Skocz do zawartości

Tkaniny Aeroglass - miał ktoś styczność?


Patryk Sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem! :wink:

 

Miał ktoś z was styczność z tkaninami Aeroglass? Kupiliśmy z Ramzesem tkaninę 48g/m2 (a wcześniej mieliśmy 50g/m2) i niby ma fajny splot, ale bardzo źle się z tym pracuje.

Powód?

Po przesączeniu lepi się do wszystkiego i do wszystkich. Nawet po pełnym odsączeniu, bardzo mocno przylega do wszystkich powierzchni. Owszem fajne to jest, ale przy laminowaniu łączenia skrzydeł, przy układaniu w formie to potrafi do szewskiej pasji doprowadzić.

 

Miał ktoś kiedyś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też już troche używam tej tkaniny i również nie zauważyłem takich problemów jak opisujesz powyżej. lepie mi sie tylko do packi czy wałka jak jest za gęsta żywica, wtedy jest problem. Ogólnie sobie chwalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was styczność z tkaninami Aeroglass? ?

 

Kiedyś kupiłem na próbę 10qm aeroglasu 163g/qm...

Więcej nie popełnie tego błędu.

W porównaniu z Interglasem to poprostu chińskie g...

Podstawowa wada polega na trudniejszym układaniu aeroglasu w formie oraz na zastosowaniu jakiegoś dziwnego "lepiszcza" ktore jest bardziej higroskopijne od tego interglasowego co powoduje metnienie (bielenie) żywicy i spadek wytrzymałości laminatu.

W produkcji małoseryjnej nie opłaca sie oszczędzać na materiale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.