Skocz do zawartości

Koliber w wersji elektro


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Popatrz tez na sklep giantcod.co.uk - dobre ceny, coraz wiekszy wybor, wysylka z Anglii.

 

Dzięki bardzo za ten link. Rzeczywiście tutaj kupię. Trochę się zraziłem do zakupów w Anglii, bo w sklepie modelarskim w Dartford, gdzie robię zakupy bylejaki bezszczotkowiec kosztował 15 funtów o LiPolach nie wspomnę. Zdzierstwo !!! Ale w tym sklepie internetowym można kupować.

 

A tymczasem Koliber nabiera kształtów.

 

W części przedniej kadłuba wylaminowałem gniazdo na natarcie skrzydła (nie ma tego na planach, ot taka moja inwencja twórcza :wink: )

Po przeszlifowaniu, pomalowaniu podkładem, przeszlifowaniu, pomalowaniu podkładem, przeszlifowaniu i pomalowaniu podkładem delikatnie najpierw mechanicznie ile się dało wydłubałem styropian a później Ksylenem chemicznie wypaliłem styro. Aha, przed usunięciem styropianu wpierw wyciąłem kabinkę. Kabinka będzie mocowana za pomocą sprężystego płaskownika, jakie to masowo montuje się w wycieraczkach samochodowych w celu usztywnienia gumy. Na fotce to już widać, oraz wstępnie przymierzyłem serwa w zamontowanej do tego celu półeczce w kadłubie. Są także już kołki na gumę mocujacą płat.

Dwa czerwone znaki na przodzie kadłuba to wytrasowana oś główna, która będzie potrzebna do połączenia przedniej części z tylną zrobioną z wędki.

 

64440691.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za ten link. Rzeczywiście tutaj kupię. Trochę się zraziłem do zakupów w Anglii, bo w sklepie modelarskim w Dartford, gdzie robię zakupy bylejaki bezszczotkowiec kosztował 15 funtów o LiPolach nie wspomnę. Zdzierstwo !!! Ale w tym sklepie internetowym można kupować.

Lekko OT - ceny w sklepach sa wysokie ze wzgledu na marze - 25-35 % - niestety...

W miare ceny na lipo mozesz znalezc w modelshopleeds.co.uk - na flightpower, ale zdaje sie, ze przeceny jakie maja - sa spowodowane wyprzedaza zapasow i wprowadzaniem serii eonX . Tak czy siak kiedys mieli wiecej na stronie - teraz tylko kilka rozmiarow wystawiaja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trum, tra ta ta ta ta !!!

Oto oświadczam wszystkim, że Koliber - wersja elektro został ukończony.

Na początku przy pomocy takiego oto urządzenia:

23396537.jpg

ustawiłem wszystkie osie modelu. Samego procesu nie robiłem fotek, bo robiłem to wieczorem, żeby było ciemno (lepiej widać laser). Klejenie przedniej części z tylną za pomocą żywicy z wypełnieniem cząskami tkaniny szklanej. Trzyma jak cholera. Jak wyszło?

 

A tak:

 

13710054.jpg

 

Pierwsza przymiarka: Jak to bedzie wyglądać?

 

53237334.jpg

 

40072530.jpg

 

 

Nastepne czynności to już kosmetyka. Wklejenie bowdenów do sterów. Drut 0,8 w rurce węglowej, oraz przednia wręga silnika - sklejka 3 mm. Przyszpachlowanie miejsca połączenia, wyszlifowanie i malowanie. Użyłem srebrnego spraya. Kołpak ze śmigłem jest na razie :wink: przyklejony taśmą dwustronnie lepną, bo czekam na wyposażenie elektryczno - elektroniczne. Tak, że na razie Koliber jest przyziemiony, ale aż mnie korci, żeby go chociaż doważyć i rzucić z ręki. Ale jak to mówią pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, dlatego poczekam.

 

79172788.jpg

 

57476864.jpg

 

Jak Wam się podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny :)
Drut 0,8 w rurce węglowej

ł ą ł nie szkoda było tej rurki ??

Proszę pamiętać o dobrym wyważeniu i na ostatnim zdjęciu wydaje się jak by skrzydła wykreślały inną płaszczyznę niż statecznik ;/ albo to złudzenie

 

Dziękuję za pochwałę :D .

Drut już był w tej rurce. Poprostu takie cięgno już kupiłem. A jeśli chodzi o geometrię. To na zdjęciu jest tylko takie złudzenie. Jest wszystko OK. Mam nadzieję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ładnie wykonany a i tempa budowy pogratulować !! Koniecznie umieść antenę odbiornika na zewnątrz rozpinając ją np. między kabiną a statecznikiem pionowym jeśli faktycznie zastosujesz popychacze w rurkach węglowych tym bardziej jeśli rurka ogonowa też jest węglowa (nie piszesz nic na ten temat ) .Inaczej możesz mieć kłopoty z zasięgiem.

 

Powodzenia w oblotach :wink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacze już są zainstalowane. Rurka kadłuba też jest węglowa. A jeśli chodzi o antenę, no to właśnie? Odbiornik ma być w przedniej części tuż przed skrzydłem pod niebieską kabinką, ale będzie spektrum 2,4 GHz. Jak wtedy umieścić odbiorniki? Wiem, że musi być między antenkami te 90 stopni. Ale czy te rurki węglowe z tyłu mogą mieć jakiś negatywny wpływ. Przód jest wykonany z tradycyjnego laminatu szklanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie po przerwie.

Urlop się skończył, ponownie powrót do pracy. Człowiek znacznie odchudzony zwłaszcza w kwestii finansowej, ale cóż robić. Nie ma co marudzić tylko trzeba się pozbierać do kupy. Zanim się pozbieram i wyposażę moje modele (Koliber i Guupy) w elektronikę kusi mnie dorobić jeszcze po jednym skrzydełku - tym razem z lotkami. Doradzcie mi jakie kąty wzniosu zastosować. Czy 3 stopnie centropłata i 3,5 stopnia ucha wystarczy. Czy profile zasugerowane przez kolegów (Koliber HN1033 i GUPPY HN1036) będą dobre. I jeszcze jedna sprawa. Patrząc na płat Kolibra (fotki kilka postów wyżej) wydaje mi się, że lotki w części ucha będą za małe. Chcę wydłużyć uszy zabierając dwa żebra z centropłata. Czy dobrze kombinuję ? Proszę o rady i wszelkie sugestie. Chcę się już zabrać do roboty.

Poza tym pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydeje mi się że do tego płata nie ma co dorabiać lotek. Model z takimwzniosem powinien być bardzo zwrotny . Można powiększyć też sk co poprawi zwrotność.

 

Płat jak już to nowy z lotkami . Profil bym polecił hn1033 - ale trudno odtworzyć bo wklęsły. Dobrze też pośmiga sd7037 - termiczny ale na zboczu też polata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na płat Kolibra (fotki kilka postów wyżej) wydaje mi się, że lotki w części ucha będą za małe. Chcę wydłużyć uszy zabierając dwa żebra z centropłata. Czy dobrze kombinuję ? Proszę o rady i wszelkie sugestie. Chcę się już zabrać do roboty.
Czy 3 stopnie centropłata i 3,5 stopnia ucha wystarczy.

a może jeśli już będzie ten 2 płat to nie robić uszu tylko 1 płat z pojedynczym wzniosem na środku około 3-4 stopnie - i wtedy lotki można zrobić jakie się tylko długie chce np ( lotka na 3/4 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie wpisy. Dla malinna odpowiem, że właśnie mam zamiar dorobić nowy płat, a nie przerabiać ten co jest. Napisałem przecież powyżej. No ale nie zrozumiałeś mnie.

Dlaczego lotki?

Mimo, że opiniujecie Kolibra jako modelik bardzo stateczny, chciałbym potrenować wyrabiając sobie nawyki również mechaniką płata (lotki).

Proszę o dalsze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Prawy płat już się robi. Zarys zachowałem taki jak oryginał. Profil HN 1036. Wznios będzie 4 stopnie na stronę. Lotka jest na całej długości ucha plus dwa żebra z centropłata. Serwa po jednym na stronę. Co o tym myślicie ?

 

dscf1660n.jpg

 

 

dscf1661w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie budowa płata z lotkami dobiega końca.

Poniżej zamontowane serwo:

 

27081770.jpg

 

dwie połówki skrzydełka:

 

27395477.jpg

 

Pozostało tylko sklejenie ze sobą i oklejanie. Myślę, że przez weekend będzie koniec.

 

40233321.jpg

 

 

Wkrótce zamieszczę fotki gotowego płata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.