Skocz do zawartości

Góraszka i modele?


madrian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Może ktoś powiedzieć jakie były akcenty modelarskie na pikniku?

 

Paweł

 

Było tego trochę. O stoiskach z modelami na sprzedaż nie wspomnę. Było kilka modeli Politechniki Warszawskiej - głównie zawodnicze - do konkurencji udźwigu i nosiciele kamer, ale jako wystawa statyczna. Było stoisko Modelarzy z Bemowa, z działającym symulatorem Aero Flight. Pokazywali też walki ESA. Były duże makietki akrobatów - miały latać, ale im nie dali (ktoś się wcisnął w ich czas antenowy). Była grupa modelarska z Komorowa z pokazem 2 makiet, Lazzy Bee (Bezpiecznie tak latać nad głowami Vipów? hę! :devil: ), było holowanie szybowca za górnopłatem. Politechnika Rzeszowska pokazywała też "Kosa" - jednoosobowego górnopłata z zastrzałami, śmigłem pchającym i ustrzeniem V-tail. Miał podwozie główne żywcem zerżnięte z modeli w postaci giętego płaskownika aluminowego. Makiety dużych akrobatów miały solidniejsze podwozia. :ble: Pocieszna maszynka, ale bardzo delikatna, trochę ciężkawa i raczej bez widoków na loty. Można ją traktować jako duży model.

Miały być dwa pokazy, ale popołudniowe zostały wibite z ramówki.

 

Ja byłem w Góraszce drugi raz, pierwszy raz byłem w ubiegłym roku, i również uważam, że w tym roku było dużo ciekawiej. Tym razem jeden MIG-29 był lepszy od dwóch F16. No i oczywiście "Żelazny", R. Kowalik i J. Kairys też sporo pokazali. A jeżeli chodzi o Radom to jeszcze nie byłem ale w tym roku chciałbym tam wskoczyć. Zna ktoś może jakieś szczegóły na temat Air Show (dojazd, miejsca parkingowe,itp)?

 

Ja byłem w Radomiu pierwszy raz w 2005r. W tzw. "ciemno". Ustawiłem sobie tylko tak transport, żeby być godzinę przed otwarciem w Radomiu - jechałem PKS-em. Było taniej niż ciuchcią i równie szybko. Z przystanku przy dworcu odchodził autobus na lotnisko - bilet komunikacji miejskiej Radomia - do nabycia w kiosku na dworcu, lub w autobusie.

Samochód można zaparkować blisko lotniska - jest m-dzy innymi pobliskie centrum handlowe. Lidl albo Tesco - nie pamiętam.

Z tym, że nie radzę parkować samochodu blisko lotniska. Praktycznie każdy przelot nad okolicą jakiegoś odrzutowca kończy się dzikim wyciem wszystkich samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.