Skocz do zawartości

Silniki do modelu


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!!

Mam problem bo buduję modelik na uwięci coś na wzór excela 2000 i jest mi potrzebny silnik od dłuższego czasy szukam cox'a albo jakiegoś samozapłona i wkońcu znalazłem ale nie wiem czy on się jeszcze nadaje do użytkowania-oto ten silnik http://allegro.pl/item655483637_silnik_modelarski_samozaplonowy_mk_16.html

A jeśli nie to podajcie mi nazwy (albo linki do nich) jakichś silników najlepiej tanich i zdolnych do latania.

 

Temat przeniosłem do Elektroniki ponieważ na początku dotyczył silnika spalinowego a skończyło się na regulatorze.slawekmod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docieranie to okres w którym wszystkie elementy muszą się do siebie podopasowywać .

A dociera się tak że silnik musi wypalić ileś tam zbiorników na ostro przelanym silniku tak żeby się nie zagrzał i miał bardzo dobre smarowanie bo podczas takiego dopasowywania nie można dopuścić żeby się zatarł z powodu braku smarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A jak się dociera takie silniki i poco to się wogle robi ??

 

odbierz to w formie żartu. silnik dociera się papierem ściernym aby pozbyć się nadlewów z formy i później polerka aby był ładny.

 

 

teraz serio. NOWY silnik dociera się po to aby dopasować tłok do cylinda, łożyska, korbowód, itp. Należy to zrobić raz i poprawnie gdyż odwalenie tego może być przyczyną że silnik nie będzie miał odpowiedniej mocy oraz krócej na posłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze :shock:. W takim razie ja chyba będe latał na szczotkowcach i pakietem w plecaku. A znane cox'y to są żarowe czy samozapłony ?

Edit:

Jak można połączyć silnik szczotkowy do akku tak żeby mieć regulowane obroty? Przez potencjometr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cox-y byly produkowane jako silniki zarowe (glowica zarowa) ale sa zestawy do kupienia ktore po zamontowaniu w silniku zamieniaja go w silnik samozaplonowy ...

 

aha ! proces docierania silnika zalezy od materialu z jakiego zrobiony jest tlok i cylinder,

oraz; jak te dwie rzeczy sa wspolnie spasowane ...silniki o stalowych tlokach i cylindrach docieralo sie dlugo(np.polskie Jaskolki) ale silniki Cox ktore mialy tez tlok i cylinder stalowy docieralo sie b.krotko lub wcale, ... bo tlok i cylinder byly poddawane super dokladnej obrobce ktora pozwalala na ominiecie procesu docierania (silnik docieral sie po kilkudziesieciu sekundach pracy podczas lotu modelu)

Proces docierania dotyczy rowniez walu korbowego ,lozysk ,korbowodu-ale to juz nie jest tak istotne jak dotarcie sie tloka z cylindrem...

Janeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potencjomert ! chyba ża jakieś super dużej mocy, bo inaczej zobaczysz tylko dym.

 

użyj sterownika silnika DC

 

np.

 

silnika_regulatoree.gif

 

w necie jest pełno takich schematów. Ewnetualnie w sklepie ekeltronicznym zapytaj o zestawy do samodzielnego montażu np. Jabel, Nord elektronik itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile coś takiego może kosztować? Bo niestety kasa z nieba nie leci (a skoda) i brakuje już mi kasy, a następna wypłata z okazji urodzin to koniec września :( .

Znalazłem coś! Czy coś takiego może być? http://www.nordelektronikplus.pl/oferta_det.asp?show=0&g=27&pg=0&sg=1&id=91&los=0,8623905

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie coś dostane w elektronicznym sklepie?

 

Tak - nazywa sie regulator.

 

W HK stosunkowo tanie -> http://cgi.ebay.de/New-R-c-Plane-RC-25A-Brushed-Motor-Speed-Controller-ESC_W0QQitemZ260386237147

wychodzi okolo 22 PLN z przesylka.

 

Czy coś takiego może być?

 

Jezeli chcesz sterowac z "z reki" to tak. Jezeli jednak ma byc sterowane droga radiowa, to potrzebujesz cos z PPM - czyli patrz link wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.