Skocz do zawartości

Electro trainer S Graupnera


Dj.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,po ostatnich niepowodzeniach z juniorem S, dziś kupiłem kolejny solidporowy model firmy graupner - electro trainera S.

W pudełku (porządek w iście niemieckim stylu - foto) znajdziemy :kadłub - jak zwykle w dwóch połówkach, skrzydło w całości, nie dzielone- rozpiętość 1200mm, wzmocnoine wew. rurką weglową przystosowane do zabudowy dwóch serw, statecznik poziomy, pływaki - jako wyposażenie zamienne z podwoziem kołowym trójpodporowym (w zależnosci od terenu gdzie eksploatujemy model - montujemy pływaki, lub kółka), oraz cała galanteria - zawiasy, popychacze, dzwignie, podwozie, itp. Zestaw wzbogacony jest o komplet silnik(znany z juniora) i regulator graupnera 35A. Do tego oczywiście instrukcja (skąpa w porównaniu z instrukcjami multiplexa). Model raczej do kolosów nie należy: rozpiętość 120cm, dł kadłuba ok.100 cm, waga ok. 1kg. Profil płasko wypukły Naca 0009. To tyle tytułem wstepu i prezentacji konstrukcji. W kolejnych postach postaram sie umieszczać kolejne fotki z postępów budowy i modyfikacji(pewnie bedą bo nie wszystko jest tak jak mi pasuje). Dodam jeszcze ,że w komplecie galanterii jest śmigło stałe z kołpakiem.

 

dscf3581.jpg

 

dscf3582.jpg

 

dscf3583.jpg

 

dscf3584v.jpg

 

dscf3585.jpg

 

...jak ja lubie te przeklete PIANKI :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Naca 0009 to chyba profil symetryczny

 

Sprawdze...

 

Tak, pomyłka ten profil tyczy sie steru wysokości - przepraszam.

 

Dziś pierwsze przymiarki, przemyślenia... Na pierwszy ogień poszło skrzydło - co zrobiłem? Tak podzieliłem pow sterowe na klapy i lotki. Kurcze, już chyba nie umie inaczej latać jak z klapami, ale z drugiej strony to przyjemne udogodnienie. Fotki wstawie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotkach kolejne przeróbki modelu... Czy okażą sie skuteczne? Zobaczymy.

 

dscf3635.jpg

Tak literki troche małe, ale chodzi o to że strzałką zaznaczyłem miejsce do którego siegała lotka i ten drugi kawałek jest doklejony - i w ten sposób została lotka (1 i 2) przedłużone i podzielone na pół. Powstały wiec klapy i lotki :)

 

dscf3636.jpg

 

Tak wyglądają lotki i klapy wychylone.

 

dscf3637.jpg

 

Serwa zdecydowałem sie przenieść w bardziej dostepne miejsce (na wszelki wypadek). Producent przewidział miejsce na nie w "ogonie", serwo kierunku można by wymienic, ale w przypadku uszkodzenia - wysokosci - pozostaje przeprowadzic "sekcje"modelowi - dlatego są tak jak na fotkach...

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie dostałem maila od Marka z cyber-fly.pl :D

 

Zapytałem się czy jest możliwość zakupienia u niego Elektro trainera S oraz WILGI i odpisał mi, że oczywiście i cena za wilge wynosi 650zł.

Należy zwrócić uwagę że w zestawie z Wilgą znajdziemy silnik, regulator i serwa a to wszystko "Graupnerowskie" :!:

Tak więc chyba poważnie się zastanowie nad tą Wilgą :)

 

PS: oczywiście w zestawie są pływaki i zaczep do holowania :twisted:

 

EDIT: :jupi:

wilga.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W trainerze podwozie bardzo wytrzymałe, lata to super. Na pakiecie 11,1V startuje troche nierealistycznie bo prawie z miejsca w góre, ale na pół gazu śmigałem ostatnio (a zarazem pierwszy raz) prawie 15 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Jarek, jak sie sprawuje rozwiązanie z klapami? Jakich serw użyłeś i czy się sprawdziły co do siły i wytrzymałości? Pytam ponieważ przed chwilą dotarł do mnie model.

 

Sprawuje sie wysmienicie. Do startu klapy nie potrzebne bo model startuje po 10 cm rozbiegu(ten silnik jest the best :D ). Ladowanie może odbyc sie też bez klap ale jest dosc dynamiczne. Można uzyc lotek jako klapolotek, ale prawie zerowy wznios skrzydła potrafi czasem bujnąc przy wietrze w sposób niekontrolowany - dlatego dorobiłem klapy, zawsze moge "podeprzec sie" lotkami. Serwa mam takie:Tower Pro SG-90, wystarczają w zupełnosc. Zmieniłem smigło na składane od juniora bo orginał - bardzo efektywny ale w trawie lubi sie złamac. Niedopracowane jest tez mocowanie podwozia przy twardszym lądowaniu poprostu pęka... Jednak model jest naprawde przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. az chcialoby się filmik zobaczyc

 

No oczywiscie, jeżeli znajdzie sie ktos do obsługi kamery :lol: Jakoś nie przekonuje mnie mocowanie sprzetu do głowy i latanie z filmowaniem - toż to prawie jak kinder-jajo :wink:

Przeszukam zasoby, chyba gdzieś coś było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.