krys1 Opublikowano Piątek o 07:19 Opublikowano Piątek o 07:19 Witam, mam pytanie czy ktoś już latał na Kevlar linkach ?
sylkub Opublikowano Sobota o 17:44 Opublikowano Sobota o 17:44 jak mi wiadomo w Polsce nikt nie lata na takich linkach. Na zawodach widziałem raz przygotowany model do lotu przez zawodnika z jednego z krajów skandynawskich.
leszek-bart Opublikowano Niedziela o 07:02 Opublikowano Niedziela o 07:02 Jakiś czas temu eksperymentowałem z plecionkami wędkarskimi kewlarowymi . Wytrzymałościowo wytrzymuje ta 0,3 mm 20 kg jedna , przy odpowiednim węźle , są droższe dodatkowo pokrywane dodatkową powłoką i wyglądają jak pojedynczy drut . Niestety próby zakończyłem na modelu Edge o wadze 1 kg bo tak mi "polecono " a z mądrzejszymi nie będę się spierał . Mają same zalety , nie plączą się , nie zaginają , cena 100 zł za dwa komplety do modelu ( 4 sztuki ) , tych droższych , te co na zdjęciu 40 zł . Różnica w sterowaniu żadna ale podkreślam , że latał na nich mały model 110 cm rozpiętości . Jak znudzi mi się Junior albo dożyje do tego momentu to spróbuję polatać na nich nim . Stalowe linki są upierdliwe a kewlarowe bezstresowe . 1
symon5 Opublikowano Niedziela o 15:16 Opublikowano Niedziela o 15:16 Właśnie sprawdiłem linka kewlarowa 0.35 ma 33.6kg wytrzymałości i 0 rozciągliwośc ,nawet do większych modeli by się nadawała .Ale może jest coś na rzeczy żeby nie używać?
leszek-bart Opublikowano Niedziela o 15:48 Opublikowano Niedziela o 15:48 Pewnie jedynie mylne przeświadczenie , że plecionki to żyłki wędkarskie z ich wadą w postaci rozciągliwości . To jednak całkowicie coś innego o całkowicie innych właściwościach - brak rozciągliwości . A te powlekane to dopiero klasa sama w sobie .
krys1 Opublikowano 12 godzin temu Autor Opublikowano 12 godzin temu Witam, kewlarowe linki są wytrzymałe ale nie są odporne do kręcenia programu F2b bo się często krzyżują, przez to tracą na wytrzymałości. Znalazłem 0,4mm linki do sterowania latawcem i mam ochotę je wypróbować. W zeszłym roku zerwała mi się linka stalowa gdzie nie znalazłem przyczyny zerwania, więc szukam jakieś innej alternatywy. Latam modelem na silnik spalinowy o pojemności 10ccm. Pozdrawiam
sylkub Opublikowano 4 godziny temu Opublikowano 4 godziny temu Ja latam na linkach stalowych 0,35mm . plecionki z czterech drucików. Linki zerwano mi podczas próby naciągu przed zawodami przez nieumiejętne ciągnięcie ( zbyt dynamiczne) latam modelem o wadzie 1760 gr. i nic się nie dzieje. Oczywiście dbam o linki . Zawsze na początku sezonu sprawdzam wytrzymałość na zerwanie siłą 20 kg. Linki 0,4 mm będą za ciężkie i będą stawiały większy opór w czasie lotu. Jeżeli linki stalowe eksploatuje się prawidłowo to nie ma z nimi żadnego problemu.
Rekomendowane odpowiedzi