Jump to content

sylkub

Modelarz
 • Content Count

  115
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Excellent

About sylkub

 • Birthday 11/01/1952

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Korytów A
 • Imię
  Sylwester

Recent Profile Visitors

305 profile views
 1. Witam ponownie, w załączeniu planowany program zlotu. ZLOT SYMPATYKÓW MODELI LATAJĄCYCH NA UWIĘZI.docx
 2. Trochę dużo jak na model tej wielkości. Powinieneś go trochę odchudzić. Zacznij od podwozia ,zapewne zrobiłeś zgodnie z planami mocowane na trzy śruby .Możesz jedną usunąć ,dwie w zupełności wystarczą . samą goleń z blach sugeruję zwęzić do 2 cm. Koła ,jakie masz koła ,jeżeli piankowe to ok ale jeżeli inne to też do wymiany . Jeżeli masz dostęp do wręgi podwoziowej też spróbuj ją odchudzić poprzez nawiercenie otworów na wysokości trzeciej śruby. Skrzydło też można odchudzić poprzez wycięcie otworów wszędzie gdzie się da : zewnętrzne skrzydło ,żeberka ,końcówki , wytnij otwory w klapach i sterach wysokości , statecznik pionowy ze sterem kierunku też zrób ażurowany. zrób nowy zbiornik paliwa z innej blachy. możesz też wyażurować kadłub tak jak to zrobił kolega ,który buduje Stillettto na tym forum. w ostateczności możesz latać bez tłumika lub go trochę odchudzić. Jeżeli będziesz latał z tłumikiem o sugeruję zwiększyć odległość pomiędzy tłumikiem a kadłubem jest trochę za mała i kadłub może się nadmiernie nagrzewać szczególnie po locie gdy silnik nie jest chłodzony powietrzem w czasie lotu. a tak na przyszłość to przy budowie modelu aga jest jednym z niezbędnych przyrządów. sukcesów życzę i jak co to pytaj.
 3. Cześć, sugeruję zalaminować cienką tkaniną szklaną lub samą żywicą
 4. Jeśli jest na zero to ok. Ja mam takie proste urządzeniem do pomiarów kąta zaklinowania .
 5. Krzysztof, brak mi odpowiedzi na drugą część pytania. Czy sprawdzałeś kąt zaklinowania skrzydła i statecznika poziomego patrząc z boku kadłuba ,po cięciwie profilu skrzydła i statecznika poziomego . Kąty zaklinowania wg mnie są bardziej istotne niż odlegółści , które pokazaeś na załączonych fotkach. S
 6. Rozumiem , że sprawdziłeś odległości od krawędzi spływu skrzydła do krawędzi spływu statecznika poziomego oraz kąt zaklinowania skrzydła i statecznika poziomego.
 7. Zbiornik nie powinien mieć takich ostrych krawędzi. Ja to robiłem w ten sposób, że do boków dodawałem zakładki po ok 2 mm zagięte do środka .Zakładki były pobielane cyną i potem grzane wszystko po krawędzi zbiornika . Rutka zasilająca silnik w paliwo nie powinna być tak zagięta powinna być prosta. Instalacja paliwowa powinna być jak najkrótsza.
 8. Piotrze, a według jakich planów lutowałeś ten zbiornik ?
 9. Zakończenie linek ok, ja zamiast zagniatania rurek ( prawdopodobnie dlatego się zerwało przy końcówce ) stosuję owijanie nitką węglową stosowaną w wędkarstwie i zaklejam klejem cjanoakrylowym. Jedna uwaga do rurki, obcinam ostry koniec. Zakończenie linek robię na końcu po sprawdzeniu ustawienia klap i sterów i ich wklejeniu .Mam wtedy możliwość korekty bez konieczności gięcia już klejonych powierzchni sterowych. na popychacz pomiędzy klapami i sterami stosuję rurkę węglową 7x6 mm. w moim przypadku mam dostęp do układu sterującego i mam możliwość regulacji ,stosuję specjalne, mocne snapy na popychaczu klap i na popychaczu sterów na jednym jego końcu.
 10. Każdy sposób jest dobry kiedy jest skuteczny. Kesony nie muszą być zamknięte na całej rozpiętości skrzydła a czasami nie mogą bo przy zastosowaniu regulowanego wyjścia linek regulacja będzie ograniczona właśnie przez wypełnienie .miedzy dźwigarami. Ja w swoich modelach zamykałem kesony poprzez wypełnienie pomiędzy dźwigarami z basy w centropłacie na około 1/2 połowy rozpiętości skrzydła . Jak przedobrzyłem z doborem basy na dźwigary( zbyt miękka) wtedy skrzydło mi się złożyło podczas lotu w silnej turbulencji. Złamanie nastąpiło w centropłacie a nie w miejscu gdzie są wyażurowane kesony. Tak, że wszystko jest ok. Jak zwykle są różne szkoły , falenicka i otwocka . chodzi oto aby działało i było skuteczne. Hejka.
 11. Przepraszam nie pomyślałem , że to będzie monolit .Ja buduję rozkładane i stąd ta uwaga . Waga ok.
 12. Ile ważą kompletne skrzydła i statecznik poziomy ze sterami? Ja zawiasy i dźwignie wklejam po oklejeniu i pomalowaniu modelu .Jest to jedna z ostatnich czynności do wykonania .
 13. Przyjadę :) 

  1. sylkub

   sylkub

   Ok. Zobaczymy jak się będzie rozwijała sytuacja z C 19. Milo będzie Cię widzieć.

    

 14. Zaczynałem na Skorpionie 710Kv/V 1000 W do modelu o rozpiętości ok 1500 mm waga gotowego do lotu 1750 - 1800 g . Aku 6S 40C 2200 - 2530 mAh . Obecnie latam na silniku z przekładnią dwa śmigła przeciwbieżne . aku 2200 -2250 6S. Jeżeli chcesz więcej szczegółów pisz na piv. Cd odpowiedzi: timery i spiny regulujemy tylko przez Jet Boxa, co do silników to ważna jest masa modelu i wtedy można coś dobrać . Co do timera to się dowiem u kolegów.
 15. Ja jak i pozostali w kraju używamy: regulator Spin66 dedykowanym do F2B i timer aktywny od Igora Burgera. Do tego układu mam ustawienia w zależności od używanych śmigieł.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.