Skocz do zawartości

Elektryfikacja Starlinga


Artur Caban

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja zamieniam ! raz Starlingiem raz Falkonem i ciagle mam dylemat którym się lepiej leciało? może Falkon może Starling a Q..... nie wiem i znowu muszę oba wozic na lotnisko :lol:

Bardzo chciałbym mieć takie dylematy ... :P

Ale już nie długo mam nadzieję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu miałem okazję sprawdzić o co ten cały szum ze Starlingiem.

Polatałem dzisiaj trochę ponad 20 minut tandemem Starlingiem Arkosa (BTW: Jak ktoś nas planuje odwiedzić nas na lotnisku to lepiej nie jeść obiadu :wink: )+ mój Sky Assistant.

 

No i co mogę powiedzieć, wykonanie jest po prostu piękne, aż miło na taki model popatrzeć.

W locie też jest, co ważniejsze, świetnie.

Przeskok z komina do komina to po prostu cud, miód i malina. Wychodzi się tym z krążenia, ustawia się na prosto i pięknie przelatuje na drugi koniec nieba, ze średnim opadaniem 0,5m/s (nie byłbym sobą jakbym nie zmierzył ;) ) :)

Aż czuć tą doskonałość :)

Jakkolwiek z krążeniem nie jest już tak różowo, trzeba go dosyć mocno przechylać i trzymać prędkość, niestety płaci się za to dosyć sporym opadaniem w krążeniu (coś pod 1,5 m/s, w ciasnym, przy lżejszym jest lepiej).

Jakkolwiek ogólne wrażenie jest naprawdę bardzo-bardzo pozytywne, fakt że trzeba się przyzwyczaić do krążenia tym modelem, a po nauczeniu się jest naprawdę fajnie. Dziś się np. wykręciłem z 40m na 150m, a później Arek kazał mi lądować.

Podsumowując: Bardzo fajny model, ale można by trochę poprawić osiągi w krążeniu (ale podejrzewam, że tu jest pewien kompromis - jakby lepiej krążył, to by mnie funu z latania było, bo już by beczek nie robił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym podziękować Arturowi za super relację z "budowy" Starlinga i pogratulować udanego oblotu. Dzięki tej relacji mogłem bezstresowo poskładać swojego "Szpaka", ale jest kilka ale. Producent podaje, że klapy powinny się wychylać 60 stopni w dół, a u mnie bez przeróbek górnego poszycia centropłata klapa wychyla się na jakieś 47 stopni - blokuje ją cięgno ze snapami. Moje pytanie jest takie, czy robicie podcięcie górnego poszycia centropłata?

Mam też drugi problem z owiewkami lotek - wydają się być za niskie. Mam serwa HS-125, na które dziurki (licząc od osi serwa) w dźwigni serwa klap i lotek zakładacie snapa?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym podziękować Arturowi za super relację z "budowy" Starlinga i pogratulować udanego oblotu. Dzięki tej relacji mogłem bezstresowo poskładać swojego "Szpaka", ale jest kilka ale. Producent podaje, że klapy powinny się wychylać 60 stopni w dół, a u mnie bez przeróbek górnego poszycia centropłata klapa wychyla się na jakieś 47 stopni - blokuje ją cięgno ze snapami. Moje pytanie jest takie, czy robicie podcięcie górnego poszycia centropłata?

Mam też drugi problem z owiewkami lotek - wydają się być za niskie. Mam serwa HS-125, na które dziurki (licząc od osi serwa) w dźwigni serwa klap i lotek zakładacie snapa?

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

 

a/ podcinamy ( Pan L.K również ) jak wstawiamy serwa od klap ale 60 stopni to lekka przesada - używam 30-40 stopni, lotki jakieś 20-25 góra i schodzi jak "Kamyczek" ( bez żadnych podtekstów :) - dot. osoby z J.G. ) z nieba ...

 

b/ chyba ( ale nie jestem pewien ) trzecie i się mieści pod osłonką - reszta ramienia serwa - ciach ...

 

ps. na zdjęciach Artura C. też widać że nie używa klap na 60 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.