Skocz do zawartości

MAX od Kwarcińskiego


maruta82

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatni post w temacie ceny:

 

Jakie szukanie pokątnie informacji? Skoro ktoś prezentuje model zakupiony w jakimś miejscu, to chyba mam pełne prawo zapytać ile zapłacił? Trudno było podać cenę dystrybutora. albo napisać, że nie jest się upoważnionym? No chyba, że są równi i równiejsi, ale ja się w takie bagienko bawić nie będę. I też mnie to guzik obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość Jerzy Markiton

Maski - jeszcze raz dziś sprawdziłem jak wyszedł S.C. po wczorajszych przesunięciach akumulatora - 78mm ! Dive test pokazał (też wczoraj), że jak zostawiłem model pochylony tak szedł aż do samej ziemi. 10m nad ziemią wyrównałem. Ani nie pogłębiał ani nawet o ciutek nie wyprowadzał. Raczej to zostawię, nie będę eksperymentował z przesuwaniem na 80mm. Dla mnie reakcje modelu są w sam raz. Jak przywyknę i będzie mułowaty to spróbuję.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tą informację ponieważ jestem młodym modelarzem, (małe doświadczenie w tej materii), nie omieszkam polatać z innym SC zobaczymy czy mi się to spodoba. U mnie z rozmieszczenia elementów w kadłubie wyszło na 80mm i tak też zostawiłem, Wykonałem nim dopiero 4 loty (w tym 1 ponad gozinny 73min) i bardzo go polubiłem, za właściwości lotne, zwinność, dynamikę i fantastyczną wielkość w transporcie.

pozdrawiam

Władysław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Maski - ja bym tego nie zmieniał, tzn: S.C. Jeśli opanowałeś go na 80mm to jesteś lepszy, ja się po prostu boję iść dalej ! Po co chcesz go przytępiać ?

Te 2920m zostało zrobione na 1580mAh ! Tyle pokazała ładowarka...Całkiem fajny wynik. Na ważenie i przeliczanie brakło czasu.

Pozdrawiam - Jurek

max009.jpg

max007.jpg

Max i.....Goliat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość Jerzy Markiton

Skrzydła są z Jantara. Potwierdzam, od p.Byrskiego. Kadłub - Fantazy (Topmodel). Tylko do niego wchodzi mi 8 Li-Fe.....

Aktualnie te skrzydła powędrowały do innego Fantazy, ze słabszym silnikiem. Niedługo oblot. może w przyszłym tygodniu ?

Do tego kadłuba (i silnika !) poszły nowe skrzydła z Jantara -3, o eliptycznym obrysie i jest to zupełnie inny model. Wyraźnie szybszy. Wpadnij, to zobaczysz je oba w akcji...

Pozdrawiam - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

W tym samym miejscu teraz jest:

jantar3025.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

a tak wyglądają razem:

jantar3028.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Jak widzisz - dorobiłem uszy, żeby się czymś od Max-a różnił...

- Jurek

jantar3029.jpg

 

 

 

Uploaded with ImageShack.us

i rodzinne zdjęcie z następcą Max-a, tym razem z warsztatu Petra Janku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jerzy toć to PIĘKNA KOLEKCJA :D

tylko kiedy tym wszystkim naraz latać?

ale podaj nazwę tego nowego modelu chciałbym to zobaczyć w locie i poślij profil skrzydła

może zrobisz jakiś pokaz modeli w Gierałtowicach lub na Żarze.

a ten Jantar "stary" :shock:, kiedy idzie pod młotek?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Tak, to BackFire, wprawdzie typowy F5F ale z turystycznym napędem (Mega 22/30/3s + 4S 3700) - to jest to najlepsze co trzymałem dotychczas w łapach.....

"Stary" Jantar z nowym napędem dziś wykonał dziewiczy lot i jestem bardzo pozytywnie do niego nastawiony. Teraz dotrymować. Przy okazji przetestowałem Assana i cóż...delikatnie mówiąc nie widzę wyższości nad tradycyjnymi pasmami. Marketingowcy od 2,4 GHz odwalili kawał solidnej roboty, zgodnie z przewidywaniami (moimi).

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Niecałe 800g. Aktualnie do lotu - 1700g i w moim odczuciu za lekki.

Na te 900g składa się: silnik - 240, regulator > 70g, accu > 400g, 6 serw, accu odbiornika 100g, instalacja, kołpak, śmigło...

Tak sztywnego skrzydła (moje jest cięższe, bo dzielone na 3 części) przy tych śmiesznych cięciwach jeszcze nie widziałem.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Jerzy Markiton

Dzielone skrzydło - to moje życzenie, normalnie jest w 1 kawałku. Też podniosło trochę masę. Od początku zakładałem, że zawodniczo latać nie będę. Bardzo popularny na zawodach w Austrii - w/g zdania kolegów, którzy jeżdżą tam na zawody i pod wpływem tego co widzieli na zawodach też poszli w tym kierunku...

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.