Skocz do zawartości

Prop saver- jak zainstalować prawidłowo


makaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem prop-saver do Multiplex Minimax i chciałbym go prawidłowo zainstalować.

 

• Jak mocno musi byc osadzone śmigło na piaście?

Obecnie bez zeszlifowania muszę naciskać śmigło przy pomocy kombinerek na piastę propsavera. Zastanawiam się czy nie powinienem zeszlifować śmigła tak aby móc swobodnie obracać śmigło na propsaverze?

 

• Jak prawidłowo zamocować gumki propsavera? Dostałem 2 gumki. Czy powinienem użyć obu czy tylko 1 ? Przy przymiarkach po prostu założyłem gumkę zahaczając ją o obie wystające śrubki propsavera tak aby gumka dociskała śmigło w stronę silnika.

 

Pozdrawiam

Makaroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

• Jak mocno musi byc osadzone śmigło na piaście?

Po naciśnięciu końcówki śmigła ręką, powinno się ono łatwo (acz z oporem) odchylać, uniemożliwiając złamanie śmigła i wygięcie osi silnika. Na tym polega działanie prop-savera.

założyłem gumkę zahaczając ją o obie wystające śrubki propsavera tak aby gumka dociskała śmigło w stronę silnika.

Dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładasz prop'a na oś silnika i bardzo mocno przykręcasz śrubki (tylko obie równomiernie aby nie było bić). Dalej na prop'a zakładasz śmigło i zaczepiasz gumke na śrubach. Aby mieć pewność że nie spadnie to możesz dać kropelke CA na oś silnika i propa aby je ze sobą scalić.

 

EDIT: poprawa błędów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek.co, popatrz nieraz na błędy ortograficzne dobra ??

makaroni, możesz założyć zamiast zestawowych lub razem z nimi gumkę recepturkę.......ma być założone tyle razy aby przy max obrotach silnika śmigło nie zeskakiwało / wpadało we flater ale też nie za mocno aby mogło się ,,złożyć'' przy lądowaniu / przyziemieniu. Co jakiś czas sprawdzaj stan gumek ponieważ te recepturki lubią czasem pękać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej załuż 1 gumke bo jak zalożysz dwie to po jakimś czasie ta druga Ci pęknie i nie będziesz miał zapasowej . Ja na poczatek zalożyłem 2 i po jednym dniu mi pękła. :D

 

przecież na każdej "instrukcji" od gumek jest napisane, żeby zakładać pojedynczo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.