aloyz Opublikowano 3 Maja Opublikowano 3 Maja Może to o jeden most za daleko… ale przy sprzyjających wiatrach... warto spróbować! Zapraszamy na Soar Utah — spotkanie pasjonatów szybowców i latania zboczowego w wyjątkowej lokalizacji. To daleka podróż, ale wierzymy, że znajdą się tacy, których wiatr poniesie aż tutaj. Będzie nam bardzo miło Was gościć! 2026-03_Soar-Utah_mit-Button.pdf
Czaro Opublikowano 4 Maja Opublikowano 4 Maja Jak zachowuje się termika nad tak jednolitym terenem, jakim jest wyschnięte jezioro? Dopływ energii ze słońca jest pewnie potężny, ale jednak kontrastów brak. Wszystko równo wygrzane?
aloyz Opublikowano 5 Maja Autor Opublikowano 5 Maja Pytanie zacne. Powietrze nad pustynią podobnie jak woda w kociołku. Czasem widac jak obraz faluje,.czasem diabełek pustyni się przetoczy. W miejscu gdzie latamy na "plaskim", spore kontrasty między solą, bagnem, wodą, górami. Soar Utah jest ukierunkowane bardziej na zbocze. Najpiękniej jak uda się złapać czas jak wiatr i termika z doliny się zgrają i generują alpejskie warunki. Trudno opisać. Najwięcej latania jednak jest na zboczu podstawowym. Warunki są jedne z lepszych w kraju. Od świtu, super równe wznoszenie, niesamowite wrażenie zanim termika się pojawi. Chyba trafnym określeniem jest "maselko". Ale takie które pięknie nosi. Jednym słowem: polecam!
Rekomendowane odpowiedzi