Skocz do zawartości

Lisie Kąty 18.IV.2009


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wpadł mi pomysł żeby "zorganizować" mały zlot kolegów z okolicy. Jako że Lisie Kąty oferują dodatkowo jako alternatywę zbocze Parski oraz Nowe w zależności od pogody a i samo lotnisko jest podobno przygotowane [czytaj skoszone] to lepszego miejsca w okolicy nie widze.

 

Jako że jeszcze pogoda przez 2 tygodnie raczej nie bedzie zbyt dobra, za 3 mamy świeta to za 4 bedzie oki.

 

Wychodzi mi sobota godzina około 10 rano.

 

Pytanie ile osób było by chetnych na polatanie razem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zdążę jakis model poskładać. ;) poinformuje jeszcze w mieście kilka osób, może ktoś się zjawi ;)

edit:// chciałbym tyko poinformować że mogą być problemy z organizacją, ponieważ organizowane są w tym terminie MP modeli balonów na ogrzane powietrze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem moze byc jesli bedzie południowy wiatr. wtedy miejsca startowe dla baloniarzy będą bardzo blisko naszych i organizator może mieć wątpliwości(tutaj oczywiście teoretyzuje, ale chciałbym uprzedzić przed takimi okolicznościami), obszar dla modelarzy nie jest aż taki wielki jak by sie wydawało, na pas startowy nie możemy wejśc bo sekcja już ruszyła i ruch powietrzny juz jest znaczny.

Proponuję tabelę jakąś nakreślić, lista osób, kanał(y) i wtedy kolejka lotów i po problemie. (wiem wiem, to wszystko sie tak mówi ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek lata na 40Mhz, ja mam 2,4, marek jak pamiętam miał MC-19 ale czy wszedł w 2,4 to nie wiem ...

 

Całe nasze spotkanie zależy od pogody.

 

Jeżeli Eryk masz kontakt z organizatorami tych zawodów to przekaż im że mamy planowane takie latanie. Na wiatr południowy bym się nie nastawiał gdyż rzadko się taki zdarza w waszych okolicach z tego co pamiętam. Raczej dominuje wschód albo zachód.

 

Myśle że Wojtek też się do nas przyłączy to mógłby uprzedzić kontrole lotów na pare dni przed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
A kto o tym decyduje? na pewno dyrektor i kierownik lotów w danym dniu a nie
jakaś inna struktura. Dla nich kalendarz imprez jest podstawą.
pozdrawiam,boniecki

-----Original Message-----

>Witam!
>Jako, że to Pan jest organizatorem chciałbym zakomunikować:
>Chodzą pogłoski, że modelarze RC z okolic Lisich Kątów i nie tylko chcą
>zorganizować większe latanie właśnie w dniu owych zawodów. Czy nie będzie
>problemu z ruchem na lotnisku? Czy modele nie będą zakłócać poprawnego
>przebiegu zawodów?
>Na razie wiadomo, że na tej 'naszej' przestrzeni modelarskiej będzie jakiś
>hol gumowy, nie wiadomo czy nie więcej niz jeden, oprócz szybowców z
>pewnością modele silnikowe. Wiadomo też ze młodzież będzie biegała za
>balonami. Zależy nam żeby nie doszło do konfliktów w trakcie trwania zawodów
>i nie było jakiś incydentów.
>Pozdrawiam.

 

W zasadzie to nie wiem jak to interpretować .. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że pan Boniecki miał na myśli że to pytanie nie do niego tylko do kontroli lotów.

 

Czy te zawody balonowe trwają 2 dni ?? Bo jeżeli mają byc problemy to możemy spokojnie sobie przełożyć spotkanie na niedziele, nie bardzo widze sens robienia 70km x2 po to aby popatrzec na balony ...

 

Z innej strony patrząc myśle że nie wejdziemy sobie w paradę o ile tylko nie zrobią ze strefy RC strefy balonowej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, w kalendarzu widnieje 18-19.04, na pewno w niedzielę będzie to wszystko krócej trwało. Dla mnie problemem nie będzie zrobić 10 km, ale dla Ciebie czy innych mniej okolicznych będzie to już duża strata czasu i bezsensowna jazda, aczkolwiek można spróbować i sądze że nic sie nie powinno stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ErAsSo, podoba mi się słowo "pogłoski" z Twojego maila do Jurka :) hehe

Zabrzmiało jak: "uprzejmie donoszę" :)

 

Jak wiadomo, o tym czy modelarze mogą latać w danej chwili czy nie, decyduje osoba w danym momencie odpowiedzialna za loty na lotnisku (kierownik lotów).

 

Jeśli taka zgoda będzie, to będziemy latać.

Nie dziwię się, że Jurek odpowiedział tak a nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się uda to też zawitam z kumplem. Warto by było jakąś mapkę dojazdową zrobić. Byłem tam raz ale drugi raz nie udało mis ie trafić. Nie wiem gdzie skręcić z głownej w leśną drogę. Na parski też nie trafiłem, a byłem już blisko. Niestety nie mam gps tylko mapy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się uda to też zawitam z kumplem. Warto by było jakąś mapkę dojazdową zrobić. Byłem tam raz ale drugi raz nie udało mis ie trafić. Nie wiem gdzie skręcić z głownej w leśną drogę. Na parski też nie trafiłem, a byłem już blisko. Niestety nie mam gps tylko mapy ...

 

Nie da się zabłądzić.

Wyjeżdżając z Grudziądza w kierunku Kwidzyna/Malborka po prawej będziesz miał znak "Lisie Kąty 1". Skręcasz zgodnie ze znakiem i jedziesz aż dotrzesz do budynku aeroklubu. Uwaga na dziury w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne skrzyżowanie gdzie trzeba skręcić z drogi Grudziądz-Kwidzyn...

 

lisiekty1.jpg

 

Hangar na lotnisku Lisie Kąty...

 

lisiekty2.jpg

 

Czerwona linia - dojazd z Grudziądza...

 

lisiekty3.jpg

 

i jeszcze przybliżenie...

 

lisiekty4.jpg

 

:) ale i na zumi nie ma dokładnego zbliżenia. Ta mapka co wrzuciłem to właśnie jest z zumi :)

 

Chyba mamy inne ZUMI :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,jakie koledzy macie kanały?W niedziele może puścimy jakiegoś szybowca(to zależy...) i o to chodzi żeby nikomu nie zakłócać latania...Jakby co to będę miał do wyboru kanał 65 lub 78,czy ktoś z latających (ja będę tylko w niedziele...) używa taki kanał czy ma coś podobnego?? A co do zawodów to odbywają się one 19[niedziela](18-sobota jest zapisana dla tych którzy maja za daleko żeby wyjechać wcześnie rano do lisich i organizator zapewnia im nocleg...),balony puszczają w niedziele od 10;00 do 14;00 prawdopodobnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.