławnych modeli o nazwie ŻUK . Silniki Jaskółka można było kupić czytając Młodego technika , albo Małego modelarza - gdzie były kupony do zamówień. chodziłem wtedy do pierwszej klasy i latało się na uwięzi ze szpagatu . To był rok..1963-4 ... Śmigła wykonywałem sam przez długie lata wg. książki Schiera kiedyś - doprowadzając dłonie do perfekcji w posługiwaniu się piłką do metalu , dobrym imadłem , wiertarką stołową, tarnikiem, pilnikiem i papierem ściernym . Chyba mam jeszcze jedno osobistej produkcji i może użyję go do ponownej demonstracji Jaskółki. Chęć jak najszybszego uruchomienia silnika - jaki nigdy nie pracował - spowodowała szybki mezalians kombinacji prowizorycznej "hamowni" i idealnie wyważonego śmigła, bo motorek nie ma żadnych wyczuwalnych niepożądanych luzów .Wszystko zadziałało . Chodziło o to , żeby silnik wskrzesić i zademonstrować , a później użyć do napędu modelu z "epoki". Tak postanowiłem i tak będzie. Oddam go w godne ręce. Serdecznie dziękuję jeszcze raz Koledze Pawłowi (Wujkowi - Samo Zło) , który wykonał perfekcyjnie rozpylacz do silnika , oraz coraz mniej widocznemu na forum koledze z Kielc - od którego otrzymałem korbowód w jakim musiałem jedynie delikatnie liznąć średnicę na czop wału . Znam jego nazwisko, ale nie wypada przedstawiać Go - skoro zapomniałem imię. To kolega Poliszuk- znawca silników . Musiałem go jednak uhonorować . Pozdrawiam wszystkich !
 8. Pięćdziesiąt lat temu miałem w rękach podobny silnik i inne z tamtej epoki . Czasem podczas pracy odkręcały się cylindry . Co niektórzy przykręcali je nie mając klucza "przetyczką prowadzoną przez okna wydechowe (!!!) . Po demontażu w sposób cywilizowany - zawsze odkrywałem defragmentującą się uszczelkę z papieropodobnego materiału i dorabiałem je identycznie jak w tym przypadku. Odpowiadam na pytanie, czy metalowej uszczelki nie było . Oczywiście,że nie było. Jestem baardzo odporny na przytyki . Hihihi.
 9. Papier. Coś co ma grubość trzech papierów do drukarki . Najpierw wyciąłem kółko a po przykręceniu cylindra - odciąłem nadmiar .
 10. Ależ ma! Nie wystaje nigdzie brzeg , bo jest za precyzyjnie wycięta ...
 11. Rysiek

  ENYA fanclub

  Jeśli Pan Niemiec pisze, że jest Zehr gut Zustand, to trzeba wierzyć. Daj pomocnicze pytanie w rodzaju ; Czy ma w garażu Kubellwagena , albo garbusa.
 12.  Czołem!  Świeża ciekawostka z allegro!   https://allegrolokalnie.pl/oferta/silnik-samozaplonowy-nrd-jena-2-5-cm3-wodny

    Temat  FSR 3.5 wciąż mnie dręczy, ale walczę o czas i mam na razie zuciowe plany do zrealizowania. Pozdrawiam serdecznie!

   

 13. Miałem taki 2 lata temu. po kilkunastu minutach pracy tłok rozsypał się na kilkanaście kawałków . To podobny silnik, ale tylko w wyglądu. Te z czarną głowicą są nie do zdarcia .
 14. Rysiek

  Silniczek 2.5

  Proponuję wykonać jakieś "cywilizowane" łoże i porządnie przykręcić silnik "cywilizowanymi "śrubami , bo jeśli uda się odpalić jeszcze raz to stanie się nieszczęście . Mało który silnik łatwiej uruchomić palcem jak tego KMD . Widok okaleczenia kołpaka wiertarką i piasty jest straszny.
 15. Zaiste - dziwne to.......... Just precis- jak mówią. Czasy się zmieniły może i okoliczności, bo ja kupiłem 15 lat temu pięknego garbusika w Szwecji ( bubbla) znajdując ogłoszenie w Blocket .Ale jak widać- co kraj- to obyczaj . Nawiasem pisząc - pojechałem tam przypadkowo znalezionym w Świnoujściu Tirem - pomagając kierowcy w wyładunku różnych towarów po drodze aż wreszcie dojechałem za koło podbiegunowe pod Kiruną po to wymarzone autko ( piąte i chyba ostatnie takie w życiu) . Manga halsningar !
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.