Skocz do zawartości

Hobby King 2.4Ghz


eoker

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 393
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Hej mam tą aparaturę i wszystko wykrywa ale jest problem włączam aparaturę potem program i ustawiam jaki COM

 

Ustawiam i bum program zawiecha wyłączam aparature znowu norma co z tm zrobić próbowałem na 4 laptopach i nic komp. jest ok (jeden laptop ma podobny osprzęt co komp i co nic :) ?) pomoże ktoś ?

 

 

Aparatura jest zainstalowana poprawnie wszystko sprawne wykrywa ją itd. ale się zawiesz ktoś wie dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z mixowaniem kanałów.

 

jak zrobić mix w motoszybowcu, żeby lotki(2 osobne serwa) działały również jako klapy?

 

pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź

Rondon, ja zrobiłem to tak:

Prawa lotka, poszła na 1 kanał, lewa - na 5 kanał. Kanał 1 ma włączony rewers.

 

Ustawienie mixerów:

Mixer 1: Source - Ch1, Destination: Ch5

Mixer 2: Source - Variable B, Destination Ch1

Mixer 3: Source - Variable B, Destination Ch5

lub jeśli wolisz, obrazowo:

obd8dyegagqv9054n0zd.jpg

 

Wychylenie klap reguluję za pomocą lewego potencjometru, obrót od pozycji środkowej zgodnie z ruchem wskazówek zegara, wychyla obie lotki do góry, przeciwnie - obie lotki do dołu, ale w mniejszym zakresie.

 

Czy tak się miksuje - nie mam pojęcia, ustawienia robiłem zgodnie z intuicją, bo do aparatury nie było przecież instrukcji.

 

Czego mi brakuje - jeszcze jednego miksera :lol: , żeby podać sygnał z potencjometru B na SW, celem niwelacji delikatnego nurkowania modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem taką aparature lecz po pomyłce w bindowaniu coś nie załapało i nie działa.

Teraz gdy chce ponownie zbindować zamiast migać dioda pali się ;/ .

 

Czy jest możliwość zresetowania odbiornika bądź też ponownego zbindowania ?

 

 

 

EDIT: Tutaj jest filmik do bindowania:

 

 

EDIT2: sam już sobie pomogłem wystarczyło odwrócić ten kabelek co idzie od regla do odbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc...

 

Mam tą aparaturę Hobby King 4ch i do niej kabel.

 

1. Czy to normalne że po podłączeniu kabla radio-usb mocno się grzeje?

2. Proszę mi dokładnie opisać co i w jakiej kolejności instalować restartować itd.

Chodzi mi o takie wytłumaczenie jak dla całkiem zielonego bo męczę się z tym 3 dzień próbowałem już na 2 xp i 7.

3. Czy ta aparatura będzie współpracowala z Areofly Professional Deluxe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc...

 

Mam tą aparaturę Hobby King 4ch i do niej kabel.

 

1. Czy to normalne że po podłączeniu kabla radio-usb mocno się grzeje?

 

Nie, nie jest to normalne, nie powinna się odczuwalnie nagrzewać - no chyba że od ręki użytkownika ;)

Od tego miejsca zacznij szukanie przyczyn braku współpracy aparatury z PC-tem.

W którym miejscu nagrzewa się najmocniej?

Czy kabel USB jest oryginalny, tzn. zakupiony jako dedykowany do aparatury, czy przysposobiłeś inny?

 

3. Czy ta aparatura będzie współpracowala z Areofly Professional Deluxe?

Tak, będzie, choć osiągnięcie współpracy nie jest łatwe.

Zacznij od rozwiązania problemu z nagrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sam kabel lecz o końcówkę usb z układem scalonym. Już ją rozbierałem i nie zauważyłem żadnych zmian więc może to jednak nie jej wina. Kabel był kupiony od razu na stronie hobby king dedykowany do aparatury 6ch lecz myślę że to nie stanowi problemu.

 

Chciałbym wspomnieć że udało mi się połączyć lecz po restarcie komputera już się nie dało.

 

Czytałem że można przerobić na jacka mono. Dysponuje końcówkami zarówno Jack jak i Din4 która pasuje do tej Aparatury. Czy mógłby mi ktoś narysować schemat połączenia i jakimi sterownikami to obsługiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krok po kroku, jak zainstalować sterowniki i oprogramowanie, by można było korzystać z symulatorów i programować aparaturę. Jeśli chodzi o wymagane pliki, o ile nie podaję linku, spróbuj użyć Google - pliki są ogólnodostępne. Opisana metoda działa na Windows XP Home Edition, PL.

 


  • 0. Nie włączaj wtyku USB przewodu do gniazda USB, przed instalacją sterowników. Jeśli to już zrobiłeś, o ile możliwe, przywróć komputer do stanu wcześniejszego.
    1. Zainstaluj sterowniki z pliku o nazwie PL-2303 Driver Installer.exe, znajduje się w
paczce.
2. Po instalacji, możesz podłączyć wtyk USB do portu USB komputera. Otwórz panel sterowania -> system -> zakładka sprzęt -> menedżer urządzeń -> porty com i lpt, następnie odszukaj "CP210x USB to UART bridge Controller" i ustaw go tak, by w nawiasie pokazywał COM1 lub COM2. Dla wygody, umówmy się że od tej pory będę używał COM1. Upewnij się, że nie ma konfliktu sprzętowego z innym urządzeniem.
3. Zainstaluj T6config.exe z paczki wymienionej w punkcie 1.
4. Uruchom zainstalowany T6config, wybierz "settings" i ustaw port COM1.
5. Podłącz aparaturę i włącz zasilanie. Poziome wykresy słupkowe powinny pokazywać aktualne wychylenia osi i reagować na ruchy drążków.
 
Tu kończymy działalność, jeśli chodzi o uruchomienie samej aparatury, jeśli chcesz, by działała na tym samym kablu w symulatorach, wykonaj dalsze kroki.
 
6. Pobierz i zainstaluj PPJoy .
7. Pobierz i zainstaluj T6sim.
8. Posiłkując się instrukcjami do 6 i 7, dodaj i ustaw aparaturę (jako joystick), korzystając ze skrótu "Configure Joysticks", utworzonego na pulpicie.
9. Panel sterowania -> kontrolery gier -> PPJoy virtual joystick 1 -> właściwości -> ustawienia -> kalibruj. Jak kalibrować joystick, chyba nie muszę wyjaśniać.
10. Uruchom T6sim, wybierając COM1, Joystick1. Program musi być aktywny, by móc korzystać z aparatury w symulatorach.
11. Jeśli wszystko działa jak należy, naciśnij "pomógł" :wink: i ciesz się w pełni aparaturą.

 

Uwagi końcowe

Zdarza się, że po włożeniu przewodu do gniazda USB, T6sim nie chce wystartować, lub nie można wybrać portu COM1. Po prostu odczekaj kilka minut (to nie żart!), po czasie kabel "załapuje" i można go używać.

Jeśli sterownik zainstalowany w punkcie 1 nie działa, spróbuj Tego sterownika. Podobno działa także pod Vistą.

Wszelkie uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak uruchmić 5 i 6 kanał w T6A. Kanały działały, tylko coś przestawiłem w programie i cisza.

 

Jeśli chcesz, by CH5 i CH6 reagowały na potencjometry, wyłącz miksery. Możesz także wczytać ustawienia domyślne aparatury, tracąc aktualne ustawienia. Jeśli nie znajdziesz stosownego pliku, mogę wysłać na e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robloz, wspomniany przez Ciebie odbiornik

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8440&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_Receiver_6Ch

pracuje z nadajnikiem bez komputera czyli tym:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9042&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_6Ch_Tx_&_Rx_%28Mode_2%29

z Twoim go nie zbindujesz

 

O mało nie popełniłem z rozpędu błędu bo chciałem dokupić sobie odbiorniki 3ch ale one też nie chodzą z tymi aparaturami tylko z pistoletem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.