Skocz do zawartości

li-pole w mx16?


Oskkar

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego $ky , nie przeciągaj struny bo sam wpisałeś nazwę Chicagoland, czym pokazujesz innym użytkownikom że trochę jesteś niepoważny.Od mojej pracy to trzymaj się z daleka bo na jakieś krzywe uwagi sobie nie pozwolę tym bardziej że narazie nie pokazałeś nic ciekawego , nawet nie stać Cię na wklejenie zdjęcia do avataru.Nie interesuje mnie gdzie mieszkasz czy w Fikolandzie czy Disneylandzie ale nie będziesz tu forsował swoich spostrzeżeń za wszelką cenę.Zbanować? Za co? Najwyżej dam Ci ze 2pkt na otrzeźwienie.Nie podoba Ci się na tym forum, napisz do Admina , załatwi to jednym kliknięciem myszy.Będziesz robił sobie osobiste wycieczki to będziesz miał ostrzeżenia i proste.MX był na rynku wcześniej niż Spectrum a sam graupner nie robi nadajników tylko dla niego robi JR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
To o czym jest post Oskkara? O zasilaniu aparatury?

Nie jest - jest za dokladnie o tym samym o czym jest to.

Dobra decyzja bo widze ze sie nie znasz ani na modelarstwie kolowym, ani na elektronice.

 

Zalecam wyluzowanie sie i podchodzenie do dyskusji z wiekszym dystansem - potraktuj to jako przyjacielska rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na luzie, tylko nie wiem dlaczego moja osoba wzbudza tyle sensacji w tym temacie.

Nie jest - jest za dokladnie o tym samym o czym jest to.

$ky napisał/a:

Dobra decyzja bo widze ze sie nie znasz ani na modelarstwie kolowym, ani na elektronice.

Jezeli ktos pisze o modelach kolowych "samochodziki" albo twierdzi ze jego pakiet lipo ma elektronike zabezpieczajaca przed nadmiernym rozladowanie, chociaz go nie ma, to chyba latwo wyciagnac podobne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ezeli ktos pisze o modelach kolowych "samochodziki" albo twierdzi ze jego pakiet lipo ma elektronike zabezpieczajaca przed nadmiernym rozladowanie, chociaz go nie ma, to chyba latwo wyciagnac podobne wnioski.

 

skąd wiesz że nie ma ?

nie ma bo nie ma ? teraz to celowo wtykne kija w mrowisko . prezentujesz typowe leczenie kompleksów polaczka z małej wiochy który wyjechał do sikagolandu i uważa się za lepszego.

zabezpieczenia pakietów LI-POL oraz zintegrowane ładowarki są już od dawna NORMĄ w elektronarzędziach . Powinieneś to wiedzieć będąc po tej "lepszej" stronie oceanu ..

połowa tematu nadaje się do kosza .......

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 miesięcy korzystam z pakietu do Nadajnika LiPo 2500mAh ( http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6955 ) w aparaturze MX-16s. Dla mnie argumentem który zadecydował o zakupie tego pakietu był przede wszystkim czas oraz pewność naładowania. Z pakietem NiMH już kilka razy przejechałem się na lotnisko tylko po to, żeby przeczytać mój ulubiony komunikat w języku niemieckim "Akku muss geladen werden!!". Dodatkowo nie muszę już wyciągać pakietu z aparatury do ładowania, a jedynie podłączyć wtyk balansera do ładowarki. W aparaturze przylutowałem drugie gniazdo na podłączenie akumulatora, bo ten wtyk Graupnera jakoś nie budził mojego zaufania swoimi luzami. Teraz mam pewne połączenie, aparatura pracuje bardzo długo i nie wydaję mi się, żeby to się miało zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak da się zasilać nadajniki Graupnera z pakietu 3S wbrew zasłyszanym opiniom na które powoływał się kolega $ky.

 

MX 16 kupiłem jako jeden z pierwszych u Staufenbiela chyba początkiem 2006 i po - chyba 3 miesiącach kupiłem pakiet LiPo i sprawuje sie perfekcyjnie - ilość ładowań - chyba ze 80 - 100 i ciągle 9-9,5 godziny z w.cz. i około 20 jak latam tylko na symulatorze.

Nic nie przerabiałem i nie wyciągam pakietu - Pulsarek spokojnie ładuje do 12,6V - ładuje od 1,3A poprzez gniazdo ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak wcześniej gdzieś już mówiłeś - u Ciebie w JR ograniczenie napięcia spowodowane jest małą tolerancją napięciową jakiegoś układu w module nadawczym na 2,4 GHz.

Tak podobno jest. Tym niemniej jeden z forumowych kolegów zarżnął swój oryginalny pakiet ładując go zbyt dużym prądem i zamierza z pełną świadomością używać lipola. Zobaczymy więc w praktyce, co z tego wyjdzie :D .

Jak wiesz, na początku byłem spanikowany informacją producenta, że odradza stosowanie lipoli, jednak w praktyce oryginalny pakiet okazał się bardzo fajny. Jedyny minus, że nie można go szybko ładować - ale da się to tego przywyknąć. Sam zobaczysz... ;-) .

 

 

A na moje pytanie to nie możesz odpowiedzieć :twisted:

A bo przegapiłem ten temat. Ale zostałem szturchnięty i się poprawiłem :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.