Skocz do zawartości

Tani odbiornik 2,4 GHz Futaba poszukiwany.


darek.3333

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma namiary na tani w.w. odbiornik. Kupiłem kompletną aparaturę za dość przystępną cenę a teraz okazuje się , że za kolejny odbiornik musiałbym zapłacić 80% ceny całości. Nie przerabiałem zakupów za granicą - czy ktoś może doradzić jakiś kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
za kolejny odbiornik musiałbym zapłacić 80% ceny całości

To niestety feler Futaby, jak tu zbudować tanie latadełko jak odbiorniki kosztują kupę kasy i rozbij taki w zabawie.

Najtaniej dostaniesz chyba na e-bayu, tam jest to dość popularne i sporo ofert z państw środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, cena boli, ale w większości przypadków przekłada się to na jakość, chyba że jakiś felerny egzemplarz się komuś trafi, Futaba to nie jakiś tam Rex 5,7 czy Corona, Esky itp., Futaba to Futaba :P do modelu o wartości ponad 1000 zł nie włożyłbym niczego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaba to Futaba :P do modelu o wartości ponad 1000 zł nie włożyłbym niczego innego.

 

Ja tam ogólnie jestem zadowolony z Futaby. Tylko , że moje modele depronowy i z EPP nie są warte 1000zł. Teraz kończę budowę spalinowego trenerka i tam taki odbiornik ma uzasadnienie. Ale chciałbym też aby mieć pod ręką sprawne elektryki a nie przekładać wciąż odbiornik. Przy szybkiej wymianie na polu można coś pomylić i może być problem. :wink: Będę szukał na e-bayu. Tylko jak można zapłacić za zakupiony tam towar? No i z moją łamaną angielszczyzną nie wiem czy się dogadam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ten odbiornik R6004FF ma ograniczony zasięg do 100m.

Oj to porażka.

Przyzwyczajony do Spektrum, nie zwróciłem na to uwagi.

A trzeba czytać opis bo taki np. http://cgi.ebay.com/Futaba-R616FFM-2-4GHz-FASST-Micro-Receiver-6Ch-FUTL7626_W0QQitemZ330327562995QQihZ014QQcategoryZ34056QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262 też w dobrej cenie, ale bez pełnego zasięgu, z tym że do małych akrobatów już wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba czytać.

Ja tego nie zrobiłem i mam fajną zabawkę,

tylko nie wiem do czego ją zastosować.

 

Próbuje ją wsadzić do GUPPY-iego na zbocze ale czyje że to będzie

całkowita porażka.

 

Może macie jakieś propozycje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba czytać.

Ja tego nie zrobiłem i mam fajną zabawkę,

tylko nie wiem do czego ją zastosować.

 

Próbuje ją wsadzić do GUPPY-iego na zbocze ale czyje że to będzie

całkowita porażka.

 

Może macie jakieś propozycje??

 

A może udałoby się zrobić test z tym odbiornikiem? Też wcześniej już widziałem ten odbiornik ale doczytałem o tych 100m zasięgu i zrezygnowałem. Ale gdyby zrobić test na prostym odcinku drogi odmierzając dystans licznikiem samochodu. Ja tak testowałem swoją aparaturę na dystansie 1,9 km (tylko tyle bo droga skręcała :wink: ) Ale gdyby dobrze działał na dystansie 300 - 500 m to do elektryków byłoby całkiem wystarczające (chociaż mój syn tak przegina , że ja już nie widzę jego modelu - młodość ma swoje prawa ;D )

 

 

EDIT - Ktoś przeprowadził już test :"today we´ve tested the Futaba R6004.

 

First test:

400 m distance with climbs totaling 70 meters.

 

No good results, sometimes reception, sometimes no reception.

 

 

Second test.

320 m distance, in-plane

Our field isn´t longer.....

 

In 320 m I can see a 1,5m DLG very well

 

Great results, everytime good reception.

I took my hand around the antenna and still reception.

 

summarized:

Indoor planes great, outdoor only 3D models with 1m wingspan.

What a bummer, that we can´t use it in a DLG.

So I have to use the big R608 one and it´s at a very high price.

Marcus1987 is offline Send a private message to Marcus1987 Find More Posts by Marcus1987 Reply With Quote "

 

Z tego zrozumiałem , że przy 400m raz ma zasięg a raz nie. Przy 320m jest zasięg ale model szybowca 1,5m jest bardzo dobrze widoczny więc mógłby odlecieć dalej. Wniosek wyciągnięty , że do odbiornik do modeli halowych lub zewnętrznych małych akrobatów 3D o rozpiętości max 1m. Jak coś pokręciłem proszę o korektę.

 

Jednak ten zasięg to za mało. Na moje oko naszymi elektrykami spokojnie odlatujemy na około 500m. Może to model nie za 1000zł ale tez szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien sprawdzić zasięg ktoś, kto ma taki odbiornik. Dla przykładu, tani odbiornik Spektrum AR6000, też do modeli parkflayer-małozasięgowy, ma w praktyce zasięg do granicy widoczności. Sprawdzałem z aparaturą Dx6i na całej długości lotniska. Mam go teraz w EG i nie zauważyłem żadnych kłopotów z zasięgiem. A latam nim często. Może ta Futaba mieć tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, piszę się raczej o 300m a niektórzy testowali go nawet do 500m:

 

No gdyby wytrzymał faktycznie te 500m to do szybowca na zbocze można by było zaryzykować.

Nie ma co tylko trza to sprawdzić.

 

A może udałoby się zrobić test z tym odbiornikiem? Też wcześniej już widziałem ten odbiornik ale doczytałem o tych 100m zasięgu i zrezygnowałem

 

Darek właśnie o tym zacząłem myśleć jak przeczytałem powyższe wypowiedzi.

Niestety w ten weekend nie dam rady, ale myślę, że za 2 tygodnie będę już po testach.

W między czasie musze sobie poszukać jakiejś spokojnej drogi w mojej okolicy.

Dam znać tak za 1,5-2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.