Skocz do zawartości

naprawa ni-cd


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

Z zamrażalnikiem nie komentuje, bo nie wiem (nie sprawdzałem).

 

Podpowiem Ci za to mój patent:

Musisz rozładować jak najbardziej każde ogniwo Z OSOBNA (bo inaczej może się jakieś przepolaryzować), najlepiej prawie do zera, później każde ogniwo ładujesz małym prądem na maxa. Po takim ładowaniu puszczasz na ładowarce z 2 cykle na 0.1C i możesz pakiet normalnie użytkować.

Jest to pracochłonne, ale już nie raz tak ratowałem kolegom pakiet (kiedy jeszcze na Ni-Cd lataliśmy, to już z 5 lat będzie...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda lodówkowa polega na rozerwaniu "dendrytów" cząsteczek podczas skurczu od niskiej temp.wewnątrz ogniwa, powodujących zwarcia wewnętrzne. Wkładamy ogniwo na jakiś czas do zamrażalnika (im niższa temp. tym lepiej. Na czas całkowitego zrównania temperatur wewnątrz zamrażarki i ogniwaj. Po tym stosujemy ładowanie "odświeżające". Ale metoda jest skuteczna przede wszystkim na ogniwach zupełnie zwartych, które wogóle nie chcą się ładować. Jednocześnie nie szkodzi padającym ogniwom i dobrze jest wykonać mrożenie przed odświeżaniem-takim jak opisał Patryk. A więc dwa-trzy ładowania b. małym prądem. Przy pojemnych ogniwach będzie to kilka dni. To odświerzanie poprawia kondycję również ogniwom NiMh. (wiele ładowarek procesorowych ma nawet program "refresh" do kondycjonowania ogniw. pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.