Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie czytam wasze wypowiedzi i nie wiem czy wstrzeliłem się w temat, ale chciałbym zasięgnąć rady. Kupilem taki kabel z wymiennymi końcówkami, do mojej jest jack, a aparature posiadam Turnigy 9X mode1, moduł Corona. O to moja aparatura.

089ad7d83a34b95cmed.jpg

Dalej problem polega na połączeniu lub jego częściowym braku, aparatura ta steruje moją Toyotą Hilux high lift i działa wyśmienicie, ani razu nie miałem z nią negatywnych przygod, ale z symulatorami kilka rodzai różne konfiguracje, a wzasadzie już z samym Windowsem Vista jest problem. Opis:

 

1. W żadnym przypadku nie mogę w modelach latających ustawić na lewym drążku sterowania kierunkiem lotu i lotkami. Lewy drag( lewo/prawo) jest niewidzialny dla symulatorow i dla Windowsa Vista. a w realu odpowiada za kierunek jazdy mojego samochodu RC, więc wizycznie jest OK.

 

2. W samym panelu sterowania w opcji kontrolera do gier nie widać żadnych oznak żeby moje ruchy tym drążkiem na lewo i prawo powodowały jakeś różnice w wartościach kóre tam sa wyświetlane.

 

3.Samo podłaczenie kabla pod port USB powoduje ciągłe świecenie czerwonej diody, do momentu kiedy podepnę aparaturę i ponownie wepnę kabel w port USB. Dalej świeci już bardzo nie regularnie. Tak jakby połączenie było nie stabilne.

Podsłyłam fotki wtyczki kótra była zaplombowana i raczej u nas w Polsce nikt przy niej nie majstrował.

Może kóryś z kolegów wie gdzie leży błąd. może jakiś miły pan lub pani w Chinach żle polutowała te dwa nieszczęsne kabelki.

83806e492f52fddcmed.jpg

d0e9fb748e325cc5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Dzisiaj przypadkiem podlaczylem regulator odwrotnie biegunami i sie niestety spalil ;/ troche szkoda ale strata jednak nie tak duzo bo to regiel za 35 zł. Problem tkwi w tym ze mialem podlaczone wszystko do odbiornika itp i teraz nawet na dobrym reglu dioda w odbiorniku sie nie pali i nie dziala ogolnie (nie lapie sygnalow z nadajnika). Czy jezeli sie spalil mozna go uratowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj przypadkiem podlaczylem regulator odwrotnie biegunami i sie niestety spalil ;/ troche szkoda ale strata jednak nie tak duzo bo to regiel za 35 zł. Problem tkwi w tym ze mialem podlaczone wszystko do odbiornika itp i teraz nawet na dobrym reglu dioda w odbiorniku sie nie pali i nie dziala ogolnie (nie lapie sygnalow z nadajnika). Czy jezeli sie spalil mozna go uratowac ?

 

Po krótce naprawa polega na wymianie jakiegoś typu diod na wejściu do odbiornika. pytałem, ale cena jest porównywalna z zakupem nowego odbiornika w HK. 60zł, bez gwarancji że coś jeszcze się nie spaliło. Mi zależało kupiłem w Polsce dostałem rabat bo kupiłem dwa na raz 200zł. stary spalony leży i czeka na lepsze czasy.

Chcesz to daj do naprawy w serwisie RC, ale jeśli coś jeszcze to kup sobie nowy i nie przemieniaj już więcej biegunów. Mnie wprowadził w błąd Pan sprzedawca w sklepie RC W-wie

który po obejrzeniu mojej aparatury dał mi oryginalny regulator Tamiya na 7,2V i zapewniał że już takie rzeczy były kompletowane, przez niego dla klientów z racji wieku tego Pana i zważywszy na jego doświadczenie, o którym tak często nadmieniał w naszej rozmowie.

Wróciłem do domu podpiąłem to do kupy i zrobiło mi się Fioletowo w oczach i było już po odbiorniku. Takie były mojego modelarstwa RC początki. Poszedłem do sklepu z taka informacją że mój odbiornik zaliczył śmierć kliniczną, Pan powiedział że mi UBEC-a zapomniał sprzedać i taki z racji mojej szkody może mi dać teraz gratis :evil:

Uważajcie na doświadczonych dziadków którzy twierdzą że za okupacji działało to i teraz musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te bieguny sam nie wiem jak zle zlaczylem. Zawsze sprawdzam wszytsko czy jest ok. dzis naprwilem model bo byla ladna pogoda i jak chcialem sprawdzic czy nie ma smigglo bicia na propsaverze podwlaczalem no i wiadomo co bylo... Zaniose to do sąsiada elektryka moze cos zdziala jak nie to 60 zł w du*e...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te bieguny sam nie wiem jak zle zlaczylem. Zawsze sprawdzam wszytsko czy jest ok. dzis naprwilem model bo byla ladna pogoda i jak chcialem sprawdzic czy nie ma smigglo bicia na propsaverze podwlaczalem no i wiadomo co bylo... Zaniose to do sąsiada elektryka moze cos zdziala jak nie to 60 zł w du*e...

Witam, po pierwsze to do złącza XT60 w stu procentach racja, mowa tu o złączu pakiet-regulator, a problem z paleniem odbiorników polega tez na połączeniu zasilania z regulatora z odbiornikiem(Często po ostrej jeździe w terenie trzeba było Toyotę rozebrać kompletnie i umyć) mój regulator miał pin na dwa kabelki i sam musiałem się upewnić, czy nie podepnę regulatora źle pod odbiornik. Po ucięciu tamtej dwu pinowej końcówki i przylutowaniu UBEC-a jest po problemie jak bym nie podpinał to plus jest zawsze na środku, a kabel minusowy na zewnątrz. Tylko kiedy podajże minus jest na dole to odbiornika, a nie na górze odbiornik działa, ale jest jakby zawieszony.

P.S jestem raczej dociekliwy i podpiąłem swój regulator świadomie odwrotnie biegunami pod pakiet, i nic się nie stało, po za zmiana kierunku jazdy samochodu.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze masz regiel na silnik szczotkowy 2 fazowy. Ja mam bezszczotke i 3 fazowy.

Generalnie mam silnik klasy 540 szczotkowy na napięcie 8V , pakiet jest to NI-MH 4350mAh. i regulator obsługuje tylko napięcie 7,2V nic mi o fazach nie wiadomo tylko o biegunach zasilających taki sinik jest to klasyczny prąd stały. zasilam model bez specjalistycznych regulatorów. Ale skoro mój dwubiegunowy standardowy Tamiya-owski kosztuje w granicach 190zł a twój z tego co napisałeś 35zł to według tego co piszą bardziej doświadczeni modelarze w innych tematach tego Forum proporcje powinny być odwrotne. tzn. twój regulator lotniczy sterujący silnikiem trójfazowym tzn. bez szczotkowym jest bardziej skomplikowany elektronicznie i elektrycznie więc koszty jego produkcji i zarazem zakupu są wyższe.

może to regulator był lipny i to on ci spalił odbiornik.?

Tylko przypuszczam, użyłem Googla i przeszukałem prawie całe to Forum żeby znaleźć coś co w przybliżeniu pasowało by do twojego problemu.

Mówię, podłączyłem swój odwrotnie i i jest wszystko ok poza kierunkami jazdy. co dziwne na UBEC-a popłynął prąd o prawidłowej polaryzacji, odbiornik działa bez zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, podłączyłem swój odwrotnie i i jest wszystko ok poza kierunkami jazdy. co dziwne na UBEC-a popłynął prąd o prawidłowej polaryzacji, odbiornik działa bez zakłóceń.

Jeśli mówisz o odwrotnie podłączonym silniku, to nie ma w tym nic dziwnego. Przecież zasilanie jest podłączone poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a ja bieguny do regulatora zle podlaczylem. gdybym zamienil kable silnika tez krecil by sie w druga strone. Na pewno regulator spalil mi odbiornik bo wczesniej latalem poduszkowcem i postanowilem ze jak bateria bedzie sie ladowac zroie sobie rwd (naprawie) i przy probie wlasnie czy nie ma bicia smiglo zle podlaczylem. Dzis zaniose to do elektronika moze cos zdziala jak nie to kupie nowy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a ja bieguny do regulatora zle podlaczylem. gdybym zamienil kable silnika tez krecil by sie w druga strone. ;/

Zamontuj wtyczki zapobiegające przypadkowej zamianie plusa z minusem np. Wtyki typu Deans.

http://allegro.pl/wtyczki-wysokopradowe-typu-deans-t-deansy-i1264075065.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dylemat jak podłączyć regulator i serwa do nadajnika Turnigy9x. Szukałem już w internecie i na forum ale niestety nic nie znalazłem, znalazłem nawet instrukcję ale też nic z niej nie wynika a nie chcę niczego spalić za pierwszym razem:(.

 

Jak serwa podłączy sie odwrotnie to coś sie stanie? To samo regulator, choć regulator nie wiem jeszcze czy do ostatniego wtyku czy do przed ostatniego?

http://img87.imageshack.us/i/dsc02100r.jpg

http://img695.imageshack.us/f/dsc02099mf.jpg

 

DSC02099-1.jpg

DSC02100-1.jpg

Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trzy przewody do wtyczki ,

BIAŁY - Sygnał

CZERWONY - Plus

CZARNY - Minus

 

A na odbiorniku masz podpisane z boku : " S + -"

 

Sygnał ma być na górze .

 

Regulator podłączasz pod kanał 3

A serwa gdzie chcesz .

 

Do bat i bind nic nie podłączasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.