Skocz do zawartości

Ultimate 180cm - Relacja z budowy.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod
Heh , czy ten "garb" to prze zemnie ? :wink:

 

Chyba tak :D .Nie podobał mi sie i już.Coś wiadomo w tej sprawie w której do Ciebie dzwoniłem? .Jutro jadę do Parczewa, chyba wrócę przez Puławy,jak byś miał sekundę to moglibyśmy się spotkać i zagadnąć chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

...a jego pani to toleruje, bo a to zupę zamiesza, herbatę czy kawę zrobi, jak żywica wiąże to i pozmywa - same plusy :wink:

Sądząc po szybkości budowy i ilości modeli zorganizowane jest to w sposób wręcz perfekcyjny :shock: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Mam balsę więc zacznę kombinować coś w temacie skrzydeł.Tak sobie myślę nad ultimate z prostym kadłubem coś w rodzaju Katany 1,4 w granicach 1400mm rozpiętości.Bez żadnych udziwnień typu pękaty kadłub i te sprawy.Jak by zrobić takie coś lekko to mogłoby fajnie latać na jakimś 4T.Hmmm.

 

Karlem, stosuję metodę budowy wymijająco omijającą.Robię wtedy kiedy żona jest w pracy :).W pracy myślę co i w jakiej kolejności zrobić żeby maksymalnie wykorzystać te 2h kiedy nie ma mojej drugiej połowy.Jest to taka powiedzmy metoda partyzancka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
czym pan wycina?? Dla mnie to sprawia dużą trudność, może technikę złą obrałem, żeberka as ażurowane??

 

Piłka włosowa w ramce i ogień.Dobra piłka włosowa to podstawa.Jak masz kiepską to wtedy można się zdenerwować i zrazić do pracy.Żeberka będą z balsy 2mm więc ażurował nie będę.Żeberka w centropłacie będą ze sklejki brzozowej 2mm ażurowanej gdzie tylko się da.Łącznie tych sklejkowych będzie 8sztuk.Będą tworzyły elementy wytrzymałościowe a balsa nie da sobie z tym rady.Zresztą rozpisywał się nie będę , sami zobaczycie.Dziś szlifowałem garb ale nie ma co pokazywać więc fotek niet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odstaw te wszystkie mikro pierdziawki i bierz się z kończenie Ultimata.

Te maszyny latają jak marzenie , pierwszy raz zrobiłem harriera z palcem w d..., tak od niechcenia . Zmniejszyłem gaz, podciągnąłem wysokość, a model majestatycznie zaczął opadać , zero bujania , walki , miód malina .

No i w zbożu kręgi robi. :devil:

Kończ, kończ, bo się po Żarze zbieram do Ciebie na lotnisko. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.