Skocz do zawartości

Kolejny TOTO 0


Paweł R

Rekomendowane odpowiedzi

Relacji nie robiłem bo jest niezawodna relacja Pana Motylastego za którą bardzo dziękuję jak i za plany.

Tak się prezentuje na dzień dzisiejszy mój model dsc00003m.jpg

Waga tego co na foto 370g z podwoziem by Ja Na SK i SW balsa 1 mm brak silnika regla i pakietu.

 

-Szkoda, że nie biało czerwony

-Czemu?

-Wyglądał by jak wielka barykada drogowa :rotfl:

 

Jakość dupna niestety więcej fotek w najbliższym czasie już z lotkami.

 

Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

TOTO 0 chyba gotowy :mrgreen:

 

Przewidywane wyposarzenie:

-3x serwo HXT 900 (na miejscu)

-silnik EMAX http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=22_54&products_id=304 (brak)

-pakiet http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=21_60&products_id=443 (brak)

-regulator (co do tego to nie wiem prosze o pomoc w wyborze :)):

-TP http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=23_102&products_id=804 (brak)

-EMAX http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=23_63&products_id=350 (brak)

dsc00002vfx.jpg

dsc00003tjb.jpg

dsc00006boj.jpg

dsc00008jms.jpg

 

Waga (bez silnika regla i pakietu) 383g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakość nie jest taka zła. Mój TOTO-0 jako pierwszy model "konstrukcyjny" też mi wyszedł nie najlepiej a mimo to lata świetnie i w powietrzu się prezentuje ładnie. :wink:

 

EDIT - Razem pisaliśmy - fotki już są - i model wygląda fajnie.... Podwozie może być trochę za wąskie ale to wyjdzie w praniu (mój jest bez podwozia). Warto zrobić maskę silnika bo wtedy model nabiera "linii". Czy ten napęd lotek specjalnie przeniosłeś nad skrzydło czy przypadkiem Ci tak wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba w TOTO-0 też to , że wszystko jest schowane włącznie z napędami. Twoje rozwiązanie napędu lotek ma jednak tą zaletę , że w moim przy mocnym zahaczeniu skrzydłem przechylało się ono na gumach i uszkadzał się napęd lotek uderzając o ściankę kadłuba. Teraz wzmocniłem ten element i nie mam z tym już problemów. Wczoraj lataliśmy wieczorem przy dość silnym wietrze i TOTO-0 radził sobie całkiem nieźle. Zastanawiam się tylko nad otworami wentylacyjnymi w ściankach kadłuba w obrębie pakietu gdyż dość mocno się nagrzewa. Dotychczas lataliśmy w zimie i nie było z tym problemów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z lotów lata się super po 10 minutach spróbowałem lądować pięknie się położył żadnych strat prócz klejonego śmigiełka :oops: potem prerwa (kolana się trzęsą) i po 5 min znów w górę potem po 22 minutach znów lądowanko -znów strach o pojemność akku. Ogólnie - pokochałem to :P

 

Teraz takie pytanie ile można latać na pakiecie 2200 mAh 3 serwa HXT 900 silnik 14,5A na pełnym gazie?

Obiecuję film jutro dziś nie miałem jak szedłem z mamą :mrgreen: brak kamerki jutro z kolegą sie wybiorę wezmiemy kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że udało Ci się oblatać Twoje TOTO. Z obliczeń mi wynika , że chcąc pobierać ciągle 14,5A to 2200mAh wystarczy na 9 min. Ale nie ma chyba sensu latać ciągle na pełnym gazie. Mi 1300 mAh 3S przy spokojnym lataniu wystarcza na 20 min więc Tobie 2200mAh powinien starczyć na około 35 min. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie napisać post pod postem ponieważ mam taki problem mianowicie wyłącza mi się sam silnik bez śmigła chodzi normalnie a jak nałoże śmigło to nawewt przy niskich obrotach się wyłącza a potem można go odrazu włączyć popracuje z 10sec i znów to samo (nic się nie grzeje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie po punkcie. Wczorajszy nalot 30 minut Sprawdziłem wszystko co mówiliście nie wiem co było nie tak ale działa :)

 

EDIT: Kolejn problem z silnikiem na wolnych obrotach wylącza sie odrazu kręci się i przestaje i tylko piszczy a na dużych obrotach jakoś się kręci tylko tak jakby zaskakuje raz szybciej raz wolniej powiedzieć mogę tyle że nie ma tam żadnego kamyczka. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.