Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ok kabel już mi działa. Dziwna sprawa bo po włożeniu wtyczki z tyłu moduł powinien się wyłączyć ale chyba tak się nie dzieje do końca bo aby sygnał zaczął iść przez kabel muszę wyciągnąć z tyłu moduł. A nie jest to wygodne jak moduł wisi na kablu. Chyba nie powinno to tak być?

lordg90 oni chyba obchodzą nieco inny problem aparatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś sugestię, że nowy moduł wersja V2 zwiera sygnał PPM do trenera do masy. Rozwiązaniem było właśnie wyjęcie modułu lub wlutowanie rezystora 1K pomiędzy moduł na aparaturę (po stronie aparatury na linii PPM).

 

Nie mam tego jak zweryfikować, wszystkie moje aparatury są w pierwszej wersji (choć już były z softem v2).

 

Pytania do posiadaczy wersji V2:

Czy działa wam aparatura w trybie wysyłania sygnału do trenera?

Czy zaczyna działać po wysunięciu modułu radiowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lordg90, dokładnie tak jak wyciągnę z tyłu moduł to komputer wykrywa aparaturę. Mam taki kabel :

http://allegro.pl/item1182563497_promocja_interfejs_usb_od_modelloo_warto.html

A aparatura to wersja v2.

Jeszcze jedno pytanie ten kabel co idzie od modułu do wnętrza aparatury to od czego on jest?

 

Wspomnę jeszcze, że jak włączę normalnie aparaturę to na wyświetlaczu mam wartość 9,6 V a jak wytknę kabel z tyłu wartość rośnie do 9,7 V nie wiem czy to istotna informacja do rozwiązania problemu ale piszę może akurat się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie ten kabel co idzie od modułu do wnętrza aparatury to od czego on jest?

 

To przewód antenowy. Łączy antenę zainstalowaną w aparaturze z modułem. Niestety jest przylutowany.

 

Z tego co opisujecie, wygląda na to że problemem jest moduł, który nie zasilony, najprawdopodobniej zwiera linę PPM do masy. Może warto zaryzykować przeciąć ścieżkę z sygnałem PPM w aparaturze (płytka do której wlutowane jest gniazdo modułu radiowego) i wlutować rezystor 1K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Może warto zaryzykować przeciąć ścieżkę z sygnałem PPM w aparaturze (płytka do której wlutowane jest gniazdo modułu radiowego) i wlutować rezystor 1K.

Parę postów wyżej napisałeś, żeby to zrobić a teraz że warto zaryzykować. Czy mam rozumieć, że tak do końca nie wiadomo czy ta drobna przeróbka rozwiązuje problem? Czy mógłbyś to jednoznacznie określić?... dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę postów wyżej napisałeś, żeby to zrobić a teraz że warto zaryzykować. Czy mam rozumieć, że tak do końca nie wiadomo czy ta drobna przeróbka rozwiązuje problem? Czy mógłbyś to jednoznacznie określić?... dzięki :)

 

Napisałem, że "widzałem gdzieś.." więc trudno uznać to za moją opinię ;) Coś mi świta że było to rcgropus.com (ale nie mogę namierzyć tego posta).

 

Nie posiadam aparatury w wersji v2, wszystkie tylko i wyłącznie v1. Nie mogę dokonać testów samemu i gwarantować za powodzenie tej przeróbki. Z tego powodu piszę o "zaryzykowaniu". Może jednak ktoś się "poświęci" i sprawdzi? Akurat ta przeróbka jest łatwa do "odkręcenia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9X już do mnie leci i zaryzykuję modyfikację bo zależy mi aby to poprawnie działało przez kabel.

A co do samego kabla to posiadam już jeden do aparatury HK-T6A. Zastanawiam się czy będzie działać po przeróbce złączki czy raczej muszę kupić ten podany wyżej przez kolegów? Ktoś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma gdzieś w opcjach wyłączenia modułu? Szukam ale nic takiego nie znalazłem.

 

Moduł nie jest zasilany jeżeli aparatura została włączona przez włożenie kabla trenera i nie da się tego zmienić z poziomu procesora. Czyli nie może tego być menu.

 

Niestety prawdopodobnie to może powodować problem. Można przeprowadzić jeszcze jeden test. Na włączonej aparaturze z włącznika głównego podłączyć kabel trenera. Należy upewnić się że wyłączony jest tryb master.

Teraz pytanie - czy w takiej konfiguracji działa podłączenie do symulatora (bez wyciągania modułu) ? W takiej konfiguracji niestety cały czas zasilany jest moduł nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.