Skocz do zawartości

Turnigy 9X 9Ch Transmitter. Czy jest coś warta?


wiciu0804

Rekomendowane odpowiedzi

mkrawcz1, zgadzam sie ale tylko połowicznie. soft rafita jest świetny, ale brak w nim "templejtów" dla tzw :"zielonych" lataczy, czyli mnie. wrzucałem go do aparatury już z 10 razy i ani razu na niej nie latałem, bo nie mam czasu czytać 69 stron instrukcji. w zasadzie to tylko tyle można softowi rafita zarzucić. jest świetny, ale mi ciężko wygospodarować czas na latanie, nie mówiąc o czytaniu instrukcji do softu.

 

 

hubertk,

Witajcie, jestem świeżym posiadaczem Turnigy i jeszcze świeższym modelarzem. Jeszcze nigdy nie latałem , serio. Rozpracowuję jakoś na czuja aparaturę, ale za dużo nie rozumiem. Czy jest gdzieś jakaś instrukcja żeby chociaż najprostsze rzeczy co i jak wiedzieć? Naprawdę wpisywałem do szukaczki, ale jakoś mi nic nie wyskakiwało tzn wyskakiwało mi milion różnych wątków....

 

podskocz na pałacową w sobotę i pogadaj z ludźmi. na lotnisku już jest parę sztuk tego (ja mam 2 np.) i zawsze ktoś do pomocy się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
mkrawcz1, zgadzam sie ale tylko połowicznie. soft rafita jest świetny, ale brak w nim "templejtów" dla tzw :"zielonych" lataczy, czyli mnie. wrzucałem go do aparatury już z 10 razy i ani razu na niej nie latałem, bo nie mam czasu czytać 69 stron instrukcji. w zasadzie to tylko tyle można softowi rafita zarzucić. jest świetny, ale mi ciężko wygospodarować czas na latanie, nie mówiąc o czytaniu instrukcji do softu.

Co do dokumentacji - zobowiązałem się, że uzupełnię i to zrobię, ale najpierw muszę sam poznać w pełni możliwości softu :)

Co do "templejtów" - czysty model ma "od razu" podstawowe miksy na kanałach 1-4, więc ewentualnie tylko rewersy musisz włączyć (a to raczej banał). Jeśli chodzi o dużo bardziej zaawansowane konfiguracje - Rafit nie ma już wolnej pamięci w aparaturze, żeby stworzyć "wizardy". Myślę, że z Waszą pomocą moja strona wkrótce da taką możliwość tworzenia "cudów" poza aparaturą po to, żeby je później wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkrawcz1, na mnie jeśli idzie o pomoc, możesz liczyć. chętnie protestuje wszystko mam 2 aparatury a w planach trzecia, wiec będzie jak podziałać. jedyny problem to czas. co do tych wizardow to nawet nie tyle zeby byly jakies przewodniki, tylko np podmenu z gotowcami, tak jak jest w oryginalnym sofcie: flaperon, elevon, buterfly, spedofs,startofs itd... jakby te ostatnie działały tak jak powinny, to byłby cud miód. i tego mi brakuje wlasnie w radioclonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest. wejdz do menu => disyplay -> przycisnij + albo - juz nie pamietam, wszystkie serwa wychylą sie w calych zakresach.

Odszczekuję zatem co wyżej napisałem, sprawdziłem właśnie i jest jak kolega Adam pisze.

MENU -> DISPLAY -> krótki kliknięcie w [+] lub [-] i wszystkie kanały są sterowane w całym zakresie wychyleń

 

Ale tutaj UWAGA na śmigło!!

Test przebiega włacznie z kanałem 3 czyli silnik uruchomi się!!!

 

Aby przerwać test należy w dowolnej chwili kliknąć znowu [+] lub [-]

 

RadioClone górą!!! ;-)

http://www.rc-fan.pl/download_config.php?id=4 - testuje dowolny z kanałów 1,2 i 4 (odpowiednim D/R włącza się właściwy kanał). Bezpieczny dla palców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy można w Turnigy zrobić coś takiego żeby manetka gazu "chodziła ciężej" , jak dla mnie jest za delikatna i podczas poruszania tym drążkiem w poziomie przestawia mi się gaz.

 

Jeżeli istnieje taka możliwość to proszę o jakieś instrukcje jak to zrobić.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja END POINT i tam masz w % wychylenia serw.

Tak, widziałem tę opcję, tylko, że tam są dwa AUXy, ale jak je przypisać do kanałów np CH5?

 

W tej chwili w AUX-CH mam tylko CH5 - HOV THRO i jego bym chciał poograniczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na apce masz napisane jaki przełącznik/potencjometr jak się nazywa. Tak samo powinny być nazwane w przypisywaniach kanałów 5-8

Tak mam zrobione

W tej chwili w AUX-CH mam tylko CH5 - HOV THRO

Nie wiem natomiast jak w END POINT go ograniczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jam mam takie pytanko, czy na podstawowym software v2 da się ustawić przełączniki 2 pozycyjne (oprócz tego od podwozia, bo go umiem ustawić) na jakieś kanały np. 6 i 7. Bo jeden kanał do podwozia a jeszcze 1 do zrzucania bomb i drugi do rakiet, a nie mogę tego ustawić, z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na pewno możesz jeszcze sobie ustawić przełącznik z lewej strony który jest na apce opisany THR.CUT

a w menu występuje jako THRO HOLD (pierwszy po null :P ) czy da się resztę to jeszcze nie wiem ale przynajmniej u mnie za pośrednictwem aux-ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w funkcji pilot- uczeń aparatura ucznia musi być tak samo zaprogramowana jak nauczyciela, czy może wykorzystuje tylko sterowanie a ustawienia idą z nauczyciela?

 

Tak samo ustawione - kolejność kanałów, najlepiej miksy itp - przełącznik trener-uczeń w nadajniku trenera przełącza skąd ma iść sygnał sterujący - jedynie co lepsze aparatury częściowo miksują sygnał ucznia z sygnałem trenera np. sterowanie kierunek/lotki/wys z ucznia a silnik z trenera ale tak czy inaczej - ustawienia te same ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pakiet jest jak najbardziej dobry do tej apki, bo składa się z 8 ogniw ni-mh, a 9,6V to ma tylko z nazwy, u mnie pakiet 8 ogniw ni-mh po naładowaniu w apkce pokazuje 10,2V i rozładowywuje się do 8,9V.

 

Jedyny minus to taki żę nie da się go schować do środka, ale teoretycznie można na nim latć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.