Skocz do zawartości

Opinia o modelu Extra z cmpro i Black horse (zmiana modelu)


wichercat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=9211 pod tym linkiem kryje sie obiekt mojego zainteresowanie. Co sądzicie może ktoś zna wie lub ma coś takiego.

 

Tylko bez odpowiedzi w stylu cmpro to cegła blabla itp.... :ble:

 

myśle że 2-takt os max 75ax latałoby to ok lub z 4-takt saito 20 ccm :lol::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam nie znam modelu który zapodałeś w linku ale patrząc na parametry modelu nie wygląda to zaciekawie :( Oczywiście model wybrany przez Ciebie to model akrobacyjny lecz nie 3D i jako taki powinien się sprawdzić chodź waga modelu podana przez producenta i co za tym idzie - później napęd potrzebny do lotu są nie co za wysokie.

 

Przykładowo podam link do modelu który ja zakupiłem w tym sklepie będąc w podobnym dylemacie.

 

Co mnie zdziwiło dostałem model wyglądający inaczej niż ten prezentowany na zdjęciu z mojego linku.

 

Wygląda tak :roll: :

 

bobowo0502_t2.jpg

 

bobowo0508_t2.jpg

 

Jest to model podobnych rozmiarów lecz sporo lżejszy co na pewno pozytywnie wpływa na właściwości pilotażowe. Mój egzemplarz z silnikiem OS MAX 65LA i serwami standard waży 2920g bez paliwa.

 

Nie jest to szczyt techniki, posiada kilka dziwnych rozwiązań (na szczęście estetycznych) ale generalnie nie jest najgorzej :)

 

Lata bardzo poprawnie i to było dla mnie największym zaskoczeniem.

Film - pierwszy dzień lotów.

 

W mojej odpowiedzi podałem w zasadzie jedynie alternatywę jeśli okaże się że użytkownicy modelu wskazanego przez Ciebie będą model odradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary

 

pomijając że naklejki nie te ( co poniektóre większe sklepy w Polsce strasznie się

 

rozbestwiły) to model lata great !!! :shock: wrażenie potęguje że ja nie mam takich

 

umiejętności akrobatycznych jak narazie testuje figury na P51 mustangu :jupi: 1450 mm

 

rozpiętości taki bojowy akrobat :devil: i cena tego modelu niższa i waga same plusy.

 

Wiadomo za tą cenę nie ma co oczekiwać jakości topowych firm ale do nauki akrobacji

 

myślę że byłoby ok.....

 

Jakie serwa tam masz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zakupiłem ją bo baardzo podobała mi się w locie na filmie wygląda na dosyć stateczną pewnie na początek będę musiał ustawić duże expo i d/r ale fajnie się prezentuje i jak na naukę akrobacji myślę cena jest dobra..... :lol:

 

tylko niech nikt nie mówi o tym mojej żonie dobra :devil:

 

Jedyne co mnie zastanawia to parametry naszych silników 65LA ma praktycznie takie same parametry jak mój 46AX hmmm no ale pewnie trzeba większy motor zakupić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeszcze raz napomnę że mój model różni się od tego który jest na zdjęciu w ofercie sklepu (na pewno inna jest maska, cały kadłub, inny ogon, skrzydła nie wiem bo porównywałem jedynie ze zdjęć) oczywiście w instrukcji od modelu na zdjęciach jest... model ze zdjęcia w sklepie. Także nie rozumiem do końca jakim to cudem. Najlepiej chyba byłoby poprosić o zdjęcie zestawu który jest w sklepie.

 

To nie wszystko co dziwne bo miały być osłony na kółka a nie było, miały być naklejki i też nie było :roll: Kabinka była lekko uszkodzona zresztą robiona kiepską metodą i brzydko. Podwozie laminatowe bardzo sztywne i mimo że mocno siedzi w modelu to raczej kiepsko będzie jeśli wyląduje się za bardzo twardo - tak myślę bo na szczęście takich lądowań jeszcze nie miałem okazji próbować :)

 

Ja mam zainstalowane serwa TP5010 wszędzie i o ile na lotki i wysokość taka moc wystarczy to nie potwierdzę czy wystarczy na ogon. Zrobiłem jak na razie kilka lotów, nic nieciekawego nie zauważyłem ale były to na razie w zasadzie spokojne loty a można kierunkiem mocniej machać :) Prawidłowo na lotkach powinny być serwa "low-profile" tzn te płytkie. Standardy widać na górnej powierzchni skrzydła :)

 

Szkoda że taka paskudna pogoda bo miałem w planach jutro wybrać się na lotnisko i jak byłyby pomysły na jakieś testy można byłoby je zrobić. a tak pewnie będzie :ass: .

 

W moim modelu były po zakupie drobne nieścisłości ale że to co dostałem z wyglądu było ładniejsze niż to co na zdjęciach w sklepie i to że za model płaciłem 349zł to i tak byłem zadowolony ;D Model był w promocji lecz nie było mowy o brakach, wadach czy innym modelu :)

 

EDIT: Ouuu.... kupiłeś? Mam nadzieje że dostaniesz to samo co ja :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy posiadali oba te modele i wg mnie extra z black horsa jest lepiej wykonanym modelem, bardziej przemyślana konstrukcja (skrzydła dzielone) i nieźle lata. Ta pierwsza ekstra wygląda dużo gorzej i z tego co pamiętam kolega miał problem z flaterem usterzenia poziomego dorabiał zastrzały inna sprawa, że nie pożałował napędu 15cm 2T no i on uwielbiał wyciskać z modelu siódme poty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wichercat, patrzę na ten model i chyba mam ten sam. wszystko wygląda tak samo oprócz maski.

z tego co pamiętam kolega miał problem z flaterem usterzenia poziomego dorabiał zastrzały

ja statecznik poziomy okleiłem z obu stron balsą 1.5. Przed oklejeniem musiałem doważać na tył. Podwozie radze wzmocnić, ja podkleiłem tkaniną od wewnątrz do bocznych ścian, później sklejka i znów tkanina. Model przy większej prędkości i zaciągnięciu wysokości, robi jeszcze beczkę w prawo. (wydaje mi sie ze to wina małych sterów) Na plus jest to ze ma dużą powierzchnie i można podchodzić do lądowania z małymi prędkościami bez obawy ze przepadnie.

Wyposażenie: silnik ASP 61 śmigło APC 12X6(do akro wystarczy, na pełnym gazie robi cos w rodzaju zawisu :wink: oczywiście model nie nadaje sie do latania 3D ), serwa standard, na kierunek cos mocniejszego ja mam chyba koło 6 kg. A waga gotowego do lotu bez paliwa to niecałe 3300g na zbiorniku z zestawu, paliwa wystarcza na ponad 20 min latania. wiec można wsadzić trochę mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mówimy o ty samym bo w trakcie tematu model się zmienił :lol2: zamówiłem extre black horsa 60 bo słyszałem z wielu źródeł dobre opinie na temat tego modelu.

 

ale i tak nie mogę się doczekać aż zobacze mojego SAITO :D chyba będe miał mine jak mój syn jak coś dostaje :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

ponieważ to pierwszy [no drugi] akrobat w moim hangarze jakie serwa proponujecie tak aby spełniały rolę i jednocześnie powalczyć z wagą.....mam na półce Hitec 422 ale wydaje mi się że na kierunek i wysokość trzeba by coś mocniejszego....co sądzicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.