Skocz do zawartości

Góraszka i modele?


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie wróciłem. W tym roku widać było kryzys i ciężką rękę sponsorów do datków. Można powiedzieć, że był podstawowy standard Imprezy, choć nie było wielu "Ciekawostek". Za to widać było, że uczestnicy pokazów bardzo się starali i jak zwykle dali niezłe Show.

Modele pokazały się naprawdę fajnie. Żałuje tylko, że przez rozpustnych pilotów, przesunięto start dużych makiet. Niestety nie mogłem już czekać do tak później godzinki.

Muszą mi wystarczyć zdjęcia z wystawy statycznej. :cry:

Po prostu w czasie przewidzanym na start makiet, nagle wszyscy goście postanowili zaprezentować swoje Cessny, Pipery etc. Starty, lądowania bla bla bla.

Dużo lepiej już było w tym roku z kontrolą lotów. W zeszłym roku, kompletnie im nie wychodziło zarządzanie ruchem. W rezultacie maszyny przylatatywały, dawały pokaz, a organizatorzy przypominali sobie o atrakcjach jak już odleciały. Szczytem było zapowiedzenie zrzutu wody z Dromadera, 20 minut potym, jak się ten zrzut w pełnej ciszy i z nienacka odbył... :mrgreen: W tym roku było sporo lepiej, choć nadal były kłopoty.

O tym, co było, można by napisać esej.

W każdym razie było nieźle. Na pamiątkę kupiłem sobie rzutkę "Foxa" od Multiplexa. Chyba ją zelektryfikuję i wsadzę jakieś serwa. :P

 

PS - w związku z tematem. Były walki ESA, było holowanko szybowca (akurat wszedłem na plac, jak zestaw dzielnie nabierał wysokości), były małe makiety. Dużych się niestety nie doczekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie dawno wróciłem do domu, niestety nie odbyły się wszystkie planowane pokazy modelarskie, z 2 planowanych walk ESA lataliśmy tylko raz, nie latały również modele gigantów, no i na dodatek nie dotarł długo wyczekiwany SPITFIRE, na polepszenie humoru trochę polataliśmy wśród widowni, tak żeby ludzie widzieli że coś się dzieje. :rotfl:

Ogólnie nie było najgorzej ale mam nadzieje że jutro będzie jeszcze lepiej. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba nawet zdjęcie jak wracacie z pasa ze skwaszonymi minami :wink:

Szkoda, że jutro nie mogę podjechać znowu. Ale może wyżebrzę chwilę na oblatanie nowego modelu (a właściwie modeli) i niedziela nie okaże się stracona. :wink:

PS - jako uczestnicy dostaliście przepustki VIP? Bo u paru uczestników je widziałem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skwaszone miny bo z drugiego lotu nic nie wyszło, ale wśród zwiedzających też fajnie się latało, no i ta adrenalinka. :wink:

 

Jasne że mieliśmy przepustki do strefy VIP, właściwie to możemy przemieszczać się po całym terenie bez ograniczeń, łącznie z hangarem i rejonami lotniczymi. ;D

 

Żałuję że nie mam obecnie żadnego aparatu bo bym porobił sporo fajnych zdjęć. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów :)

Ja wróciłem do domu wczoraj około godziny pierwszej w nocy, bo ta wasza Warszawa była strasznie "nieoznakowana" no i bez GPS to ani rusz :? niestety...

No ale nic. Wyjechałem około godz. 3:30 rano i dojechałem na lotniko około godz. 10.

Pierwsze wrażenie było takie "Coś tu mało tych samolotów" ale potem sie wszystko rozkręciło i było fajnie. Chciałbym przedstawić wam swoją fotorelację z XIV Pikniku Lotniczego w Góraszce. Fotorelacja zawiera ponad 170 zdjęć.

 

http://eco400.fotosik.pl/albumy/644608.html

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wasza Warszawa była strasznie "nieoznakowana" no i bez GPS to ani rusz :? niestety...

Warszawa jest najlepiej oznakowanym miastem w PL. Chyba we Wrocławiu nie byłeś... :shock:

no we Wrocławiu jestem codziennie 8) ale może dlatego sie tak szybko jeździ po wrocławiu bo sie go zna jak własną kieszeń :mrgreen: (nie ja tylko mój tato)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Góraszce drugi raz, pierwszy raz byłem w ubiegłym roku, i również uważam, że w tym roku było dużo ciekawiej. Tym razem jeden MIG-29 był lepszy od dwóch F16. No i oczywiście "Żelazny", R. Kowalik i J. Kairys też sporo pokazali. A jeżeli chodzi o Radom to jeszcze nie byłem ale w tym roku chciałbym tam wskoczyć. Zna ktoś może jakieś szczegóły na temat Air Show (dojazd, miejsca parkingowe,itp)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.