Skocz do zawartości

Budowa Helikptera od podstaw ??


kaczorix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem zainteresowany budowa śmigłowca spalinowego ale mam wobec niego myślę że spore wymagania. Niewiem od czego zaczać gdzie szukać części itd. Ale powiem wam jak wygląda moja wizja. Nie zależy mi na wygladzie ale bardziej na jego skuteczności. Chciałbym żeby prócz swoich gabarytów mógł dzwignać z 2kg jeśli jest to niemożliwe wystarczy 1kg. Dodatkowo dobrze byłoby żeby latał minumum z 2 godziny. No i najważniejsze chcem by samolot sterowany był telefonem z windows mobile ponieważ te aparaty maja dużo do zaoferowania. Oczywiście telefon będzie podczepiony podczas lotu by mógł sterować modelem. Programy bedą pisane w C#. Tylko teraz pytanie w jaki sposós przesłać sygnal i do czego w tym modelu. Czy są jakieś interfejsy programowalne do sterowania tym helikopterem. Piszcie przedewszytkim gdzie i pod jakie adresy zaglądnać by pojąc podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam

Jestem zainteresowany budowa śmigłowca spalinowego ale mam wobec niego myślę że spore wymagania. Niewiem od czego zaczać gdzie szukać części itd. Ale powiem wam jak wygląda moja wizja. Nie zależy mi na wygladzie ale bardziej na jego skuteczności. Chciałbym żeby prócz swoich gabarytów mógł dzwignać z 2kg jeśli jest to niemożliwe wystarczy 1kg. Dodatkowo dobrze byłoby żeby latał minumum z 2 godziny. No i najważniejsze chcem by samolot sterowany był telefonem z windows mobile ponieważ te aparaty maja dużo do zaoferowania. Oczywiście telefon będzie podczepiony podczas lotu by mógł sterować modelem. Programy bedą pisane w C#. Tylko teraz pytanie w jaki sposós przesłać sygnal i do czego w tym modelu. Czy są jakieś interfejsy programowalne do sterowania tym helikopterem. Piszcie przedewszytkim gdzie i pod jakie adresy zaglądnać by pojąc podstawy.

 

" ... niechcem ale muszem" to powiedzieć.

 

Jeżeli to żart - to masz zajeb....te poczucie humoru...

Jeżeli sądziłeś iż uda się takie coś zbudować to ja się poddaję..

Telefon w takim rozwiązaniu to porażka na wstępie.. zero softów, interfejsów itd...

 

heh... ;D a jednak nie napisze nic dalej.. paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby prócz swoich gabarytów mógł dzwignać z 2kg jeśli jest to niemożliwe wystarczy 1kg. Dodatkowo dobrze byłoby żeby latał minumum z 2 godziny.

 

Pomijając kwestję sterowania to mi sie ten fragment bardzo podoba :rotfl: Ciekawe czy ktoś już próbował tankowania w locie :rotfl: From_heaven Ty jesteś specjalistą od takich "ciekawostek" na pewno byś jakoś zrealizował ze swoim teamem choć częściowo taki projekt :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

A może te 2 kilogramy nośności to na transport paliwa potrzeba?

Tak sobie myślę że dobrym rozwiązaniem było by kupienie normalnego helikoptera ( jakąś wersje turystyczną jednoosobową) zapakowanie do niego pilota z głośnomówiącym zestawem GSM i masz heli sterowany komórką - spokojnie pociągnie ci te 2kg do góry nie wiem tylko czy paliwa starczy na 2 godziny ;D ;D ;D

Tak na poważnie troszkę za duże masz wymagania od modeli RC - nie nawet nie troszkę - masz bardzo dużo za duże wymagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie zdalne sterowanie jest szersze, gdyż obejmuje sterowanie za pomocą radia, podczerwieni a nawet przewodu elektrycznego czy popychaczy mechanicznych, tak więc można przyjąć że rozwinięciem R/C w przypadku aparatur modelarskich jest Radio Controlled.

 

Chłopulku - zrób takie códo a będziesz bogiem w moich oczach.... :mrgreen:

 

Pomimo rozwiniętej technologii w dziedzinie GSM - gwarantuję ci to, że twój projekt umarł w fazie marzeń o "takim" śmigłowcu..

1. Nie wyobrażam sobie sterowania takiego śmigłowca telefonem komórkowym...

2. Zaproponuj choć jeden patent na przekazanie komend z nadajnika (telefonu GSM) do odbiornika w jakiejkolwiek formie :]

3. Windows mobile jest rozwiniętą platformą - ale nie na tyle by zrealizować taki projekt....

 

tak czy inaczej - powodzenia życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odrazu widać ile doświadczenia ma autor ...

ktoś kto latał modelem w realu nigdy nie wpadnie na taki pomysł . poza tym przekaz telefoniczny nie jest przekazem w czasie rzeczywistym łatwo to sprawdzić dzwoniąc na telefon znajdujący się obok - słowa docierają później przez telefon niż te które słyszymy od rozmówcy stojącego obok

ciekawe jak zostanie rozwiązane płynne sterowanie za pomocą kilku klawiszy .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie zdalne sterowanie jest szersze, gdyż obejmuje sterowanie za pomocą radia, podczerwieni a nawet przewodu elektrycznego czy popychaczy mechanicznych, tak więc można przyjąć że rozwinięciem R/C w przypadku aparatur modelarskich jest Radio Controlled.

 

Remote Control czyli dokładnie - "zdalne sterowanie". W Każdej możliwej formie.

Np. sznurek też pod to podlega. :wink:

Weź sobie jakiś silnik spalinowy do modelu. Zobacz jego spalanie, pomnóż to przez czas lotu - godzinę. I będziesz wiedział ile paliwa musisz zabrać. Teraz policz ile to potrzebne paliwo waży i porównaj to z ciągiem jaki uzyskasz z silnika przy danym wirniku. Oj... mało ciągu?

Weź większy silnik. Ale on z kolei więcej pali. Trzeba przeliczyć, porównać... oj... mało.

Weź większy silnik...

Obudzisz się zapewne w okolicy czegoś wielkości Bell-47.

Ale próbuj. Co prawda pomysł z telefonem jest z Poronina (bez urazy dla tej wielce zasłuzonej miejscowości na polu krzewienia rewolucji), ale sam pomysł jest jak najbardziej sensowny.

Jesli uda ci się zbudować platformę o czasie lotu choć godzinę i wymagającą wyłącznie tankowania, zdolną do uniesienia np. kamery sterowanej w locie - będziesz bogaty.

Kupi to NASA, US ARMY, SAS, GROM, Policja wszelkich krajów, Terroryści niektórych krajów, modelarze, ogrodnicy, melioranty, geodety i inne bzdety.

Oczywiście, to, że na takiej platformie poległo wspomniane NASA, czy Armia takiego biednego państewka jak USA, to drobiazg. W końcu mieli mizerne budżety. Ale ty masz telefon i pewnie garaż - sukces murowany. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie - nie wsiadać na kolegę tylko dlatego, e nie ma pojęcia o modelarstwie.

Co do tematu - pomysł niestety nie jest realny w Polskich realiach.

Twoje założenia da się zrealizować, ale helikopter wyszedłby straszliwie drogi(istnieją już na rynku platformy spełniające podobne wymagania, ale kosztują kilkadziesiąt tysięcy euro).

Silnik jedyny wchodzący w rachubę to benzyna( i to nie mała). Koszt osprzętu będzie astronomiczny, a pomysł sterowania przez komórkę wsadź między bajki - piloci RC heli opóźnienie rzędu 10ms uważają za spore, a proponowany przez Ciebie system sterowania będzie miał opóźnienie znacznie większe(co najmniej kilkakrotnie), nie wspominając o opóźnieniu związanym z przetworzeniem danych przez program.

Dla potwierdzenia słów wszystkich moich przedmówców polecam zapoznanie się z dostępnymi na rynku konstrukcjami np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze pomysl z komorka jest swietny. co mnie bedzie obchodzic opoznienie jak to telefon bedzie sterowal tym modelem. to nie bedzie do akrobacji. ja chcem go widziec na mapie miec widok z kamery co mysle ze w publicznych miejscach nie bedzie problemu bo umts jest szybki. ja tylko chcem wiedziec od was co mozna bylo by zrobic zeby latal jak najdluzej i ewentyalnie jaki odbiornik zastosowac ale nie radiowy? najlepiej jak mi podacie strone badz uzytkownika ktory sklada modele na zamowienie. jak zapewni mi dlugi lot sposob komunikacji do sterow modelu a mysle ze wdroze rzeczywiscie cos czego nie ma tanim kosztem. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałeś sie nad mechanizmami bezpieczeństwa w chwili utraty sterowania ?.Dwie wirujące brzytwy w postaci łopat wirnika głównego będą bezlitośnie cięły wszystko na swojej drodze.Nie daj Boże żeby takie coś spadło na gromadkę bawiących się dzieci czy innych osób.Rozwiązanie ze sterowaniem telefonem jest poprostu śmieszne.Widzę że kompletnie nie interesuje Cię bezpieczeństwo innych.Sterowanie modelem śmigłowca to nie to samo co trenerek z depronu.

Zapewne jeżeli zaczniesz budowę to polegniesz na mechanice głowicy itp.Projekt wybrałeś ambitnie, szkoda że w domowych warunkach ma 0 (zero) szans na powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet jesli samolot by mial zrobic akrobacje najciezsza jaka jest mysle ze to tez moza zaprogramowac wtedy ewentualnie trzeba by bylo wcisnac odpowiednia kombinacje klawiszy zeby uruchomic w htc podlaczonym do modelu odpowiedni fragment kodu. czy do telefonu dojdzie taki sygnal po 10ms czy jak to standardowo bywa w internecie 50ms naprawde malo wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki helikopter moze leciec z prędkością nawet 100km/h

jeśli uwazasz ze niezalezy ci na ludziach to nie szkoda ci pakowac htc do smiglowca , który prędzej czy później się rozwali. wystarczy jedna mała zwiecha fona i po smiglowcu wartym kilkanaście tys. zł.

ale jeśli masz duzo kasy, swoja ziemie ( i to duzo) to u siebie mozesz próbowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo sie rozumiemy.Zaprogramować to można robota żeby klepał części do samochodu po kilka tyś.sztuk dziennie.Twój pomysł nie uwzględnia nawet takich rzeczy jak zmiana kierunku i prędkości wiatru.Do heli potrzebne jest sterowanie proporcjonalne.Jak sobie wyobrażasz zmianę kierunku lotu po naciśnięciu przycisku w telefonie gdzie sygnał idzie 10ms? a jak będziesz miał walczyć z jakimiś turbulencjami to co wtedy?Ramka z 7 impulsami kanałowymi w aparaturze zajmuje około 20 ms a u Ciebie jedno polecenie będzie obsługiwane 10ms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.