Jump to content

sylkub

Modelarz
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Excellent

About sylkub

 • Birthday 11/01/1952

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Korytów A
 • Imię
  Sylwester

Recent Profile Visitors

575 profile views
 1. until
  Podniebny piknik - Domanice
 2. Robert, wysokość tablic jest ok. Na rysunku nie uwzględniono spadku toru, który na 31m ma ok 15 cm. W projekcie przesłanym przez Pawła jest jeszcze błąd w odległości minimalnej wewnętrznej linii toru lotu dla F2B, jest 54m a powinno być 28 m . Linie powinny być koloru białego a nie żółtego. PZDR S.K.
 3. Jeżeli będziesz jechał to zgłoś do Roberta ilość osób i na ile dni .
 4. Nie cięższymi a większymi , tak jak sugerowałem jakiś czas temu. A tak na marginesie to planowane są dwie imprezy do polatania na uwięzi - 4-5 .09 w Krakowie na Pobiedniku i 11.09 w Domanicach niedaleko Świdnicy .
 5. Zapraszam sympatyków latania modelami na uwięzi
 6. Sympatycy latania na uwięzi, już w piątek18 .06.2021 na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego odbędą się zawody modeli latających na uwięzi zaliczane do Pucharu Polski oraz 19-20 .06 .2021 Mistrzostwa Polski Modeli Latających na Uwięzi. W dniach 26-27.06.2021 w Wierzawicach odbędą się Międzynarodowe Zawody Modeli Latających na Uwięzi .Szczegóły na temat zawodów na stronie Akrobacja na Uwięzi. Zapraszam do udziału ( tych z licencjami) oraz do kibicowania.
 7. jako pośredni , jak już kupiłeś to zrób jeszcze jednego na 2,5 ccm ale następny rób większy ,Cap też doskonale lata ,mój syn takim latał w młodości .Skrzydła wycinane ze styropianu, reszta balsa + łoże sinika bukowe. Silnik 6,5 ccm .
 8. To może coś takiego? RightFax Web Access.url.pdf Zeskanowany dokument.pdf
 9. Tak, to prawda .Moment żyroskopowy od śmigła jest mocno zredukowany w napędach przeciwbieżnych . Jednakże pytanie dotyczyło różnicy w budowie modeli z napędem elektrycznym a spalinowym.
 10. Jedyna różnica to brak łoża sinika , który zastępuje wręga do mocowania sinika, miejsce na aku zamiast zbiornika paliwa oraz miejsce na elektronikę. Cała reszta jest robiona tak samo
 11. Krzysztof, to nie tylko skrzydła eliptyczne. zmieniła się koncepcja modelu ( przynajmniej w wykonaniu naszych modelarzy) .Wydłużone ramię silnika i statecznika poziomego, sinik ,skrzydło , statecznik w jednej osi , Przy wyważeniu lekko na nos ,model skręca prawie w miejscu i leci po prostej. Prze zastosowaniu silnika z przekładnią model leci 5,40 -5,45 na okrążenie i doskonale trzyma się powietrza nawet podczas wiatru. Mam też model z takimi proporcjami ze skrzydłem prostokątnym , silnik i statecznik poziomy w osi , skrzydło ok 20 mm poniżej osi z takim samym napędem również doskonale skręca . Przyjemnie się tym lata . Myślę ,że to trochę taka moda , połączona z przemyśleniami i próbami w locie naszego czołowego zawodnika to jego konstrukcja wzorowana na konstrukcjach z Ukrainy. Praktyczne wszystkie modele wyczynowe z fabryki mają skrzydła eliptyczne . Wielokrotny mistrz Świata i Europy lata modelem tradycyjnym .Jak sam wiesz w akrobacji liczy się nalot a model to tylko narzędzie.
 12. Poszukaj na forum, publikowałem tam kilka modeli . Co do kosztów elektryków to początki są drogie ,potem tylko aku raz na sezon przy intensywnym lataniu Jeżeli latasz elektrykami w rc to tylko Spin 66 i timer od koszt ok 230 euro. W uwięzi też większość lata modelami z fabryki . U nas w kraju jeszcze budujemy sami wcale nie gorsze. Życzę sukcesów, jakby co służę pomocą . Pozdrawiam Sylwester
 13. Buduj Akrobatka. Wprawdzie był pod silnik 2,5cm ale jak go lekko zrobisz do nauki może być. Możesz też tak zbudować kadłub aby można było alternatywnie włożyć 2,5 cm. Oczywiście latanie przy słabym wietrze bo to mały model.
 14. Pierwszy ( miejmy nadzieję nie jedyny )zlot sympatyków modeli latających na uwięzi za nami .Pomimo zimna i silnego wiatru w sobotę uczestnicy wykonali kilkadziesiąt lotów modelami akrobacyjnymi. W niedzielę aura była łaskawsza co pozwoliło na wykonywanie lotów mniejszymi modelami . Uczestników proszę o uwagi ,spostrzeżenia na temat spotkania oraz o podzielenie się wykonaną dokumentacją ( zdjęcia , filmy). Dzięki za udział .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.