Skocz do zawartości

Depro Piper - trochę większy


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

Było to prawie rok temu, zachciało mi się mieć jakiegoś górnopłata wybór padł na Piperka oczywiście z depronu, wydrukowałem plany zakasałem rękawy i do roboty a wyglądało to mniej więcej tak:

40375228.jpg

96982000.jpg

18806254.jpg

54885903.jpg

51693216.jpg

73004406.jpg

72389559.jpg

86684176.jpg

47025257.jpg

10044238.jpg

67091880.jpg

85740535.jpg

17505901.jpg

48442883.jpg

więcej zdjęć z budowy nie mam ale wszystko zostało oklejone papierem do pieczenia i pomalowane farbą ftalową. Jeśli chodzi o elektrykę to za chwile pewnie usłyszę że za słabe albo za małe więc od razu mówię że takie miałem i takie wsadziłem :ble: serwa 3x HXT SG90 1x hs-55 silnik e-max 2822 regiel 30A pakiet 1500mAh. Samolot ma ok 1500g razem z 200g balastu, rozpiętość ok 180cm, startuje z asfaltu po ok 10m rozbiegu. niestety ze względu na bardzo słaby napęd latać można tylko przy bezwietrznej pogodzie takiej jak dziś :D

 

180420093081.jpg

18042009309.jpg

to pod mordką to balast 8 sztuk starych accu AA i bardzo duża nakrętka :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Modelik świetny. Przy tej wielkości i z depronu to świadczy o dobrej robocie. Gratuluję. Zaintrygowało mnie słowo ,,balast,, czy to wyważenie? Nigdy bym nie pomyślał że ten mały e-max 2822 pociągnie taaki model. Jakie śmigło założyłeś?

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, balast jest niezbędny do wyważenia tego modelu, przy tak krótkim nosie i małym silniku żeby SC znajdował się w odpowiednim miejscu musiałem mu dodać trochę wagi żeby chciał poprawnie latać, a co do śmigła to na początku założyłem GWS 10x4,7 ale po pierwszym locie okazało się że silnik jest baaardzo gorący więc zmieniłem je na 9x5 i teraz już jest OK. Dziękuję za słowa uznania :D że robota taka czysta i precyzyjna a to po prostu dobre zdjęcia są :mrgreen: W modelu brakuje jeszcze maski na silnik i oznaczeń. jak znajdę chwilę to w tym tygodniu dokończę maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjęcia tylko ładne to zapewne Photo Shop :mrgreen: (zart)

 

Kuba skrzydła jeśli się nie mylę to różowy styrdur. Do nabyci w budowlanym. Cięty termicznie. Wykonac, najlepiej zamówić cięcie CNC w jakieś firmie. Nie wiem jak zareaguje na ramkę do ciecia styropianu. Jutro to mogę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście skrzydła są wykonane ze styroduru, nazwa handlowa to Austrotherm troszkę wyższej teperatury niż styropian wymaga przy cięciu ale niewątpliwą zaletą jest fakt że doskonale się szlifuje papierem ściernym, po oklejeniu i pomalowaniu sporo przybrał na wadze bo malowałem wałkiem bez rozpuszczalnika i malowanie jest pancerne :D Jak mi się uda to jutro wrzucę film z lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem w składzie budowlanym ale widziałem też w "Liroju" a wycinam tak jak rdzenie styro gorącym drutem (szlifowanie z płyty profilu to bylo by lekkie nieporozumienie :D )

 

EDIT

oczywiście nie jest on zawsze różowy, widziałem już niebieski i zielony, nie pytaj w sklepie o styrodur bo nie będą wiedzieli o czym mówisz, zapytaj o piankę albo styropian do ocieplania fundamentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.