Skocz do zawartości

Schemat podłączenia zbiornika i odpalanie


tadek041

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono kolegów modelarzy mam do was bardzo ważne pytanie. Chciałbym przejść na silniki 4T dotychczas miałem tylko 2T. I moje pytanie jest następujące czy silniki czterosuwowe docieramy i odpalamy tak samo jak dwusuwowe ? Czy też podłączamy przewody dwa do gaźnika i do tłumika przepustnica na 1/4 załączamy klips i tu pytanie czy może być zwykły klips do takich świec jak w dwusuwowych używałem i odpalamy. Czy trzeba naciągać paliwo czy sam sobie pociągnie i jeszcze pytanie jakie paliwo użyć czy do np silnika czterosuwowego ASP 30 o pojemności 5cm3 mogę zastosować do docierania i późniejszej pracy paliwo SPORT 5 ?? Bardzo proszę o odpowiedz i o pomoc i pozdrawiam. Aha i jeszcze takie jedno pytanko czy prawdą jest to co usłyszałem kiedyś że 4T nie lubią wolnych obrotów i gasną po prostu i trzeba stosować podgrzewacz do świecy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4suwa eksploatujemy niemal identycznie jak 2suwa; ze zbiornikiem łączymy tak samo ( 4suw ma dodatkowy krociec, który nie podłączamy do niczego lub jesli tak mówi instrukcja do gaznika w odpowiednie gniazdo), te same akcesoria do rozruchu - grzałka, napięcie. Jest tylko inna świeca typu F. Dopalasz identycznie jak 2suwa. Paliwo - troszkę inny skład(poczytaj o tym na stronie Nastika - paliwa Artic glow). Co do wolnych obrotów - kazdy silnik żle wyregulowany ma kłopoty z pracą na niskich obrotach. W 4suwie dochodza jeszcze zawory - ich regulacja - ale to przeprowadza sie tak rzadko, że nie jeden ich posiadacz jeszcze tego nie robił. Jak chodzi silnik 4suwowy na wolnych obrotach możesz zobaczyć na filmie w moim temacie Fokker d.VIII w półmakietach. Co prawda jest to silnik 15cm ale zasada jest ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.