Skocz do zawartości

Krzycz głośno na swój model.


Swift

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na taki oryginalny artykuł.

http://www.americanjuniorclassics.com/Workshop/sonicglider.htm

Okazuje się, że w latach 40-stych Jim Walker, jeden z pionierów modelarstwa na uwięzi, eksperymentował równiez z dzwiękowym systemem sterowania modeli. Urządzeniem odbiorczym w modelu, był dużej średnicy głośnik pracujący jako mikrofon, połączony ze wzmacniaczem i mechanizmem wkonawczym napędzającym ster kierunku. Autor eksperymentował, z róznymi żródłami dźwięku, w tym strzelał w pobliżu modelu, z rewolweru kaliber 22. Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję. Skończyło się tak, że rewolwer policjanta, kalibru 38, okazał się bardziej skutecznym źródłem dzwięku do sterowania modelem, bo głośniej strzelał :)

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Podejrzewam, że nie jeden modelarz już testował ten system.

"GDZIE! GDZIE LECISZ CHOLERO! WRACAJ! GDZIE... NIEEEEE NIE TAAAAM!!! O (łac. - Zakręt, krzywa)! (st. pol. - matka)"

:devil:

:lol::lol::lol: Oj prawda to, sam tak miałem jak mi silnik w heli zgasł i miałem autorotację wymuszoną :twisted:

Zwłaszcza to:

O (łac. - Zakręt, krzywa)! (st. pol. - matka)"

:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.