Skocz do zawartości

Wychylenie lotek


uve

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli chcesz mieć duże wychylenia to umieszczasz w najniższej dziurce,da ci to duże wychylenie lotki przy stosunkowo małym wychyleniu orczyka serva oczywiście jeżeli będzie długi,ale wtedy nie będziesz mógł aż tak precyzyjnie kierować wychyleniami ponieważ tak jak pisałem wyżej małe wychylenie drążka,będzie powodowało duże wychylenie lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czy to oznacza coś konkretnego wyglądają podobnie jak inne,różnią się tylko wymiarami,a jedyny związek nazwy orczyka z "parametrami" to jego waga :crazy:.Orczyk którego nazwa zawiera "7x" waży 0,7 grama,a "6x" 0,6 grama.Może ktoś kto je kupował coś więcej ci powie.

 

P.S.dzięki za "pomógł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....na serwie wsadzić do wysokiej dziurki a na dżwigni do najniższej.

 

Należy jednak pamiętać o minusach takich przełożeń.

 

- luz na orczyk-popychać na dźwigni lotki będzie znacznie przekładał się na wychylenia steru. Będzie widoczny i uciążliwy. Obciążenia w tym miejscu będą wyższe i ten sam luz będzie szybko powstawał.

 

- Przełożenie tego typu zwiększa szybkość wychyleń lecz zmniejsza moc serwa. Działa to w ten sposób gdyby większe koło zębate napędzało mniejsze.

 

Jednym słowem - to zła praktyka przysparzająca kłopotów szczególnie w większych modelach. W małych modelach pewnie i do zastosowania. Jeśli masz prawidłowo zamocowaną dźwignię lotki, twoja aparatura posiada EPA takie "kucki" są całkowicie zbędne, tym bardziej że tyczy to lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.