Skocz do zawartości

Czy sobie poradze z DLG/HLG ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam nie daleko koło mnie jest była żwirownia teraz moje lotnisko zawszę tam wieje wiatr i jest wspaniała górka z niej widać wartę a ona jest z 1.5 km od tej górki.Wiec koziołek modra głowa pomyślała żeby kupić sobie DLG lub HLG ale nie wiem czy sobie poradzie zazwyczaj latałem trenerkami co o tym myślicie poradzę sobie ?? i jaki model radzicie kupić wiadomo nie za drogi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
...zawszę tam wieje wiatr i jest wspaniała górka z niej widać wartę a ona jest z 1.5 km od tej górki...

 

Hmm - jak wiatr to lepiej jakiś szybowiec bardziej zboczowy - czyli zasadniczo cięższy i mocniejszy od DLG, może być i większy.

DLG oczywiście na zboczu poleci ale nie do tego wymyślono tą klasę...

 

Pytasz o model - przejrzałem na szybko ofertę kilku naszych popularnych sklepów. Ten z niedrogich podpada mi że mógłby się nadać - ale najlepiej niech wypowiedzą się Ci co nim latali.

 

EDIT:

Ten model z linku to w zasadzie elektroszybowiec ale jako szybowiec też pewnie da się go ulotnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej to było by złożyć sobie alulkę :) ,niby nie nadaje się do nauki(widac że już latałeś) ale na odpowiednio zmniejszonych wychyleniach nie ma problemu z opanowaniem jej ,koszt byłby ok.200zł z wyposażeniem +oczywiście aparatura.

-model z EPP wytrzymały w wypadku kretów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Alula jest świetnym modelem, aby sobie przypakować jedną rękę. Narzuca się człowiek, a termiki i tak nie załapie.

 

Niestety jak chce się polatać DLG, a nie tylko rzucać to trzeba już pomyśleć już o jakimś laminatowym modelu. Niekoniecznie od razu 1,5m z klapami, ale tak z 1,3m warto mieć na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 m :? , mam wrażenie że będzie lepiej się w powietrzu zachowywał... (mniejszy model, większe wymagania odnośnie wagi podzespołów chociażby), półtorametrówką lata mi się lepiej.

 

 

100% racji.

 

Niemniej 1,3 - 1 też mają swoje zalety, ae osiągi jednak nie te co przy pełnowymiarowym DLG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podstawową zaletą małego modelu jest to że trudniej zahaczyć nim o ziemie podczas rzutu co w przypadku 1,5m modelu jest juz dosyć łatwe.

 

Nie dramatyzowałbym, wcale tak łatwo się tego nie zrobi, byle tylko się nie potknąć :mrgreen:

 

Miałem bardziej na myśli fakt, że małe modele lepiej krążą na samym kierunku i można się w słabszej termice wykręcić. Inna rzecz, że w transporcie są wygodniejsze, a jak się nie ma samochodu to to, jest nie bez znaczenia. Niestety mniejsze modele znacznie odstają jeśli chodzi o wysokość rzutu (za małe ramie i brak klap, w większości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.