Skocz do zawartości

Wyciągarka elektryczna dlaczego tak mało popularna?


dlmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem, na YouTube starty z wyciągarek elektrycznych i jak mi się wydaje jest to lepsza, bezpieczniejsza i bardziej efektywne metoda startu. Następnie przejrzałem sieć i znalazłem ledwie kilku producentów wyciągarek. Ceny raczej kosmiczne a wszyscy daleko najbliżej, ale i najdrożej w Niemczech. http://www.fluehs-winden.de/

Zastanawiam się czy jest to tak niepopularna metoda startu szybowca, że tak niewiele firm oferuje wyciągarki, a może to wysoka cena jest powodem ich małej popularności. :roll:

W Polsce w ogóle nikt nie oferuje takich urządzeń.

Co o tym myślicie? Tak drogo, że nie warto czy niewiele lepiej niż zwykły hol gumowy, więc, po co komplikować życie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy model wytrzyma start za wciągarką. W Polsce wciągarek używają piloci F3J i F3B. I na koniec warto wspomnieć że do wciągarki trzeba mieć jednak znacznej wielkości pole a u nas gdzie nie ma zorganizowanych klubów z własnymi lotniskami to ciężko o taki kawał pola (skoszonego i dobrze utrzymanego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągarka - już prawie to przeżytek.

 

Potrzeba ciężkiego aku. na zasilanie , kupę żyłki no i sporo miejsca do startu.

 

Wyciągarka też sporo droższa od holu.

 

W dobie tanich napędów 3f i tanich holi coraz mniej widzimy wyciągarki. Szczerze to nie widziałem z wyciągarką nikogo od 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rowerowa wyciągarka ładnie się prezentuje ;) Jakby się uprzeć można ją obsługiwać samemu :lol: Żeby nie było całkiem OT; zamierzam kupić Tzagiego z allegro i zastanawiam się na kupnem holu z perfecthobby. Zagi będzie wzmocniony prętami węglowymi fi 3mm, po nim planuje szybowca o rozpiętości ok 2m i nie wiem czy opłaca się kupić hol Mini, czy może od razu ten średni (czy Tzagi wytrzyma mocniejszą gumę) Wymiary Tzagiego: rozpiętość ok. 1m, profil 12%, przewidywana masa ok. 400g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci powiedzieć tyle,że mam hol maxi z tej strony i jest on w sam raz dla mojego 2m szybowca waga około 700g.Myślę że na zagiego może być ciut za mocny ale jeśli w niedalekiej przyszłości masz zamiar zrobić/kupić jakiegoś 2m szybowca to polecałbym maxi.To co piszą na stronie,że hol maxi jest przeznaczony dla modeli o masie 1800 g i rozpiętości 3 m to trochę przesada bo naprawdę nie był w stanie wyholować szybowca 2,6m wadze około 1200 g na więcej niż 30-40 m ale było to przy prawie bezwietrznej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsca wystarczy tyle samo co do holu gumowego.

malinn dlaczego windy to przeżytek? powiedziałbym, że wracają do łask, na pewno jest mniej chodzenia po lotnisku i naciągania niż przy holu gumowym. Wyrwij się z Bydgoszczy i przyjedź na zawody do Nowego Targu, 25-26.04 ruszamy z Pucharem Polski F3B.

Co do produkcji w Polsce, to wyciągarki robią w Poznaniu i Warszawie.

A poza tym, chłopaki nie widziałem jeszcze takiej gumy która by dawała taki strzał jak z windy :):)

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.