Skocz do zawartości

Latanie w Chorwacji


gładkilot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się dowiedzieć czy są tam ( Chorwacja ) jakieś specjalne przepisy i ograniczenia dla modelarzy ?? może ktoś był lub orientuje się jak tam wygląda ta sprawa lub ma jakieś ważne wskazówki?? chodzi raczej o modele takie jak np 1m elektryk czy 2m moto / szybowiec.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie została pozbyta tego nadajnika??

 

Było to chyba ze 4 lata temu - podjechali "karabinieri" i zaczęli się dopytywać o licencję i w końcu stwierdzili że na obudowie nie ma "Italskiej" homologacji i wzięli nadajnik. Ponieważ była to chyba prosta aparatura analogowa ( VG400 ) to człek dał za wygraną i stwierdził że nie będzie kopał się z koniem - więcej by go kosztowało odzyskanie niż wartość nadajnika. Czy dalej jakoś latał w kraju Leonarda da Vinci to nie wiem - nie miałem z nim dalej kontaktu.

 

Pytanie do "grzegorzp" - on ( TY ) latałeś w tym kraju i ... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się może podczepię do kolegi i zapytam się czy można latać w Turcji na paśmie 35MHz :?:

_________________

Dawid ;)

a jak to jest... bo mam zamiar się wybrać do Turcji samolotem i nie wiem czy mi pozwolą w bagarzu głównym przewieść model i nadajni... w szczegulności martwie się o nadajnik bo mogą powiedzieć że takim czymś chce uprowadzić samolot :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mogą powiedzieć że takim czymś chce uprowadzić samolot

Od razu przypomina mi się to:

bluetooth_hacking.jpg

NEW DEVICE FOUND: AIRBUS A310. PROCEED WITH CONFIGURATION?

 

Kiedyś kolega leciał na zawody F3F samolotem z Gdańska do Krakowa. Model (niemały w końcu) zabrał jako bagaż podręczny. Stewardesy nie chciały się zgodzić no ale w końcu decyzję pozostawiły kapitanowi, Wyszedł kapitan, spojrzał na model i powiedział: "też mam easyglidera..." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega leciał na zawody F3F samolotem z Gdańska do Krakowa. Model (niemały w końcu) zabrał jako bagaż podręczny. Stewardesy nie chciały się zgodzić no ale w końcu decyzję pozostawiły kapitanowi, Wyszedł kapitan, spojrzał na model i powiedział: "też mam easyglidera..." :D

hehe tylko ja sie z tureckim pilotem nie dogadam i nie wiadomo czy on bedzie miał Easy Glidera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega leciał na zawody F3F samolotem z Gdańska do Krakowa. Model (niemały w końcu) zabrał jako bagaż podręczny. Stewardesy nie chciały się zgodzić no ale w końcu decyzję pozostawiły kapitanowi, Wyszedł kapitan, spojrzał na model i powiedział: "też mam easyglidera..." :D

 

opowiadał Bartek, opowiadał :P to były zawody na Czarnej Górze a model to New Sting z tego co pamiętam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.