Skocz do zawartości

Jakie części(elektroniczne) do "34" MK 2.1??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Moje prace nad modelem "34" MK 2.1 są na ukończeniu. I tutaj pojawił się problem gdyż nie mam za dużo funduszy i nie wiem za bardzo jakie części do 300 zł kupić? Zastanawiałem się nad tymi ale nie wiem czy dobre:

-Regulator obrotów 25A TowerPro

-EK2-0404 Nadajnik 4 kanały 35 Mhz + kwarce

-Odbiornik E_SKY 35 MHz (6 kanałów)

-Silnik BM 2410-9T

-Serwo Tower Pro SG 91

 

P.S. Ile serw potrzebuje ten model i gdzie to wszystko zamontować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jedno serwo micro 9g na wszystkie lotki,jedno 5g na wysokości i 9g na kierunek.Regulaorek max 18A i silniczek tower pro niebieski taki z dziurkami w rotorze.Mam nadzieję że myślkę o dobrym modelu i nigdzie sie nie pomyliłem.Odbiorniczek mógłbys wsadzić Jeti Rex 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA osobiście nie polecam:

 

-EK2-0404 Nadajnik 4 kanały 35 Mhz + kwarce

-Odbiornik E_SKY 35 MHz (6 kanałów)

 

E-Sky z tego co pisali na forum, przy większej odległości serwa trzepoczą.

Ogólnie radio z najniższej pułki jakościowo i wydajnościowo.

 

Pytanie:Ile serw potrzebuje ten model?

 

Odp. Zależy ile ma sterów

 

Pytanie: gdzie to wszystko zamontować??

 

Odp. W kadłubie? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie masz już bardzo wiele objaśnione...

http://www.saumodelarnia.fora.pl/przyklady-konstrukcji-modeli,35/34-mk-2-1-przyklad-konstrukcji-z-depronu-plan,120.html

Ale przede wszystkim pytanie; Chcesz model do latania na zewnątrz czy na halę? Bo to podstawowe pytanie. Zupełnie inaczej buduje i wyposaża się model na halę, inaczej na dwór. Bez tego nie ma sensu tłumaczyć nic. A tak poza tym- będzie to Twój pierwszy model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ja pomogę:

1de0b43ca89ff891.jpg

Mam nadzieję, że kolega Eco nie obrazi się ;)

 

Takie serwa nadają się na kierunek i wysokość:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=466

i takie na lotki

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=467

Potrzebujesz trzy serwa; jedno na ster wysokości, jedno na ster kierunku i jedno na lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ster wysokości mogłbyś pokazać i ile serw do tego steru potrzeba??

 

sewo potrzebujesz tylko jedno. Ta czarna druba linia na sterze wysokości to pręcik węglowy.

 

56ea000308df199bmed.jpg

 

 

EDIT:

TEQ był szybszy :P

 

daj naj obydwóm po punkciku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE! Do "34" takie wyposażenie, to makabra :/ Tu wystarczą 3 serwa 5g, i to z powodzeniem, nawet 4,3g EM z hobbyCity by wystarczyły... Do tego 19g outrunner (choćby Turnigy 2204) i regiel 10A, plus do tego pakiet 2s 300-400mAh. Na dwór można coś trochę cięższego, wagę zawsze można zwiększyć dając mocniejszy pakiet, ale jak myślicie - jak będzie latał model projektowany pod wagę poniżej - i to grubo poniżej - 200g, kiedy będzie ważył 400?

 

karshan - jeśli to ma być pierwszy model, a sądzę że tak, bo pytasz o umiejscowienie serw i piszesz że nie masz wyposażenia, to podjąłeś niezbyt dobrą decyzje. Modelem do 3D i aeromusicalu nie nauczysz się latać. Tym bardziej takim, jak ten - on nada się tylko na praktycznie bezwietrzną pogodę, to po pierwsze, a po drugie - to że ma duże stery nie znaczy, że będzie się nim łatwiej latać! Ja sam latam depronami przed domem (waga ok. 130g) ale bardzo rzadko, bo zwyczajnie byle jaki minimalny wiaterek jest dla nich za mocny! A do samego pilotażu - latam już 12 czy 13 lat, co prawda 3D może od roku, ale sądzę ze nie byłbym w stanie wycisnąć z "34" 100% jego możliwości.

 

Zastanów się, czy nie lepiej odłożyć ten model na jakiś czas na półkę, i nie zbudować czegoś bardziej do nauki latania.

 

A jeśli umiesz latać, to wiedz, że waga w takim modelu jest bardzo bardzo wazna, im mniejsza tym lepiej. Najlepiej, żeby model zmieścił się do lotu poniżej 200g. Grubo poniżej. Inaczej całkowicie mija się z celem jego budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Pawel_W ma w 100% rację.

 

Ja u siebie latam na silniku Turnigy 2204, regulatorze 10A, 1xserwo 9g na lotki, 2x serwo 5g na wysokość i kierunek, odbiornik 4 kanały 5 gram i do tego pakiet 2S 460mAh (na halę) lub 2S-3S 620mAh (na dwór). Oczywiście można i z większym pakietem z powodzeniem latać na hali. Model powinien być maksymalnie lekki, ale jeśli waży koło 200g to też lata, ale już szybciej i bardziej nerwowo. Mój waży około 180 gram, choć można go zrobić lżejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.