Skocz do zawartości

Oklejanie EPP taśmą


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pracy!

Próbuję okleić skrzydełko z EPP taśmą klejącą i ... (ocenzurowano) Panie Ferdku!

Zasadniczo się nie klei (szeroka kolorowa taśma klejąca z papierniczego). Pokleiłem na zakładkę i przyprasowałem żelazkiem - też słabo klei się do podłoża.

Macie jakieś pomysły (najlepiej w wersji wypraktykowanej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma bardzo mocno jeżeli przed klejeniem posmarujesz cienko klejem UHU POR.

Klej oczywiście musi wyschnąć.

Ale polecam raczej taśmy zbrojone, nie bedą pękać.

A model z EPP odpowiednio poklejony jest nie do zniszczenia.

W tym modelu dla wzmocnienia skrzydeł jest podklejone natarcie zwykłą taśmą klejącą.

IMG_3034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz koniecznie pokryć EPP taśmą? Wzmocnienia węglowe + zwykły spray nie wystarczy? Pytanie czy chcesz latać wolno czy szybko tym modelem? Jeżeli wolno to pokrycie tego taśmą nie jest dobrym pomysłem. Pozostawienie chropowatej powierzchni pozwoli utrzymać turbulentną warstwę przyścienną i zapewni lepsze właściwości na większych kątach natarcia - tak ważnych przy wolnym lataniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem tu: Wątek o latającym skrzydełku

 

Pomimo wzmocnień węglowych skrzydełko jest wiotkie na skręcanie (dynamicznie zmienny kąt natarcia w funkcji rozpiętości). Taśma je usztywniła, choć nierówno przylega (zmarszczki). A że jest najtańsza, to i termokurczliwość bylejaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Ja na swoje skrzydła z epp przed oklejeniem taśmą pakową zaaplikowałem (siknąłem :lol: ) klej UHU Power Spray. Podobną techniką oklejałem cały model z depronu i nawet po kilku miesiącach nic nie odchodzi a model wygląda jak nowy. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Cześć!

 

Ja na swoje skrzydła z epp przed oklejeniem taśmą pakową zaaplikowałem (siknąłem :lol: ) klej UHU Power Spray.

 

Z góry przepraszam za laickość tego pytania, ale oklejałeś taśmą od razu - na mokry klej czy dopiero po jego wyschnięciu?

Jak taśma pakowa wpływa na ciężar modelu.

 

Chciałbym okleić ładnie styropianową Cessnę (tę, co to ją widać na zdjęciu obok :) ), żeby wyglądała zacnie. A zasłużyła sobie bo się na niej nauczyłem podstaw latania :jupi:

 

Nie chciałbym jednak za bardzo jej obciążać (teraz waży ok 650g).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styropianowym skrzydle robiłem tak: rozcienczałem polimer spirytusem do konsystencji mleka i lakierowałem. Na to taśma. Normalnie styropian z biegiem lat flaczeje, a ten model jest sztywny jak zaraz po wybudowaniu. link

Tu opisałem tę technikę: link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.