Skocz do zawartości

Problem z enderem 3v3 se


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Problem powstał taki ze podajnik podaje filament a nie leci przez dyszę.Sama dysza jest gorąca ale drut sie blokuje w laczniku miedzy grzalką a radiatorwm powyżej.Rozbieralem to dzisiaj z 4 razy i kur...mnie już z tym bierze, niby dobrze a źle.Ręcznie też nie mogę przepchać filamentu na rozgrzanej dyszy,tak jak by sie blokował przed nią. W tym guwnie na drugim zdięciu sie blokuje.

17825820321141439703516636795211.jpg

17825822045457959157027106326037.jpg

Opublikowano

1. Czy po rozebraniu wyczyściłeś wszystko? I jak? Czym?

2. Tam do środka wchodzi kawałek rurki teflonowej. Jeżeli masz przerwę między teflonem a tzw gardzielą to bedzie Ci sie blokować. 

3. Czy wentylator chłodzący radiator działa?  Bo jak nie to powstaje tzw heat creep i gardziel robi sie zbyt gorąca i tam blokuję sie filament.

Screenshot_20260628_074236_AliExpress.jpg

4. Radiator nie moze dotykać bloku grzejnego. Radiator ma byc zimny a blok gorący.u Ciebie dotyka i się grzeje za wysoko.

Screenshot_20260628_074744_Samsung Browser.jpg

O tak

Screenshot_20260628_075029_AliExpress.jpg

  • Lubię to 1
Opublikowano

Dopatrzylem sie na filmie ze w tym elemencie zaznaczonym powinna być wkładka teflonowa.U mnie jej niema. Niewiem co sie z nią stało.Zamowilem rurkę teflonową i zobaczymy

Screenshot_20260628_074236_AliExpress.thumb.jpg.fac950bb422192d66737618c491e8542.jpg

Opublikowano
36 minut temu, Grzesiek napisał:

Dopatrzylem sie na filmie ze w tym elemencie zaznaczonym powinna być wkładka teflonowa.U mnie jej niema. Niewiem co sie z nią stało.Zamowilem rurkę teflonową i zobaczymy

Screenshot_20260628_074236_AliExpress.thumb.jpg.fac950bb422192d66737618c491e8542.jpg

Sa różne wersje gardziel. W przypadku allmetal nie będzie żadnego teflonu. Jaka średnicę ma obecnie otwor na koncu?

 

Pytałem jak i czym czyściłes elementy. Mechanicznie? Wiertłem? Tylko przedmuchales?  Dysze wymieniłeś? 

Czy ja chociaż odkręciłes i dokreciles na gorąco?

Opublikowano
16 minut temu, japim napisał:

Sa różne wersje gardziel. W przypadku allmetal nie będzie żadnego teflonu. Jaka średnicę ma obecnie otwor na koncu?

 

Pytałem jak i czym czyściłes elementy. Mechanicznie? Wiertłem? Tylko przedmuchales?  Dysze wymieniłeś? 

Czy ja chociaż odkręciłes i dokreciles na gorąco?

Ad 1 

W tym lączniku od strony dyszy jest 4mm a od strony radiatora ok 2.2mm

Ad2

Czyscilem wiertłem 

Dysze zakladalem nową na gorąco.

Tak jak pisalem ten lącznik jest podejrzany bo to w nim robi mi sie czop z filamentu.A jeszcze jedna sprawa w miejscu styku grzałki z radiatorem o ktorym pisaleś wylewał mi sie wczesniej filament dlatego owinolem taśma teflonową ten łącznik i dokrecilem do czoła. A pytaleś czy wentylator działa odp.TAK

U mnie ten łacznik wogole jest na gwincie wkręcany w grzałke ,na zdięciu wyglada jak sztyft wkładany.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.