Skocz do zawartości

li-pole w mx16?


Oskkar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Jak sie spali, to zwsze mozesz wlozyc orginalna baterie z powrotem i wyslac na naprawe gwarancyjna.

 

Jeżeli przebywasz tam gdzie przebywasz to władasz językiem Sheakspeara. Przeglądnij RC Groups i zobacz czy ktoś tam żali się że spalił aparaturę poprzez używanie LiPoli miast oryginalnych NiMh i daj znać na Naszą grupę ( link wystarczy ). Będzie to bardziej konstruktywne.

 

W oczekiwaniu na odpowiedź pozostaję w uszanowaniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie spali, to zwsze mozesz wlozyc orginalna baterie z powrotem i wyslac na naprawe gwarancyjna.

 

Jezeli to bylo do mnie to faktycznie koledzy mieli racje, masz nierowno.. Wiesz mam nadzieje gdzie.

 

baxter

P.S.

Jezeli moja wypowiedz kogos urazile to prosze o gustowny krawat, i jednoczesnie oswiadczam ze nie bede wypisywal w zwiaku z tym rozpaczliwych postow do moderatorow. Zadnych nie bede wypisywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu coś się krzaczy z cytatami ............... baxter12, zacytował $ky, a stoi nic nie winien buwi777,

 

 

swoja drogą widać mentalność ............ zniszcz i oddaj udając ze nic się nie stało ..

nie skomentuję

jak baxter12, dostanie warna to ja tez chce :mrgreen: bo nigdy nie dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie koledzy, narazie żadnych warnów nie widać na horyzoncie zdarzeń.Bartek, faktycznie pomyliłeś autora zacytowanego tekstu.

 

Kolego $ky, zgłaszasz posty do moderowania ale ja ich moderował nie będę bo jedno zgłoszenie dotyczy mojego postu więc zdaję się na innych moderatorów i mam taką umowę z administracją że mogą kasować i zmieniać moje teksty bez żadnych warunków z mojej strony.Jednak jak zaczniemy usuwać nawzajem swoje posty to rozmowa straci sens.Niejako przy okazji ja nie wyedytowałem Twojego postu w którym to zarzucasz brak wiedzy itp itd użytkownikom i moderatorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak moderatorzy maja regulamin forum gdzies, szczegolnie punkt 2.

Poziom gorszy niz na onet.pl.

 

Dla tych co zapomnieli, cytuje fragment regulaminu.

2. Na PFMRC.PL nie są tolerowane jakiekolwiek formy złego zachowania: nie ma tu miejsca na wyzywanie się, ubliżanie innym, pomawianie i insynuowanie w dokonywanych wpisach.

Sprzeczki załatwia się prywatnie, poprzez e-maile, lub poprzez PW.

Nawet pomijajac regulamin, niektore wypowiedzi swiadcza o bardzo niskiej kulturze osobistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekmod, zglosilem twojego posta, poniewaz napisales w nim cos o mnie co nie jest prawda.

Chodzi konkretnie o:

No i jednak da się zasilać nadajniki Graupnera z pakietu 3S wbrew zasłyszanym opiniom na które powoływał się kolega $ky.

W zadnym miejscu nie powolywalem sie na zadne zaslyszane opinie, ja nie mam nawet zadnych wlasnych opini na temat MX-16.

 

Swoje wypowiedzi opieram na specyfikacji, jaka znajduje sie w instrukcji obslugi i na podstawie schematu elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu:

Ok. ok bo oddalamy sie od tematu poprosze o jednoznaczna odpowiedz na moje pytanie czy jesli wloze fo mx-16s 3li-pole to sie spali czy bedzie dzialac

 

 

mój post na drugiej stronie tematu:

Używałem w MX-16s przez kilka miesięcy (około 4 ładowania) ten pakiet: http://www.hobbycity.com/...ter_Lipoly_Pack

Nic się nie działo. Maksymalne napięcie na wyświetlaczu 12V pokazywane było przez dobre kilka pierwszych godzin po ładowaniu. Zwykle ładowałem pakiet, gdy napięcie spadało poniżej 11V. PZDR

 

Od około 2 miesięcy korzystam z pakietu do Nadajnika LiPo 2500mAh ( http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6955 ) w aparaturze MX-16s. Dla mnie argumentem który zadecydował o zakupie tego pakietu był przede wszystkim czas oraz pewność naładowania. Z pakietem NiMH już kilka razy przejechałem się na lotnisko tylko po to, żeby przeczytać mój ulubiony komunikat w języku niemieckim "Akku muss geladen werden!!". Dodatkowo nie muszę już wyciągać pakietu z aparatury do ładowania, a jedynie podłączyć wtyk balansera do ładowarki. W aparaturze przylutowałem drugie gniazdo na podłączenie akumulatora, bo ten wtyk Graupnera jakoś nie budził mojego zaufania swoimi luzami. Teraz mam pewne połączenie, aparatura pracuje bardzo długo i nie wydaję mi się, żeby to się miało zmienić.

 

będzie działać.

 

Wydaje się, że można zaryzykować i używać lipole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje wypowiedzi opieram na specyfikacji, jaka znajduje sie w instrukcji obslugi i na podstawie schematu elektrycznego.

 

To jednak masz schemat MX16s. Hura !! Mógłbyś go udostępnić - proszę ...

Bo to co pisałeś na początku dyskusji to było gdybanie, że masz/mamy schemat czegoś podobnego do MX16 ale pewności nie miałeś że to to samo. :idea: :?: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie pokazalem jak bardzo spada sprawnosc stabilizatora liniowego wraz ze wzrostem napiecia wejsciowego. Czyli im wyzsze, tym wiecej pradu idzie w cieplo. Pokazalem tez jak male sa "radiatorki" na stabilizatorach w MX-16.

Czytalem w sieci relacje modelarzy, ktorym sie resetowaly aparatury zasilane lipo w upalne dni.

 

Tu napisałeś $ky że czytałeś a nie sprawdziłeś osobiście.Zapewniam Cię że wiem jak działają stabilizatory impulsowe i liniowe bo całe zawodowe życie siedzę w systemach alarmowych i zrobiłem ich z kolegami może z 1000 , naprawiałem centrale DSC (Kanada) na ponad 200 central dsc które uruchamiałem wykrzaczyły się z powodu uszkodzenia stabilizatora liniowego może ze 4 a temperatura samego radiatora jest taka że można się oparzyć.Stabilizatory są tam 7805 1A i obcinają napięcie z 14V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byly przypadki wylaczenia sie aparatur zasolanych wyzszym napieciem niz w specyfikacji (do znalezienia na rcgroups), nie konkretnie MX-16 jak to sugerowales. Stabilizator 78L05 ma zabezpieczenie termiczne i sie wylacza po przekroczeniu pewnego progu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak masz schemat MX16s. Hura !! Mógłbyś go udostępnić - proszę ...

Bo to co pisałeś na początku dyskusji to było gdybanie, że masz/mamy schemat czegoś podobnego do MX16 ale pewności nie miałeś że to to samo.

Na pierwszej stronie podalem link do schematu aparatury JR, nie twierdze ze jest identyczna, ale jest napewno barzdo podobna (porownujac zdjecia plytki i rozmieszczenia na niej elementow), najwiecej roznic jest w module w.cz. ze wzgledu na inne pasmo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z moderatorów może prześledzić ten wątek od początku? Bzdura za bzdurą bez wytchnienia wypisuje jeden z zacietrzewionych kolegów. W dbałości o poziom merytoryczny forum i w związku z tym że sami się trochę ośmieszamy próbując dyskutować z takimi argumentami sugerowałbym w jakiś sposób zakończyć tą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z moderatorów może prześledzić ten wątek od początku? Bzdura za bzdurą bez wytchnienia wypisuje jeden z zacietrzewionych kolegów. W dbałości o poziom merytoryczny forum i w związku z tym że sami się trochę ośmieszamy próbując dyskutować z takimi argumentami sugerowałbym w jakiś sposób zakończyć tą dyskusję.

Sugerujesz ze moderatorzy biara udzial w dyskusji bez zapoznania sie z trescia calosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sugestia dotyczy ponownego dogłębnego, szczegółowego zapoznania się z tym tematem w celu dokonania oceny wartości merytorycznej wypowiedzi i wyciągnięcia konsekwencji wobec osób które z powodu własnego uporu nie potrafią zrozumieć i przyjąć żadnych argumentów co mogłoby być obraźliwe w stosunku do innych użytkowników forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.national.com/mpf/LM/LM78L05.html tu jest karta katalogowa 78L05 zobacz jakie ma napięcie wejściowe.Wiem wiem, zaraz mi odpiszesz że moc strat itp itd, lecz zanim tak napiszesz to zmierz z łaski swojej pobór prądu z wyjętym modułem w.cz i zobacz czy przypadkiem nie jest dużo mniejszy niż granica bezpieczeństwa przy zasilaniu układu na wejściu 13V. Kończę ze swojej strony tą dyskusję.Ja serwuję kolegom rzeczy które przetrenowałem na własnej skórze a nie o których czytałem.Skoro napisałeś że reset następuje w innych nadajnikach to jak to się ma do samego tematu który dotyczy de facto MX-16?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.