Skocz do zawartości

[p] poszukuje planów F1G


gasiorek0092

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że kiedyś były plany w MODELARZU ale teraz do nich nie dotrę.

Nawet jak będę miał jeden to nic bo zazwyczaj są podzielone na 3 czy ileś także wiecie

jak by to było...

 

Michau jak wrzucił byś jakieś plany lub podał byś link to będę bardzo wdzięczny z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1G nie jest takie trudne, chyba, że mówić by o F1B. F1G to modele rozpiętości ~ 90cm.

 

Niestety zrobienie, samemu śmigła i piasty to nie jest tak prosta sprawa, poza tym większość planów to tylko geometria płatowca, bez rozrysowania szczegółowego śmigła i piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt wygięcie śmigła może sprawić problem i piasta ale nie jest to nie do pokonania. Plany będą niestety dopiero jutro bo dziś nie miałem czasu.

 

Jakie wyginanie śmigła? Śmigło struga się z balsy. Wygięte z deski nie zda egzaminu.

 

A może wy o"orzeszkach" mówicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Sorry, że zapomniałem o planach i przesyłam link dopiero teraz.

http://michal-13.fotosik.pl/albumy/629814.html

 

Fakt wygięcie śmigła może sprawić problem i piasta ale nie jest to nie do pokonania. Plany będą niestety dopiero jutro bo dziś nie miałem czasu.

 

Jakie wyginanie śmigła? Śmigło struga się z balsy. Wygięte z deski nie zda egzaminu.

 

A może wy o"orzeszkach" mówicie?

 

Nie, nie mówimy o orzeszkach.

Śmigła wygina się na szablonie (z rury) uprzednio wycięte na kształt (i namoczone), po ok. 1-2 tyg. zdejmuje się je z szablonu i czyści papierkiem na grubość (aby brzegi były cienkie itd.) potem maluje się je cellonem kilkanaście razy czyszcząc po każdym malowaniu ( to aby je utwardzić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.