Skocz do zawartości

li-pole w mx16?


Oskkar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
$ky ! - rączki opadają - Lataj sobie zabaweczkami a nie radź poważnym modelarzom jak MODYFIKOWAĆ nadajniki. Kup MX16, podłącz tylko 4 bateryjki i zobacz czy działa radyjko i jaki by miał zasięg.

Ja w zadnym miejscu nie napisalem zeby zasilac MX-16 z 4 bateryjek. Jedyne co wam probuje wyjasnic, to to ze nadajnik nie potrzebuje wyzszego zasilania do pracy niz to do jakiego zostal zaprojektowany, czyli 8xnimh/nicd.

Nie ma obawy że nadajnik za bardzo rozładuje Lipole - w dedykowanych pakietach do których podałem link jest układ zabezpieczający podobny jak w komórkach.

W opisie tego pakietu nic nie pisze o takim ukladzie zabezpieczajacym. I to chyba jest lepiej bo ja bym nie chcial zeby taki uklad decydowal kiedy jest koniec latania. W komurce zawsze mi wylacza aparat, niezaleznie od tego czy skonczylem rozmowe czy nie.

ps. $ky - ty również pilnujesz coby nie rozładować komórki za bardzo - toć wewnątrz są LiPole

We wszystkich telefonach, ktore mialem byly akurat li-ion, w tych najstarszych chyba nawet nimh, ale nidgy lipo.

ps2. Za niedługo dowiemy się że WSZYSTKIE nadajniki są robione w jednej fabryce włącznie z FUTABĄ MZ14

Mam Spektrum DX6i i podejrzewam ze jest robione w tej samej fabryce co DX7 i co za tym idzie inne radia JR i Graupner.

 

W pelni naladowany pakiet lipo 3S ma napiecie 12.6volt i jest to wiecej niz dopuszczalne maksymalne napiecie zasilania podane w instrukcji MX-16. Samo to moze byc podstawa odmowy wykonania naprawy radia w ramach gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$ky ty sie zastanow co mowisz!!! mam wrazenie ze jestes jednym z tych filozofow co to przychodza z pracy na zawody z rodina podchodza do mistarza polski i zaczynaja mu mowic jak ma latac gdzie powinno nosic i jak podlaczac akumlator! spotkales kiedys jakiegois powazniego modelarza ? nie mowie o tych ktorzy ida do kiosku kupuja samochodziki i jezdza mo miescie i szpanuja jakimis terminami modelarskimi bo na zawodach je uslyszeli! koszyki? to dobre na grzyby a nie do aparator! model warty 1300zl lata w powietrzu spadnie na ciebie jakas szyszka albo cos takiego i sru w dol bo sie koszyk razwalil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

$ky ty sie zastanow co mowisz!!! mam wrazenie ze jestes jednym z tych filozofow co to przychodza z pracy na zawody z rodina podchodza do mistarza polski i zaczynaja mu mowic jak ma latac gdzie powinno nosic i jak podlaczac akumlator! spotkales kiedys jakiegois powazniego modelarza ? nie mowie o tych ktorzy ida do kiosku kupuja samochodziki i jezdza mo miescie i szpanuja jakimis terminami modelarskimi bo na zawodach je uslyszeli! koszyki? to dobre na grzyby a nie do aparator! model warty 1300zl lata w powietrzu spadnie na ciebie jakas szyszka albo cos takiego i sru w dol bo sie koszyk razwalil

Ja myslalem ze ten dzial nazywa sie Elektronika/Aparatury RC a nie Wycieczki osobiste w kierunku innych uzytkownikow, zglaszam tego posta do moderatora.

 

Co do koszykow, to jak potrafisz tak lutowac baterie ze polaczenie nie pusci, to buduj swoje pakiety. Jest jednak sporo osob, ktore nia maja doswiadczenia i nie maja odpowiednich narzedzi, w tym przypadku lepeij jednak uzyc koszyk lub zlecic wykonanie pakietu komus innemu.

 

Nawet na tym forum jest wiele osob, ktore uzywaja aparatur DX6i, DX5 w ktorych uzywa sie pojedynczych akumulatorkow zainstalowanych we wbudowanym koszyku i jakos nie slyszalem o problemach z utrata zailania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego $ky ... na prawdę zastanów się co piszesz !

Te bzdury które wypisujesz wołają o krawat. Żaden szanujący się modelarz nie zastosuje koszyka w nadajniku.

Co innego zabawkowe nadajniki do miniśmigłowców czy tego typu ...

Na razie tylko strzegam.

To co robia osoby, ktore lataja na aparaturach Spektrum DX6i?

 

Strzegasz przed czym, bo nie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze by ktos powiedzial gdzie sie myle. Ja nie mam problemu zeby przyjac jakies rzeczowe argumenty. Podalem schemat, podalem zdjecia aparatury w srodku. Jezeli ktos wie dlaczego wyzsze napiecie zasilania niz przewidzal producent da nam korzysci a nie zaszkodzi to chetnie to uslysze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze by ktos powiedzial gdzie sie myle. Ja nie mam problemu zeby przyjac jakies rzeczowe argumenty. Podalem schemat, podalem zdjecia aparatury w srodku. Jezeli ktos wie dlaczego wyzsze napiecie zasilania niz przewidzal producent da nam korzysci a nie zaszkodzi to chetnie to uslysze.

 

Po raz ostatni - $ky - albo przyjmnij te argumenty albo zamilcz - Stosuje się LiPolki nie dlatego że mają wyższe napięcie ale wyższą pojemność oraz są lżejsze. Co z tego wynika - przemyśl i miłych snów - bo późno .... :idea: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje się LiPolki nie dlatego że mają wyższe napięcie ale wyższą pojemność oraz są lżejsze.

Nie zawsze, pozatym aparatura nie lata wiec waga jest malo istotna.

Ja stawiam bardziej na niezawotnosc dzialania aparatury.

Do napedu modelu, lipo sa bardzo dobre, do aparatury juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipo w aparaturze są be? Dlaczego? Konkretnie? Zbij mi proszę następujące argumenty:

 

1. Mniejsza waga pakietu przy większej pojemności - cały nadajnik jest lżejszy więc i wygodniej się go trzyma na szyi czy tez na pulpicie

 

2. Lipo nie posiadają problemu z samorozładowaniem, więc nawet po dłuższym czasie nieużywania pakietu masz spokój jeśli chodzi o to, ile prądu w nim zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipo w aparaturze są be? Dlaczego? Konkretnie? Zbij mi proszę następujące argumenty:

 

2. Lipo nie posiadają problemu z samorozładowaniem, więc nawet po dłuższym czasie nieużywania pakietu masz spokój jeśli chodzi o to, ile prądu w nim zostało.

 

$ky ten punkt argumentuje ogniwami eleloop które też mają bardzo małe samorozładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.