Skocz do zawartości

Jaki fan-flay?


mnich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Plany są następujące: zamierzam kupić silnik 0s-max 46AX (a może 55 ax widziałem takiego a cena niewiele się różni) i zbudować do niego fan-flay'a.

Pytania mam następujące:

- Jaki model byłby najlepszy na pierwszego fana (łatwy w budowie, pilotarzu itp.)

- ma ktoś os-maxa 55 ax? Jak się on sprawuje?

 

Wstępnie myślałem o madmanie. tylko jaka powinna być wtedy rozpiętość i czy nie trzeba by zmienić mu profilu płata?

Co byście polecili?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To lepiej kup ASP 4 takta 0,52 :P za tego Osa

 

Modeli masz do wyboru kilka ale na poczatek skrzynka na kartofle wystarczy

 

http://www.profili2.com/eng/download_plan.asp?Id=513

 

Modelik juz latał w polsce w kilku egzemplarzach

 

Model można skalować do dowolnych rozmiarów {dobór silnika nawet do 1,80} a co najprostsze wyciać laserem za śmieszne pieniądze ... ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to prawie chodzi. Nie chcę aby silnik prawie nie gasł mi w locie.

Czytałem dobre opinie o ASP ale są też niepozytywne. O os-max'ach z serii FX i AX wszyscy wpowiadają się dobrze.

 

Ma ktoś tego os-max'a .55 AX? Jak się sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Czytałem dobre opinie o ASP ale są też niepozytywne. O os-max'ach z serii FX i AX wszyscy wpowiadają się dobrze.....?

 

ASP to potężna konkurencja dla OS i dzieje się tak iż to właśnie większości przypadków ASP trafia w łapki młodych, niedoświadczonych modelarzy (kwestia finansowa) którzy mogą mieć problemy z takimi silnikami wynikającymi z ich nie odpowiedniej jeszcze wiedzy na temat silników. Ci sami niedoświadczeni i młodzi to też znakomita część ludzi wypowiadających się na forach nie bez przyczyny oczywiście - bo właśnie pytają się o rady. Więc zbieranina opinii na temat tych właśnie dwóch przypadków może być nie co zakłamana.

 

No i oczywiście co też ważne - na droższe silniki się nie narzeka!! OS to OS sama marka w sobie- trudno na nią narzekać. Narzekanie na ASP może przychodzić "łatwiej". Pomimo podobnych problemów jak i z jednym i drugim silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i oczywiście co też ważne - na droższe silniki się nie narzeka!! OS to OS sama marka w sobie- trudno na nią narzekać. Narzekanie na ASP może przychodzić "łatwiej". Pomimo podobnych problemów jak i z jednym i drugim silnikiem.

 

Nie tak do końca prawda.

Wieksze pojemności ASP chodzą ale mniejsze jak popadnie.

Czym mniejsza pojemność tym musi być bardziej precyzyjan obróbka skrawaniem, precyzyjniejszy odlew itd.

A przy więksszych pojemnościach co najwyżej osiągi bedą mniejsze. :wink:

I tu jest największy problem.

Jakoś z żadnego OS jak do tej pory nie wykręciła się w locie iglica przejścia a w ASP juz tak - pasowanie gwintu po prostu, zrobili normalne.

 

Wcale nie, poczytaj o OS do heli z pompą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o silnik to jednak sugeruje pozostać przy pierwotnej wersji ew. zastanowic się nad 4 suwem Saito lub OS Max...

 

Co do wyboru modelu to chyba Mad Man jest konstrukcją godną polecenia...

Nie wiem jeszcze jak lata ale jego budowa jest naprawde łatwa...

Konstrukcja tak prosta że chyba możliwa do wykorzystania na Warsztatach Terapii Zajęciowej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.