Skocz do zawartości

Pierwsze zmagania RC.


radeon

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzieki Jary...zostane jednak przy tym reglerze.Sprawdzilem go na sucho tz,nie w powietrzu..nie grzeje sie( w przeciwienstwie do TP mag8 12A).Mam go na stanie wiec uzyje.

Moj syn skonczyl dopiero 2,5 roku wiec nie moge mu jeszcze kupowac sprzetu tak czesto.. zona by sie juz domyslila dla kogo te bajery:lol: .

Co by nie tworzyc nowego watku...a okrasic ten, dodaje zdjecia nowego samolotu.

4b591f04b1bbd0d1m.jpg

i jeszcze jedno..

dbdc438caf752cf0m.jpg

No i dodam jeszcze ze samolot czeka na oblot..Prawdopodobnie jutro sie to stanie.

Smiglo ma 8x4...Ale sie zastanawiam czy ten silnik da dobre wiatry na wiekszym i sie nie zesmarzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zona by sie juz domyslila dla kogo te bajery

Naucz żonę latać, u mnie się to sprawdziło .

Kilka dni temu oświadczyła nawet że moglibyśmy całą rodziną zrezygnować z drobnych prezentów na najbliższe imieniny i kupić jej porządna aparaturę na 2,4 mimo że w domu jest moja mx 16 i TC 10 syna .

Mówi że jej się nudzi jak my latamy.Model jej zrobiłem - górnopłata z EPP na silnik od halówki i śmiga tym sobie po niebie

Co do śmigła na dwie cele możesz spróbować nawet 9x5 ale warto by to zrobić pod kontolą amperomierza.

Decyduje tu rodzej śmigła .Np na śmige 8x4 GWS HD mój silnik brał 14,3A a na śmigle TP podobnym do APC już 20,7A na tym samym pakiecie.

Ty masz zwykłego GWS-a ,więc nie powinien brać dużo prądu.Nieocenione w takich przypadkach są cęgi pomiarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, TooM to swietny pomysl zeby zone nauczyc latac. :jupi:

UUffff...ulotniony.Pieknie lata.Zestaw ktorego urzylem wspolpracuje super, mocy nie brak, smiglo idealnie ciagnie,kret byl.

Ale malutki.Mozna bylo spokojnie wylatac w 10 minut calego lipolka, na 2/3 gazu wznosi sie ladnie ale nie jakos w pionie czy cos.Czuly na ster kierunku niemilosiernie, gdy dam max wychyl, to nie wybacza...przepada na strone zakretu i trzeba gazu mu dac lub wysokoscia korygowac(wlasnie kret po glowie dostal gdy tak sobie zakrecalem zbyt nisko).

Jest jedno ale...jak silnik przetsaje pracowac samolot leci jak worek ziemniakow,przez to ladowania sa naprawde trudne.Niewiem moze trzeba mi jeszcze srodek ciezkosci do tylu dac.A moze to skrzydlo(wymiary na poczatku tematu) Za male i nie chce szybowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i znowu odswiezam temat...Samolot otrzymal nowe skrzydlo 100x14.Powierzchnia nosna wzeosla ektremalnie..samolot szybuje :mrgreen:

Mam jedna klopoty z samolotem podczas gwaltownego pociagniecia draga wysokosci samolotzadziera i przepada, i nie pomaga nawet dodanie gazu, a nawet pogarsza sprawe.Powiem tak lata powoli i majestatycznie tylko reaguje zle na ster wysokosci..Niewiem sam.Jest dobrze wywazony(wnoskuje po niezlym szybowaniu)

Moze kont zaklinowania skrzydla?

Moze ma za mala powierzchnie statecznik pozimy wzgledem skrzydla?

skrzydlo 100x14

statecznik 28x9

Ma ktos jakis pomysl?

No tak to jest jak sie za robienie samolotu zabiera, nie majac pojecia o prawach fizyki :oops:

Aha samolot ma jeszcze nowy silnik robbe Roxxy bl 2827/26 strasznie slaby ten silnik...A w instrukcji stoi ze ciagu ma 800g :?

a5f225d6f8c6ec01m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i historii czesc dalsza...Zachcialo mi sie szybowac.Jako ze smiglo i caly przod samolotu hamowaly go w locie szybowym, postanowilem cos z tym zrobic

Smiglo skladane Grau....rzezbiony kawalek styropianu(twardego, niewiem jaki to rodzaj)

Gdy tak strugalem w tym styropianie(opakowanie od lodowki) dziobek do mojego elektroptaka, to mi sie zal zrobilo wszystkich posiadaczy Easy Glidera itp piankowcow :(

Dzis jeszcze sprawdze jak to lata tz szybuje. :mrgreen:

6fade788919cd5ecmed.jpg

eb3ea0bd47cd428cmed.jpg

...No to wpadlem...Ale chyba w komin,czy jak to sie mowi.Samolot szybuje doskonale.Wyciagnolem go do granic mozliwosci wzroku i heja.

Pare minut szybowania w jednym miejscu(nie tracac wysokosci)

Szla ogromna chmura deszczowa i przed nia latalo sie pieknie, jednak juz za nia zdusilo go niezmiernie.Po wyladowaniu samolot byl mokry, co by oznaczalo iz napadalo na niego..he he

Jestem w posiadaniu nadajnika i odbiornika E-sky, martwie sie troche ze ta aparatura ma mniejszy zasieg niz moj wzrok.A dzis zauwazylem ze w miejscu gdzie najlepiej mi sie latalo,(troszke wyzej)lataly zywe latadla.Balem sie tam poleciec z obawy przed utrata zasiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Model, który zrobilem jako pierwszy(na początku tematu jest opis-"Partyjniak") już dawno nie istnie, zapomniałbym o nim i o problemach jakie winikły w tym temacie ale....

Ostatnio zbudowalem model i chciałem użyć regler Tower Pro,(ten z początku tematu) i okazało się że...

TO REGULATOR BYŁ USZKODZONY(sprawdzony na wszystkich moich silnikach), nie silnik, nie akumulatory i nie samolot...Jestem wściekły i rozdrażniony, za kare potraktowałem go młotkiem :twisted:

Tak więc dla potomnych to piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.