Jump to content

modyfikacja łodzi


Recommended Posts

Witam, zarejestrowałem się forum z uwagi na to że są tu osoby mające pojęcie o modelach RC :) Ale do rzeczy. Chce kupić model pływający ( widziałem że tu sami piloci ale może jednak). Model nie będzie mi służył do zwykłego zasuwania po wodzie. Chce ją przerobić na łódkę wędkarską. Takie łódki zaczynają się od 1000zł nie wiadomo czemu :/ Więc, są łódki na aparaturę 2 kanałową, i mam takie pytanie: Chce odłączyć bieg wsteczny tak by pływała tylko do przodu i odłączona część podłączyć do małego siłownika, silnika lub czegoś innego, może serwa. Czy Takie serwo bedzie działało? czy jest jakaś różnica między serwami ( nie wiem... napięcie, szybkość działania), czy nie trzeba będzie kupować aparatury 3 kanałowej żeby sobie z tym poradzić. To tyle jak na razie. jak mi się coś nasunie jakies nowe pytanie to dam znać. POZDRAWIAM

 

MICHAŁ

Link to comment
Share on other sites

Obroty silnika sterowane są jednym kanałem. To regulator jest dwukierunkowy i to on umożliwia poruszanie się łodzi do przodu i do tyłu. Drugi kanał to ster kierunku.

 

Konstrukcje łodzi mogą być różne szczególnie jeśli bierzesz pod uwagę zabawki (regulator, odbiornik w jednym itp) więc trudno coś doradzać.

 

Jeżeli planujesz zakup łodzi z oddzielnym regulatorem i odbiornikiem można coś pokombinować. Podłączenie dodatkowego serwa pod kanał obrotów nie będzie problemem i można mechanicznie tak wykonać spust że np. załączenie wstecznego będzie równoznaczne z wykonaniem jakiejś dodatkowej funkcji.

 

Co to ma być za łódka i do czego służyć?

Link to comment
Share on other sites

Fakt, mogłem nacisnąć szukaj :/ Łódka ma służyć do wywozu zanęty. zastanawiałem się nad kupieniem gotowego modelu i przerobieniu go lub kupieniu aparatury i innych elementów do zbudowania od podstaw, ale widzę że sama aparatura by mnie wyniosła sporo a gdzie tu jeszcze inne rzeczy. Myślałem nad czymś takim by włączając wsteczny uruchomić jakiś wysięgnik czy coś podobnego.

Link to comment
Share on other sites

Na Allegro spokojnie kupisz tani nadajnik i odbiornik 4 kanałowy za niewielkie pieniądze. Do tego dokupisz mocniejsze serwo lub dwa jesli zrzut na obie strony. W sumie wyniesie to znacznieeee poniżej 1000zł, chyba że w koszty wchodzi też sama łódka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy taki układ jest prawidłowy?

Czy lepsza jest instalacja na 12V? (wtedy jeszcze dochodzi stabilizator napięcia na 6V do odbiornika ale czy regulator obrotów może pracować przy 12V?)

 

http://img192.imageshack.us/img192/2458/schematr.jpg

 

Jaki jest orientacyjny zasięg aparatury E-Sky 4 lub 6 kanałów, w terenie otwartym?

Potrzebuję max 300m.

 

Dzięki za wszelkie pomocne komentarze :)

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego to ma być 12V? Rozumiem, że aku. żelowe? Nie wiem jak takie wspołpracowałyb z typowym regulatorem modelarskim. stabilizator zmniejszający napięcie musiałby być o dużej mocy więc kolejny kłopot. Stosując typomy " modelarski" pakiet napędowy ograniczysz się do regulatora rowniez typowego na 7,2 - 8,4V. W tym wypadku dodatkowy stabilizator nie będzie potrzebny. Ja np na pakiecie 8,4V 3,6A pływam dosc szybko łodzią napędzaną silnikami " 520" ponad 10min. Dla ciebie czas znacznie wydłuży się bo płyniesz wolno i krótko.

 

Pakiet podłączasz do regulatora, regulator do silnika i do odbiornika, do odbiornika podłączasz też serwa uruchamiające klapy burty.

Link to comment
Share on other sites

Aku żelowe. Czyli pojęcie jakieś już na ten temat mam. tylko teraz szukam odpowiedniej aparatury. Szukam po forach, stronach, sklepach i nie wiem co wybrać. Coraz bardziej zastanawiam się czy kupić tego E-Sky'a bo podobno to straszny szmelc i przy ok. 100m traci kontrole. Ja potrzebuję na +-300m. Oczywiście mam mocno ograniczone fundusze. Czy nadawała by się aparatura HITEC Flash pro? Albo laser 4?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.