Skocz do zawartości

Jaką wybrać aparaturę...


mahoney

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się Was zapytać jaką wybrać aparaturę, żebym tego w przyszłości nie żałował.

Obecnie nie mam dużych wymagań (mam prosty elektryczny model Cessny) ale czuję, że w przyszłości przeskoczę na większe (spalinowe modele) oraz helikoptery (obecnie mam Lamę V4 i to też mi się podoba).

 

W takiej sytuacji chciałbym kupić coś raz a dobrze.

Powiedzmy, że górna kwota to 1500PLN bo wydaje mi się, że więcej to będzie już przesada. Jak to możliwe dobrze by było, żeby w tej cenie znalazł się odbiornik.

Chciałbym, żeby aparatura dawała mi możliwość sterowania samolotami i helikopterami.

Dodatkowo nie chcę, modelu do którego będę musiał dokupować jakieś moduły oraz dbać o kanał nadawania\odbioru. Chciałbym, żeby aparatura umożliwiała podłączenie do komputera (treningi).

Jest jeszcze jedna bardzo istotna sprawa. Napiszcie na co należy zwrócić uwagę przy zakupie aparatury np.: czy obecnie warto wybierać tylko aparaturę 2.4GHz czy można zainwestować w analoga?

Obecnie zastanawiam się nad Spectrum DX7 DSM2 lub Graupner MX16.

Jeżeli moje opisy są za mało precyzyjne to bardzo przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Wyczytałem, że jest bardzo ważne poprawne rozmieszczenie odbiornika w samolocie. Czy możecie mi przybliżyć temat? Na rysunkach pojawiają się dwa elementy odbiornika (wewnetrzny i zewnętrzny). Jak należy je rozmieszczać? Czy zewnętrzna część musi być przymocowana faktycznie na zewnątrz modelu?

Mówę o odbiorniku AR7000.

 

Aha, widzę, żę jest 6 modeli DX7. Jak rozumiem w tym wypadku (gaz po lewej stronie) będzie interesował mnie model SPM2710.

 

SPM27101 ... Mode 1 (Euro) Air

SPM27121 ... Mode 1 (Euro) Heli

SPM2710 ... Mode 2 (USA) Air

SPM2712 ... Mode 2 (USA) Heli

SPM2720 ... MicroLite (Mode 2 only) Air

SPM2722 ... MicroLite (Mode 2 only) Heli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest to żeby płaszczyzny anten odbiornika głównego i pomocniczego były względem siebie ustawione pod kontem 90 stopni. W skrócie - jeden w poziomie, 2 w pionie.

A co z beczka albo rolowanym harierem?

Będzie tracić i odzyskiwać zasięg ?

A może straci zasięg i model odleci??

 

Co do radia to latałem Futaba 7 na 2,4 , antenka jakoś wisiał , niemal skierowana prosto w model.

Zero problemów i zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten JR to jest jakaś podróbka Spectruma?

Witam

Nie , to nie podróbka. Spectrum jest marką. Całe przedsięwzięcie jest realizowane przez firmę JR (Japan Remote Control) i Horizon Hobby - firmę prowadzącą jeden z większych sklepów internetowych z USA.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mahoney, to co podałeś to jest następująco :

- heli bądź air, nie ma żadnej elektronicznej rożnicy, tylko heli nie ma trzeszczotki na gazie i ma inaczej OPISANE przelączniki, ale ich funkcje są identyczne. program air bądź heli wybiera się w menu i jest przypisany do modelu.

 

- mode 1 bądż 2, to jest dość ważne bo tego nie można zmienić (można, ale to kłopotliwe i traci się gwarancję). Na ten temat poczytaj sobie, wg mnie mode 1 lepszy jest jeśli będziesz latał więcej akrobacją F3A bądź 3D, mode 2 troche wygodniejszy do heli. Ale na md1 tez heli polatasz, to bardziej kwestia przyzwyczajenia. Najlepiej tak ustawić jak mają ludzie na lotnisku, zeby jakby co ktos mógł oblatac model.

 

-pozostałe, to po prostu w zestawach masz nadajnik z różnymi odbiornikami, wg mnie weź porzadniejszy odbiornik pełnozakresowy czyli AR7000, AR6100 to jest odbornik uproszczony dla mało zasięgowych modeli.

 

Spektrum to bardzo fajne radio, DX7 mogę śmiało polecić. W zestawie zazwyczaj są 4 dobre serwa cyfrowe i kpl pakietów. Jest to identyczne jak JR DSX7 , choc nie wiem czy JR sa produkowane nadal bo nie widziałem w ofercie.

Ja swoje ściągnąłem z US ze sklepu donaldshobby co się bardzo opłaciło bo i moc wieksza (100 mW) i cena niższa o połowę od polskich sklepów.

 

z minusów, DX7 nie ma programu do szybowców, więc trzebaby miksować a to wiecej myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.