Skocz do zawartości

zapytanie o pakiet - Rhino 4900mAh 2S1P 20C Lipoly Pack


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten pakiet ( waży nadzwyczaj mało !!! ):

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7653

 

Rhino 4900mAh 2S1P 20C Lipoly Pack

 

Capacity: 4900mAh

Constant discharge: 20C

Burst rate: 30C (15sec)

Configuration : 2S 7.4v

Pack size: 175x46x18

Weight : 270g (true weight, incl. wire & plug)

 

 

nadał by się do zasilania EG PRO w konfiguracji :

 

SILNIK RAY C3536/08

 

Silnik przeznaczony do napędu bezpośredniego mniejszych modeli samolotów i elektroszybowców

jako zastępstwo silników spalinowych o pojemności 2.5cm.

Oś silnika zamocowana jest na dwóch łożyskach kulkowych.

Silnik jest fabrycznie przygotowany do montażu "za wręgą",

jednak za pomocą opcjonalnego zestawu elementów można go zamontować rotorem do przodu.

Dane techniczne:

wymiary śr. x dł.: 35 x 36mm

średnica ośki: 4mm

zasilanie: 2-3 ogniw Li-xxx, 7-10 ogniw Ni-xx

waga: 110g

KV: 1000 obr/V

zalecane śmigła: 2S Li-pol 11x6, 3S Li-pol 9x6

moc max: do 400W

obiążenie max: 30A/60s

zalecany regulator: 25A

zastosowanie: modele trenerków i elektroszybowców do 1500g, akrobaty do 1100g, akrobaty 3D do 1000g

 

+ regulator :

 

TURNIGY PLUSH 40A

 

Dane parametryczne

Masa - 33g

Wymiary - 55x28x12 mm (DŁ x SZER x WYS)

Zasilanie

2 – 6 cell Li-Po

5 – 18 call Ni-Mh

BEC 3A!

Prąd wyjściowy

40A - max 55A!!!

 

 

+ odbiornik corona 8 kanałów i 2 serva HXT900 + 2 Hitec HS-81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to pakiet ma za duże gabaryty, żeby go upchnąć. Piszę na szybko, bez mierzenia. Może by się udało, gdyby wyciąć mu odpowiednio dużo miejsca przed sklejeniem, ale to znacznie osłabi kadłub.

 

A co do reszty to czy silnik nie jest przesadzony? Przecież on będzie miał ciąg większy niż masa EG. Ukręci mu tego elaporowego dzioba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik narazie jest ok [ innego mniejszego chyba niemam żeby się pobawić] , niczego jeszcze nie wyrwało przy śmigle 10x6 i półgazie zapi......la pionowo az do granic widoczności

aktualnie latam z pakietem 2250 mAh - minimum 2 godzinki latania..

 

pakiet zmiesci się [z malutkimi przeróbkami] - wczoraj mierzyłem.. tylko czy to będzię ze sobą współgrało :]

 

 

PS. czy silniczek tego typu (coś takiego chyba się ostało) :

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=3524

 

będzie wstanie pociągnąć ten model ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie współgrało. A ten dotychcasowy pakiet to też 7.4V? Jeśli tak, to nie odczujesz różnicy w dynamice.

Jednak dalej jestem zdania, że to jest robienie z szybowsa cegły (albo akrobata, co w tym przypadku znaczy to samo).

 

A ten drugi silnik powinien dać radę, chociaż przyznam, że zapasu mocy nie będziesz mieć żadnego. Tylko majestatyczne wznoszenie na pełnym gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dotychczasowy pakiet to też 7.4V? Jeśli tak, to nie odczujesz różnicy w dynamice.

 

A ten drugi silnik powinien dać radę, chociaż przyznam, że zapasu mocy nie będziesz mieć żadnego. Tylko majestatyczne wznoszenie na pełnym gazie.

 

aktualny pakiet mam 11.1V - dlatego pytam :]

do tego dzwonka który chyba jeszcze posiadam - jakie najlepsze śmigło powinno być do tego modelu w konfiguracji 1600 mah 3s ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość. Nie osiagniesz wielkich mocy na 2 celach a wiec spokojnie możesz pakować na moje zestaw z pierwszego postu oczywiście zmieniając silnik na dzwonek. Tak jak mówił Radek, daj 10 calowe śmigło. Wszystko w sumie zależy czy model ma być do płaskiego terenu czy na wiatr i ew. zbocze. Ewentualnie daj pakiet 2200 3s, powinien dac ci jakies 20min ciągłej pracy silnika.

 

Rozważył bym zakup 2200 3s sztuk 2-3 za jak pamietam ~15$ sztuka[miał dopisek OEM czy jakoś tak]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość. Nie osiagniesz wielkich mocy na 2 celach a wiec spokojnie możesz pakować na moje zestaw z pierwszego postu oczywiście zmieniając silnik na dzwonek. Tak jak mówił Radek, daj 10 calowe śmigło. Wszystko w sumie zależy czy model ma być do płaskiego terenu czy na wiatr i ew. zbocze. Ewentualnie daj pakiet 2200 3s, powinien dac ci jakies 20min ciągłej pracy silnika.

 

Rozważył bym zakup 2200 3s sztuk 2-3 za jak pamietam ~15$ sztuka[miał dopisek OEM czy jakoś tak]

 

w zasadzie nie chodzi mi tu o ciągła pracę tylko ewentualne windowanie szybowca w niebiosa :]

 

w zestawieniu które wam podałem powyżej tylko z pakietem 2250 eg pro lata naprawdę długo.

Biorac pod uwagę podobne wagi pakietów sadziłęm że 2250 a ponad 4000mah to będdzie znaczne wydłużenie czasu lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.