Skocz do zawartości

Kolejny TOTO 0


Paweł R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jak miałem zabytkową aparaturę Simprop to silnik zachowywał się podobnie. Ale wariował nie tylko silnik więc nie miałem wątpliwości. Może trzeba sprawdzić wtyczkę kabla sterującego gazem (między regulatorem a odbiornikiem). A przy jakim napięciu regulator odcina silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wina łożysk. Sprawdź czy wyłączony silnik ze śmiglem kręci się bez żadnego oporu.
kręci się beż żadnych oporów nie zważając na skoki przy magnesach. (czy jak tam to nazywać wiecie o co chodzi :P)

Fotki tutaj :

 

 

 

dsc00060bkc.jpgdsc00061r.jpgdsc00059z.jpg

 

Sfajczone zwoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje ze jednak spalił się silnik, jeśli zdjęcie oddaje rzeczywiste kolory uzwojenia, a zwieranie przewodów raczej nie wskaże zwarcia pomiędzy uzwojeniami, według mnie czeka Cię przezwajanie silnika, jak nabierzesz wprawy to taki silniczek w 20minut uzwoisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dziękuję jutro się go przewinie :)

 

EDIT :Silnik odwinięty tylko problem nastąpił... proszę kogoś o narysowanie schematu choćby w paincie żeby zobaczyć jak go przewinąć niby narysowałem sobie na kartce jak to było ale po 4h już nic z tego nie rozumiem :/

 

12 zwoi 14 magnesów

 

EDIT2: Już wiem dzięki Meteorowi :)

 

1 faza na 1,4,7,10

2na 2,5,8,11

3 na 3,6,9,12 jakby ktoś potrzebował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy sprawdzisz ten silniczek?
Dziś przewijałem go z 4 razy raz ruszał raz wogóle jutro oddam dla osoby która przerabiała silniki cd rom na 3f i chyba będzie ona kolejnym modelarzem w naszym gronie po dłuższej przerwie :D Na widok jego sprzętów szczena mi opadła :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.