Skocz do zawartości

Jakie części(elektroniczne) do "34" MK 2.1??


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

za trenerka możesz uznać RWD5 (wyżej dałem plany).

 

z tego co wyczytałem na forum ludzie go chwalą. Pisałeś że ciężki będzie do złożenia. Nie prawda ten model jest bardzo prosty w budowie. Na oko wydaje się ciężkie ale jak już zaczniesz to powoli powoli i się zrobi. Ale wykonuj go bardzo starannie po prostu śpiesz się powoli :twisted: .

 

Potrzebujesz:

- 1 do 2 arkuszy depronu gładkiego 6mm (np. podkłady pod panele Izoflor firmy Decora) - w Nomi i Komforcie sprzedają, niestety na paczki i niestety jednostronnie rowkowany - arkusze 120x50cm

- 2 arkusze depronu jednostronnie rowkowanego 3mm - firma/producent/dostępność/wymiary j.w.

- jakiś klej do pianek, np. najtańszy klej polimerowy

- niewielka ilość żywicy 10-minutowej lub jakiś klej dwuskładnikowy na bazie żywicy

- listewki sosnowe 6x2mm, nie więcej niż 4 metry

- sklejka 3mm około 1dm2

- kołek drewniany fi 6mm około 15cm

- drut stalowy 2mm hartowany około 0,5m

- drut stalowy 1,5mm hartowany około 0,5m

- bowden z drutem 0,7mm około 1m

- kawałki sklejki 0,8mm (dźwignie sterowe)

 

Lista zrobiona przez Piotrek_SGM, z naszego forum.

 

z resztą, tu masz pięknie opisane budowanie modelu.

 

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=6017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to nie orientuje się w depronowcach.

 

Ale myślę że jak użyjesz 3mm to osłabi konstrukcję. Przy czym może się po prostu szybciej rozbić a tego byś raczej nie chciał, szczególnie dlatego że model musi być twardy i do nauki latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ci, którzy piszą, że nei znają się na depronowcach chwile później udzielają rad? Bez obrazy, ale troszkę to bez sensu.

 

RWD to spory model, 6mm depron będzie konieczny. Poszukaj po sklepach z panelami - bardzo często można kupić płyty na sztuki. 3mm nadaje się do 80cm shocka, który waży 150g.

 

EDIT: Życie mnie nauczyło, że skoro jest gotowy plan i gotowy model, to ktoś po coś zastosował takie a nie inne materiały i takie a nie inne wymiary. Skoro jest 6mm depron, to należy zastosować 6mm. 3mm jest o wiele słabszy.

 

Jeśli to forum ma trzymać jakiś poziom, to chłopaki - zastanawiajcie się czasem nad wypowiedziami... A gdyby tak w Ultimate 1,8m, który buduje Tomek, zamiast kesonu 1,5mm dać 0,75? To najwyżej się rozwali i się naprawi? Może i depron jest tanim materiałem a zbudowanie modelu z niego nie jest problemem. Tylko że jak dla mnie, to ma być MODEL. A nie ZLEPEK PIANKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jeśli chłopak chce kombinować z depronem 3mm i wyraźnie powiedział, że nie chce kupować depronu 6mm, to po odradzeniu tego staramy się znaleźć jakiś substytut. Ostatecznie nasze modele to swego rodzaju eksperymenty, a my nie mówimy "zrób tak" tylko na zasadzie "a może...". A tekst typu :

 

to go sobie naprawisz ;)

 

To był little żarcik na zasadzie

"Głupie pytanie, głupia odpowiedź"

 

I raczej początkowego Rwdedziaka do 1.8m Ultimata nie ma co porównywać... :crazy: (różnica przynajmniej kilkuset złotych :wink: )

 

Edit:

Wcześniej jak pisałem przez N to też mi ktoś zwrócił uwagę... od dziś bd pisał przez N, bo po 1 naturalniej brzmi, a po 2 co powiedział moderator - święte xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie ma zadnych innych modeli prostych w budowie i prostych w nauce(byle nie szybowce).

 

Są. Tutaj, na forum Alexa, na forum SAU, na RCGroups. Patrz, czytaj, szukaj, sprawdzaj. Opłaca się.

 

A co do szybowców - moja siostra i mój kolega aktualnie uczą się latać RC, oboje ASW-15 od Robbego. Szybowiec, szczególnie moto, to bardzo dobry sprzęt do nauki latania wbrew pozorom.

 

I raczej początkowego Rwdedziaka do 1.8m Ultimata nie ma co porównywać... :crazy: (różnica przynajmniej kilkuset złotych :wink: )

 

A ja porównuję. A wiesz dlaczego? Ano dlatego, że jak raz zacznie się kombinować, to nigdy się nie skończy. Skoro są plany, skoro wiadomo JAK coś zbudować, to nie ma co eksperymentować, szczególnie jeśli nie ma się doświadczenia. Depron jest tani.

 

Jary, nie bierz tego do siebie bo absolutnie nie mam zamiaru w żaden sposób Ci dogryźć, udawać że jestem od Ciebie lepszy czy się wyzłośliwiać, ale moje modelarskie doświadczenie (prawie takie jak Twój wiek;) ) mówi mi, że w takim wypadku kombinowanie i zmienianie może wyjść tylko gorzej.

 

wyraźnie powiedział, że nie chce kupować depronu 6mm

 

Wyraźnie powiedział że nie chce kupować całej paczki ;) A ja wyraźnie mówię że warto poszukać bo DA SIĘ kupić depron w pojedynczych płytach. w Lublinie za rowkowaną 6mm płaciłem w sklepie Classen z panelami coś koło 2-4zł / szt.

 

Nadal będę się upierał przy tym, żeby jednak zrobić model tak, jak w planach. Opcja druga, to poszukanie, ot choćby na RCGroups, planów jakiegos letadełka z depronu 3mm. Ludzie nawymyślali tego juz tyle, że naprawdę coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.