Jump to content

Wychylenie lotek


uve

Recommended Posts

Jeżeli chcesz mieć duże wychylenia to umieszczasz w najniższej dziurce,da ci to duże wychylenie lotki przy stosunkowo małym wychyleniu orczyka serva oczywiście jeżeli będzie długi,ale wtedy nie będziesz mógł aż tak precyzyjnie kierować wychyleniami ponieważ tak jak pisałem wyżej małe wychylenie drążka,będzie powodowało duże wychylenie lotki.

Link to comment
Share on other sites

Sam nie wiem czy to oznacza coś konkretnego wyglądają podobnie jak inne,różnią się tylko wymiarami,a jedyny związek nazwy orczyka z "parametrami" to jego waga :crazy:.Orczyk którego nazwa zawiera "7x" waży 0,7 grama,a "6x" 0,6 grama.Może ktoś kto je kupował coś więcej ci powie.

 

P.S.dzięki za "pomógł".

Link to comment
Share on other sites

na serwie wsadzić do wysokiej dziurki a na dżwigni do najniższej

Niekoniecznie - najwazniejsze jest aby serwo pracowalo w pelnym zakresie, a reszte ustawiasz w zaleznosci od potrzeb wychylen lotki (czy tez innego ustrojstwa jakie tam umiescisz ;) )

Link to comment
Share on other sites

....na serwie wsadzić do wysokiej dziurki a na dżwigni do najniższej.

 

Należy jednak pamiętać o minusach takich przełożeń.

 

- luz na orczyk-popychać na dźwigni lotki będzie znacznie przekładał się na wychylenia steru. Będzie widoczny i uciążliwy. Obciążenia w tym miejscu będą wyższe i ten sam luz będzie szybko powstawał.

 

- Przełożenie tego typu zwiększa szybkość wychyleń lecz zmniejsza moc serwa. Działa to w ten sposób gdyby większe koło zębate napędzało mniejsze.

 

Jednym słowem - to zła praktyka przysparzająca kłopotów szczególnie w większych modelach. W małych modelach pewnie i do zastosowania. Jeśli masz prawidłowo zamocowaną dźwignię lotki, twoja aparatura posiada EPA takie "kucki" są całkowicie zbędne, tym bardziej że tyczy to lotek.

Link to comment
Share on other sites

np. domyślnie 100% ustawić na 150%. Sanwa ma taką możliwość od 0% do 150% nie wiem jak inne Tx.

 

Posiadam DX6i i mam możliwość ustawienia do 125%. Czy takie ustawienie

nie 'męczy' zbytnio serwa ?

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[Czy takie ustawienie nie 'męczy' zbytnio serwa ?

 

Dlaczego miałoby męczyć serwo? 100% to nie całe możliwości serwa. Oczywiście trzeba zadbać aby serwo w pełnych wychyleniach poruszało się w swoim przedziale roboczym.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.