Skocz do zawartości

Samorozładowanie pakietu Sanyo 2700


radek872

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakis czas temu kupiłem 3 pakiety Sanyo 2700 made in Japan po naładowaniu pakiety lezały 2 tygodnie dzis sprawdziłem wskaznk naładowania pokazuje ostatnią czerwoną diodę całkowita dętka.Może ktoś uzywa takich pakietów są to cele R6 http://cokupic.pl/i/c_big381044.jpg dziwna sprawa bo wiekszosc moich pakietów Panasonic po zimie trzymało ładnie napiecie a te w ciagu 2 tygodni spadły do 0 dodam, ze miały juz 3 cykle ładowanie rozładowanie w celu uformatowania.Czy te typy tak mają albo cos jest z nimi nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim prądem ładowałeś? Miałem takie, ale chyba 2300 i 2500. Zaczęły się podobnie zachowywać jak opisujesz po skatowaniu 1C, pomimo że jakoś dramatycznie się nie nagrzały. Ładowane prądem 5-krotnie mniejszym bardzo długo zachowują się przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ładowanie jak najbardziej zgodnie ze sztuką.

Jedyne, co jeszcze przychodzi mi do głowy, to pochodzenie tych aku. Może Sanyo są tylko z zewnętrznych etykietek? A może to jakaś wadliwa seria, której teoretycznie nie powinno być na rynku? A może były niewłaściwie magazynowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze wskazniki są dobre i firmowe 10 diodowe z firmy Webra napiecie w granicach 4,2V serwa chodzą strasznie powoli bardziej nie rozładowuje żeby nie zeszły ponizej 0,9V na cele.Co do składowania wadliwosci cel niestety nie mam pojecia pakiety były swojego czasu oferowane na allegro tzn usługa 69zł za zgrzewany pakiet na japonskich celach. Czy to tylko naklejka made in Japan trudno powiedziec.Podłączyłem jeden pakiet na 20min do ładowarki 0,5A a nastepnie do modelu po 20min mieszania serwami cyfrowymi 12kg z małym obciazeniem cały czas pokazuje full. Mi to wygląda jakby traciły napiecie a cała energia zgromadzona w nich zostawała nie wiem pobudziły sie czy jaki czort :lol2:

 

PS ładowarke mam cos ala shark tylko w wersji China jak na hobby city sama wykrywa ilosc cel i odcina napiecie po naładowaniu.Nigdy nie daje aku w :ass: zawsze ładuje 12godz i dłuzej bardzo małym prądem tylko dzis zrobiłem wyjątek zaszalełem 0,5A :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam tych akumulatorków od jakiegoś już czasu zarówno w modelarstwie jak i w cyfrówce. Nigdy nie spotkałem się z tym co opisujesz. O ile w pakiecie modelarskim częściej - dla bezpieczeństwa - doładowuję, to w aparacie siedzą aż do komunikatu, że za słabe. To są bardzo dobre ogniwa - oczywiście jeśli nie jest to jakis " erzac" :jupi: Ja jednak ładuję je prądem trochę wyższym - 0,4 - 0,6A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze trafiłeś bubla. Bywało że na sklep dostawaliśmy oferty promocyjne na aku które leżały w magazynach kilka lat -nigdy tego nie brałem ale wiem z rozmów że sklepy które sprzedawały takie "promocje " miały potem masę zwrotów .

Posiadałem kiedyś pakiet sanyo SCR rozmiar 2/3c z identycznymi objawami . pomogło przeładowanie go dużym prądem ale to ryzykowna operacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po zabiegu prąd ładowania 2,1A czas ładowania 95min weszło do akusa 3240mah i ładowarka samoczynnie wyłączyła aku. Pod sam koniec ładowania pakiet nawet ciepły :rotfl:

 

Po częsciowym rozładowaniu i zostawieniu pakietu na kilka godzin napięcie ciut wzrasta czyli chwilowo pakiet się regeneruje a nie rozladowuje samoczynnie jak wczesniej, więc udało mi sie uratowac 3 sztuki i nie wyrzuciłem 180zł w błoto uff :D:D Utopia dostaje pomógł :D

 

PS znalazłem specyfikacje tych cel dopuszczalne jest łaodwanie pradem 2,7A 110min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie dwa zdania na forum i tu moja prozba. Mozecie mi to rozjasnic, a szczegolnie to dlaczego pradem 1C nie mozna ładowac pojemności 1000mAh??? Dla ogniw AA prąd ładowania 0,5-1A niezależnie od pojemności przy czym to 0,5A jest dużo bezpieczniejsze. O prądach 1C w przypadku pojemności >1000mAh należy zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.